Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetek balkezes is?

Hogy lehetek balkezes is?

Figyelt kérdés

Én jobb kezes vagyok és bal kézzel is akarok tudni írni vagyis kétkezes akarok lenni. Vannak amúgy ilyen emberek?


Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogy tanuljak meg balkézzel írni szépen?



Nem kérek trollkodást.



2022. márc. 9. 16:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

Elvileg balkezes vagyok. Már a nyolcvanas években sem piszkáltak meg, nem akartak se az óvodában, se az iskolában jobbkézre szoktatni.

De gyakorlatilag kétkezes vagyok. Bal kézzel csak írok, ollóval vágok, varrok, mosogatok, késsel vágok mindent a főzéshez (viszont késsel villával jobbkezes módon eszem, balban a villa, jobban a kés, már felnőtt voltam amikor megtudtam hogy balkezesként fordítva kéne ennem). Balkezesen teniszezem, tollasozom, pingpongozom, viszont mindenféle labdát csak jobb kézzel dobtam már a suliban is (kosár, röpi, kislabda, medicinlabda). Nő vagyok, nem focizom, de a kisfiammal rugdostam labdát amikor kicsi volt és kétlábas vagyok. Azzal rúgom ami épp kézre, illetve lábra esik :)


Kizárólagosan a jobb kezem használom ezekre: kulccsal ajtónyitás, tv távirányító, telefon, vécépapírhasználat, alvázmosás elől-hátul zuhanyozás és bidéhasználatkor is, tampon felrakása, gitározás, egér, kártyázás, dobókockával dobás, nadrág és szoknya felvétele, illetve bármi amibe alulról bújok bele, jobb lábbal először.

Foglalkozásaim sminkes, stylist és stílustanácsadó, magamat csak balkézzel, a pácienseimet váltott kézzel sminkelem, amelyikkel éppen kézreáll, tehát pl. a bal szemét jobb kézzel. Bármilyen nyakkendőt bárhogy megkötök, magamon is és szemben máson is.

A sminkelést jobb kézzel egy baleset miatt tanultam meg, egyszer tinikoromban eltört a bal gyűrűsujjam. Nem akartam hogy mindig koszos legyen a kötés így jobb kézzel sminkeltem addig (kb 1 hónap) és nagyon meglepődtem mennyire könnyen ment. Ennek ellenére magam bal kézzel sminkelem, de másokat jobb kézzel is.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, hogy melyikkel mit csinálok de kérdezz ha valamit kihagytam.

2022. márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


11-es köszönöm nagyon jól leírtad.

2022. márc. 9. 21:59
 13/13 anonim ***** válasza:
Miért akarsz megtanulni?
2022. ápr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!