Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha azt mondom egy balkezes...

Dvtk fan kérdése:

Ha azt mondom egy balkezes embernek, hogy kétbalkezes, az neki sértés, vagy dícséret?

Figyelt kérdés

2018. jún. 20. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Aki balkezes, az ugyanúgy egy darab kezét használja, mint a jobbkezesek. A "kétbalkezes" viszont egyértelműen sértő szándékú vagy bántásként veheti az, akinek mondod. Aki balkezes, az is csak "egybalkezes" és nem kettő.


[link]

"kétbalkezes" szinonimái: szerencsétlen, balfácán, pancser, ügyetlen, ügyefogyott, mamlasz, béna, suta, bamba, lúzer, esetlen, balek, balfék, bumfordi, palimadár, mafla, nyomi, bárgyú, fogyatékos, retardált, tehetségtelen, vesztes, idétlen, málészájú, teszetosza, ügyifogyi, tápos, balga "


Biztos, hogy nem lesz senkinek dicséret.

2018. jún. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Ez jó kérdés! :/
2018. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sértés, de lehet, hogy az illető bóknak veszi. :)
2018. jún. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Egyes, ez nem így van.


Balkezesként jobb kézzel vágok, horgolok, kötök, varrok, a jobb kezemmel sokkal precízebben festek vagy színezek :)


Kérdező: én csak röhögök rajta, aztán ennyi.

2018. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És a jobbkezeseknek a kétjobbkezes?


Ezt senki nem írta.


Egyébként én jobb kézzel írok, de szinte minden mást bal kézzel tudok ügyesebben csinálni. Sokkal több mindent, mint a jobbal. Akkor én most milyen kezes vagyok??

2021. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kezességet az íráshoz kötik. Aki jobb kézzel ír az jobbkezes, a balkezes ballal. Ez nem zárja ki, hogy más tevékenységek során "kétkezes" legyen valaki, de ettől még nem lesz "kétbalkezes", ami egy sértés. És akire ezt mondják, az sem számít hogy milyen kezes.
2021. febr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!