Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bunkóság vagy ez teljesen...

Bunkóság vagy ez teljesen rendben van?

Figyelt kérdés

Kölcsönadtam két könyvemet egy ismerősömnek és azt vettem utólag észre, hogy mindkettőbe belefirkált.

Az egyikbe csak néhány oldalon írogatott bele, vagy csak szavakat ide-oda vagy egész mondatokat. A másik könyv viszont 359 oldalas és tulajdonképpen végigfirkálta, minden harmadik oldalra kérdőjeleket írt (gondolom oda, ahol nem értette a szöveget), néha egy-egy szót a bekezdések mellé, néha többet, a legelső üres oldalnak a felét teleírta. Felsorolta egymás alá, hogy melyik témához melyik oldal kapcsolódik és mindegyik témához vagy 10 oldalszámot írt.

A másik könyvet nem firkálta végig, de ott is írt szavakat a bekezdések mellé, 1-2 mondatot és még olyan fura megjegyzéseket is, amik nem is kapcsolódnak a könyvhöz.


Most biztos az lesz, hogy nem kell ezen fennakadni, de szerintem nem illik ilyet csinálni más könyvével. Ceruzával írogatott, de akkor sem.

Ha valakinek kölcsönkérem a könyvét, akkor ha mindenképp jegyzetre van szükségem, akkor jegyzetelek lapra vagy füzetbe, nem más könyvét dekorálom ki, esetleg megveszem a könyvet magamnak. Szerintem ez lenne a logikus.


Én vagyok túl szigorú vagy tényleg bunkóság volt tőle?



2022. márc. 10. 10:58
 1/8 Metionin ***** válasza:
100%
Nálam bunkóságnak minősül de nekem a könyv az értéktárgy. A sajátra is vigyázok de máséra még jobban. Belejegyzetelni már csak azért is hülyeség, mert úgyis visszaadja a könyvet, akkor nem lenne egyszerűbb egy külön lapra vagy füzetbe írni ami neki megmarad miután visszaadta? Most hirtelen nem tudom, hogy szólnék-e érte de valószínűleg igen. És nem adnék neki többet kölcsön könyvet.
2022. márc. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tahóság, igen, és ezek után semmit nem adnék neki oda.
2022. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is simán szóvátettem volna a dolgot. Más könyvét tényleg olyan állapotban kellene visszadni, mint ahogy kaptuk. Az elkerülhetetlen elhasználódástól eltekintve.
2022. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván bunkóság. Többet nem adnék oda semmit, és ha még kapható az a két könyv akkor biztosan megkérném, hogy legyen kedves venni nekem belőle újat. (A firkáltat megtarthatja cserébe.)

(Könyvtáros végzettséggel engem nagyon ki lehetne borítani ilyesmivel. :DD )

2022. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az életben soha többé nem adnék neki kölcsön könyvet. Ez a taplóság egyik oszlopos példája.
2022. márc. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Budos tahosag. Es ha mar ceruza, puha ceruzaval finoman irva, es visszaadas elott kiradirozva. Ez itt hazszamtevesztes. A sajat tulajdon es a mase baromira nem ugyanaz.
2022. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút bunkóságként fogom fel, ez egyfajta rongálás, így mindenképp szóvá tenném, és biztos, hogy ezek után semmit sem adnék már neki kölcsön. Nagy valószínűséggel még ki is fizettetném vele a könyv mostani árát.

Nekem meg sem fordulna a fejemben, hogy más tulajdonával így bánjak..

2022. márc. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fárasztó96 ***** válasza:
100%
Ööö... Jártam már úgy, hogy nem kaptam vissza dolgokat kölcsönkérés után (könyvek egyben firka nélkül). Amiket komoly pénzért vettem, ki nem adom a kezeim közül. Firkálás nálam már egy papirpénzes bünti vagy cserébe új könyv jár.
2022. márc. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!