Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Élnél egyedül 15-17 nm-en ha...

Élnél egyedül 15-17 nm-en ha csak ekkora lakást tudnál megvenni hitel nélkül?

Figyelt kérdés
2022. márc. 13. 12:46
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a hitel kockázatos amit pár évig kell fizetni, pár millió forint, hanem a 20-30 évre felvett hitelek magas törlesztővel. Főleg ha olyan állásod van amivel könnyű munkát találni, és azért egy 5 milliós hitelhez (kb ilyen különbség van a 20 es a 30 nm közt) nem kell sokat keresni.
2022. márc. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:

21

De bármikor tartósan beteg vagy munkanélküli lehetsz, nem mindenki mögött áll segítő család. Másrészt, vannak sokan akik 200 nettó alatt keresnek, 50 ezer forint kiadás nekik elég nagy pénz havonta.

2022. márc. 13. 14:45
 23/40 anonim ***** válasza:
Szerintem ma már nem csak 5 milla eltérés van 20 és 30 nm közt (legalábbis ami Bp-t és vonzáskörzetét illeti), nézzetek körbe az ingatlanpiacon.
2022. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
Mi a baj a hitellel? Ésszel kell, ennyi.
2022. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

24

A hitel önmagában jó dolog, a gazdaság mozgatórugója, nem is az a kérdőjeles.

2022. márc. 13. 16:04
 26/40 anonim ***** válasza:
81%
Nem, nem alkalmas ekkora lakás az életvitelszerű ott lakásra, szerintem.
2022. márc. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Vodafonelive ***** válasza:

Kérdező, az #5 válaszoló vagyok. Gondolj bele, hogy veszel egy lakást, bármilyen állapotban, de abba belegondoltál, hogy még ott az illeték, ügyvédi díj, felújítás, berendezések megvétele? Olyan hatalmas lufit fújt országban élünk, hogy bármikor bármi történhet, főleg most ha még véletlenül betalál a háború. Én is inkább azt választottam, hogy 18 m^2-t vásároltam 15 év hitelre, biztosításokkal, mintsem egy nagyobb jó esetben másfél szobásat másik kerületben (ha nem viszik el a készpénzesek persze...) 30 évre, maximális hitellel és talán a biztosítások bele sem fértek volna... Most sokkal nyugodtabb vagyok, én szeretem, tudom fizetni, ha a munkahelyet elveszítem van biztosítás, balesetre is van, úgyhogy nem félek. Sokkal jobban félhet az aki úgy vett lakást, hogy semmi biztosítást nem kötött és 30 évig vette fel a hitelt, ja meg babavárót és CSOK-t, az sokkal-sokkal veszélyesebb.

Kisebb lakásból pedig könnyebben tudsz a következőre menni, ne feledd, ez belépő szint, ami mindig kelleni fog. Gondold át, hogy mennyire vagy stresszes, ki tud segíteni ha beüt a krach stb. ezekhez mérlegelj. (munkahelyet pedig bármikor válthatsz, úgyhogy lokációban megint csak változhatnak a paraméterek)

2022. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

27

Én veled értek egyet maximálisan, de azokat is megértem akik elképzelni sem tudják a kis tér, alacsony ktg előnyeit, hiszen mindig nagyobban éltek szülőkkel vagy bárhogy máshogy. Arról nem is szólva, hogy esetleg kedvezőbb anyagi körülmények között élnek.

2022. márc. 13. 17:20
 29/40 anonim ***** válasza:
78%
Soha. Egy ekkora patkánylyuk jogilag nem is minősül lakóingatlannak. Születésem óta 27 négyzetméteren nyomorgok, szóval hozzá vagyok szokva a szűk terekhez, de van egy szint, ami alá nem süllyednék.
2022. márc. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

#28

Nem csak ezekért. Hanem, mert egyszerűen tökre nem normális ilyen pici lyukban nyomorodva élni.

Persze az ember hajtja, hogy sajátja legyen, de nem minden áron azért. Konkrétan ez már teljesen közel visz ahhoz, mintha egy zárkában élnél.

Azt sem értem, hogy lehet ilyet lakóingatlanként árulni...

Meg hát az ember megismerkedhet valakivel, hát ilyenbe aztán másik személyt felvinni nem lehet.


Talán ez az egyetlen eset amire azt mondom, inkább albérlet... Jobb, minthogy van egy saját sufnid lakásként amit fizetsz csomó ideig addig meg másikat sem tudsz venni, ha úgy alakulna.

2022. márc. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!