Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős gyerek tud már...

Mennyi idős gyerek tud már egyedül bemenni a boltba, és 1-2 dolgot önállóan megvenni? Mondjuk úgy, hogy anyuka a bolt előtt megvárja.

Figyelt kérdés
Szóval hogy bemegy, megveszi, beáll a sorba, kivárja, míg sorra kerül, fizet, megvárja a visszajárót és távozik. :)
2015. jan. 9. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ezt iskolás korban érdemes kezdeni amikor már megtanul számolni.
2015. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Az enyem negy evesen mar csinalt ilyet, de kiszamolt penzt kapott, es ismerjuk a penztaros neniket 😊
2015. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

Ahogy előttem is írták.

Általános iskolás korban, amikor már ismeri a számokat, tehát 7-8 évesen.


Persze ez egyén függő, mert ha a gyerek anyuci-apuci kedvence és mindent mindig intéznek helyette, akkor kb. 50 évesen sem, mert egy ismerősöm gyereke 13 éves és nem lehet egyedül beküldeni sehová.

2015. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Engem a sarki boltba gyakran elküldtek 8-9 évesen. de hamarabb is lehet, ha nem tud számolni akkor a pénzösszeget odaadni neki, meg szerintem ha ismer a pénztáros akkor annyit ad vissza amennynit kell.
2015. jan. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
5,5 évesen már volt bent a lányom egyedül, ismerős boltban, tictacot venni :) kint álltam az ajtó túlsó oldalán, onnan lestem. Elég nagy szemekkel nézett az eladó, hogy mit akar egy töpörtyű itt őtőle, de aztán meglátott, hogy leselkedek, mosolygott, kedvesen kiszolgálta.
2015. jan. 9. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A lányom már elég korán, 3 évesen visszament a fagyizóba rolettit venni. Kint ültünk a cukrászda teraszán, kért pénzt, és visszament. Mosolyogtak rajta, mert ki sem látszott a pult mögül. :) Aztán egy időre megszűnt nála ez a vásárlás dolog. És most kb. 2 hete mondta, hogy akkor ő bemegy a Müllerbe vásárolni. És hogy én kint várjam meg. És tényleg bement egyedül. Volt, hogy egy pasi maga elé engedte a pénztárnál. Aztán kint odajött hozzánk a pasi, és mondta, hogy milyen ügyes volt a kislány.

Nekem csak azért érdekes, mert én olyan nyámnyila gyerek voltam, hogy szerintem még 10 évesen se mertem egyedül vásárolni valamit. A lányom meg kifejezetten kéri, ő mondja azóta többször, hogy maradjak kint, majd elintézi. :)

Jövő hónapban lesz 4 éves egyébként.

2015. jan. 10. 07:30
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"A lányom már elég korán, 3 évesen visszament a fagyizóba rolettit venni."


Ha egyszer majd lesz gyerekem, akkor remélem az enyém is ennyire talpra esett lesz. :)

2015. jan. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Most visszakerestem a kisfüzetben, és a rolettit 2 évesen vette. Olyan kis apró volt még. De ő akkor már folyékonyan beszélt.

Igazi talpraesett gyerek. Csak nekem ez tényleg fura. Én nagyon nem ilyen voltam. Engem még 10-11 évesen se lehetett boltba küldeni. Vagy bármi olyanra megkérni, ami idegen emberekkel kapcsolatos. Én igazi anyámasszony katonája voltam. Szerencsére kinőttem. :)

2015. jan. 10. 13:46
 9/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen kaliberű, mint a tiéd, önálló, talpraesett, és igényli az önállóságot.

Már 6 éves nagycsoportos, elég jól számol is, a zöldségesnél, hentesnél, lakótelepi boltban simán megveszi amit kell (én kint várok)

2015. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen hamar,egyetlen gond az,hogy amikor már feltételezhetően nincs felnőtt kísérete,a felnőttek hajlamosak kiszorítani a sorból,meg elé állni.
2015. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!