Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Élnél egyedül 15-17 nm-en ha...

Élnél egyedül 15-17 nm-en ha csak ekkora lakást tudnál megvenni hitel nélkül?

Figyelt kérdés
2022. márc. 13. 12:46
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem, vennék fel hitelt és vennék vállalható méretűt. Ja várj, most is ezt csinálom
2022. márc. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

30

Jó de most a normalitáson innen vagy túl, az volt a kérdés, hogy élnél-e, te nem, értem én. Másoknak meg ennyi sem jut, hanem bérelhet közösen egy válás után például, akár idősen is vagy mehet az állam kegyeire hagyatkozva ilyen-olyan szállásokra. Nem csak fiatalok küzdenek lakásproblémákkal.

2022. márc. 13. 19:34
 33/40 anonim ***** válasza:
Ez meg nem klausztrofobia, viszont privatszfera. Csak akkor, ha nem vesz el helyet konyha, ez esetben mosogato, mikro, toaster, vizforralo max, es vece, zuhanyzo kulon. Igen.
2022. márc. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a mérettel van baj.


Az a baj, hogy az ilyen lakások konkrétan nem lakások.


Mármint jogilag, tároló, üzlethelyiség, kitudja milyen egyéb besorolásuk van, vagy másik lakásból lettek leosztva, lehet, hogy önálló mérőórák, fűtés stb sincsen. Ahogy előttem írják, vásárolsz egy lakást ami jogilag nem lakóingatlan.


Így megvásárolod egy vagon pénzért aztán ott marad a nyakadon, mert nem fogod tudni eladni.


Akkor már inkább nézzen az ember egy minimum 30 m2-es garzont, egyrészt jogilag rendben lesz, másrészt akár hosszú távon is el lehet férni benne.

2022. márc. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
18%
Jobb, mint a semmi, így igen.
2022. márc. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Azt tegyük hozzá ekkora lakásban a "galéria" tulajdonképpen nem jelent mást, csak egy emeletes ágyat.


Nekem volt 8 m2 szobám panel albérletben. Ott elfértem, mert jól be volt rendezve IKEA cuccokkal, de azért csak ott volt külön a konyha, fürdő, wc, stb.


De szó szerint egy talp alattnyi helyem volt csak. És ott nem volt olyan, hogy vendégfogadás vagy párkapcsolat.

2022. márc. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

34

Ez aggályos valóban.

Picit hasonló probléma bizonyos típusú nyaralókban fixen élőké is.

Csak az a baj, hogy óriási árdifferencia lehet egy minigarzon és egy 30 nm-es garzon között.

2022. márc. 13. 23:29
 38/40 anonim ***** válasza:
Persze, sőt! Nekem konkrétan ez az álmom! Egy mini lakás, ami tökéletesen fel van szerelve! A youtube-on olyan klassz videók vannak ilyen apró lakásokról, hogy mindig csak irigykedek rájuk! :)
2022. márc. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:

38

Ez az! :D

Én is nézegettem utolsó centiig berendezett kislakásokat, nagyon vonzó, de élni lehet, hogy hosszútávon nyomasztó lehet, fogalmam sincs...

2022. márc. 13. 23:55
 40/40 A kérdező kommentje:

36

Persze, értem, többen írták, hogy a nagyobb lakásokban hiába néhány nm jut csak rád, de a közös terek kipótolják ezt. Konyha, fürdőszoba, erkély-terasz, kedvező esetben hall vagy étkező és hát nappali.

2022. márc. 13. 23:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!