Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy ma nem...

Miért mondják, hogy ma nem szocializálódnak, nem mozdulnak ki az emberek?

Figyelt kérdés

Az én tapasztalatom az, hogy a kocsmák hétköznap is tele, az egyéb beülős helyek tele (mármint ezeket tényleg úgy értem, hogy lehet, hogy ketten se tudtok hova leülni, ha nem foglaltatok), a biliárdozó helyek tele (amikor lejárt a foglalásod, már jönnek is a következők), az edzőtermek tele, az uszodák tele, a plázákban hömpölyög a tömeg, a pláza kajáldája tele, moziban simán előfordul, hogy a film előtt jegyet véve már csak kényelmetlen helyet kapsz, a főváros belvárosában hömpölyög a tömeg. A főbb kirándulóhelyek zsúfolásig tele, a kéktúra útvonala tele, a teljesítménytúrákon sokan vannak. A futóversenyeken hatalmas tömegek indulnak, a győri, székesfehérvári, szobi zónázó és személyvonatokon annyi kerékpár van hétvégente, hogy kis túlzással a vonat tetejére is jut.


Ugyanezt tapasztaltam a COVID előtt illetve a COVID közbeni lazítások alatt IS.


2022. márc. 15. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Jó most Budapest mindig is ilyen téren tele volt emberekkel, főleg a plázák még a covid idejében is. Egyébként meg a nagy egészet nézed én például ritkán mozdulok ki, de engem is egy ugyan olyan embernek néznél mint azt a sok milliót, lehet azt mondanád hogy ez az ember mindig itt van, aztán közben semmi ilyesmi.


Falun lehet érezni inkább ezt amit írtál, itt tényleg kicsit zárkozatabbak az emberek, meg itt látod hogy hó végén nem sok embernek van pénze mozgolódni :D...szóval azt akarom mondani hogy rengeteg ember van, és valahogy nem tartom ezt igaznak hogy mindenki antiszoc, meg az antiszoc ember is muszáj hogy kimozduljon valamiért.


29f

2022. márc. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Egyrészt vannak községben lakó ismerőseim és ők is kimozdulnak. Nem feltétlen kétnaponta, mert lehet, hogy van otthoni hobbijuk is.

Másrészt nem hinném, hogy nem az internet miatt nem mozdul ki a községbeli, aki nem mozdul ki (erre van kihegyedve a kérdésem).

2022. márc. 15. 12:39
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
Ma az ember elvan a saját kis környezetében, a családtagjai, haverjai körében, újakat befogadni nem akar, mert nem feltétlen mobil.
2022. márc. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
76%
Az, hogy az emberek eljárnak helyekre, részt vesznek programokon és minden tele van, nem egyenlő azzal, hogy szocializálódnak, beszélgetnek, ismerkednek, vitáznak, barátkoznak vagy bármilyen módon is kapcsolódnak egymáshoz. Szerintem ebből van hiány, ez a probléma inkább.
2022. márc. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!