Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Albérlő jogai hogy is van ez?

Albérlő jogai hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, igazából nagyjából tisztában vagyok milyen jogaim vannak a főbérlővel szemben, csak hátha volt már valaki hasonló cipőben és tud gyakorlati példát erre.

A főbérlővel jó viszonyunk volt, megigérte hogy hosszabb ideig maradhatunk, amit mint akivel jó viszonyban vagyunk elhittünk neki. Most előállt azzal, hogy 3 hónapunk van elhagyni az ingatlant, amit igazából részben elfogadtunk, viszont nekünk még szükségünk lenne 1,5 hónapra, amit nem akar engedni. Mit tud tenni határozatlan bérleti szerződés fényében az ellen, hogy még azt a másfél hónapot kihúzzuk? Mivel a szerződés felbontásához közjegyzői határozat kellene, közös megegyezéssel, iylen nincs, elvileg bírósági határozattal lakoltathatna ki, de mire oda kerülnea dolog, mi már rég nem elszünk itt...Volt már valaki hasonló cipőben?



2022. márc. 15. 21:09
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
98%
Határozatlan idejű bérleti szerződésben benne van, hogy mennyi a felmondási idő. Ha nem több, mint 3 hónap, akkor buktátok a dolgot, jogos a követelése.
2022. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
1: és ezt hogy tudja azonnal érvényesíteni? Arról is papír kell neki, hogy lakoltatna ki?
2022. márc. 15. 21:17
 3/48 anonim ***** válasza:
100%
A szerzödést olvasd el, abban benne kell legyen a felmondás lehetséges módja, illetve a felmondási idö. Ha az 3 hónap, akkor az érvényes, nem tudsz semmit tenni ellene.
2022. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
100%
Ha lejár a felmondási idö, akkor egyszerüen kilakoltathat.
2022. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:
de hogy? kilakoltatáshoz nem elég, hogy bemondja egy végrahajtónak hasraütés szerűen. Ezt az akaratát is csak jogi úton érvényesítheti szerintem, ami nem megy azonnal.
2022. márc. 15. 21:20
 6/48 anonim ***** válasza:
96%
Szóval kérdező, olyan szituációra vársz tőlünk válaszokat, amiben jogilag abszolút nincs igazad, de te ügyeskedni akarsz. Én nem fogok neked segíteni.
2022. márc. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:
meg eleve azt a dátumot is igazolnia kell, amitől számítva 3 hónap, gondolom ez sem hasraütés szerű, ha most irat valamit közjegyzővel vagy ügyvéddel azt már bukta.
2022. márc. 15. 21:27
 8/48 anonim ***** válasza:
94%
Hogy a francba kéne már közjegyző vagy ügyvéd egy egyszerű felmondáshoz?
2022. márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
100%
És azt megkerdeztetek esetleg tőle, hogy miért nem tud adni másfél hónapot? Esetleg felajanlani neki több bérleti díjat erre a másfél hónapra?
2022. márc. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
6: én ezt a trógert megkérdeztem fél évvel ezelőtt, direkt leültem vele beszélni, hogy mire számítsunk, mert lenne egy lehetőségünk elmenni innen, akkor azt mondta maradjunk nyugodtan hosszabb távon. Most meg nagyon szar helyzetben kapott el minket, kb. lehetetlenhez közel, hogy ne az utcára tegyen ki az adott dátummal, szóval igen ki akarom játszani, másfél hónapról van szó, úgy hogy mindig fizettünk midnent, sőt még többet is, ha már átbaszott az igégetéssel ennyi jár, ha ügyeskedéssel is.
2022. márc. 15. 21:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!