Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik az utcán árulnak dolgokat...

Akik az utcán árulnak dolgokat "beteg gyereknek gyűjtünk" címszóval, ők tényleg beteg gyerekeknek gyűjtenek?

Figyelt kérdés

Mentem reggel a dolgomra és ott házalt ilyen naptárakkal egy pasi. Elég intenzíven, leszólított. Először azt mondta, annyit fizetek, amennyit akarok, szóval egy 200-ast akartam neki adni, de azt mondta, ilyen 1000-2000 körül szokták ezeket megvenni. Odaadtam neki egy 1000-est. Majd mondta, hogy "és még egy 1000-est" akkor már belül elkezdtem elküldeni az anyjába, majd elmentem.

Ránéztem a naptárra és ez az a kategória, amit 3-600 forintért veszel a papírírószerben és otthon is van nekünk ugyanilyen. Szóval, mivel nem kellett, otthagytam egy helyen, hátha valakinek jól jön az ingyen naptár. Belegondolva, a hülye türkiz papír árulkodó lehetett volna, amin csak az ár volt, az nem látszott, hogy mire, se egy fotó, se alapítványnév, semmi.

Tudom, nem én voltam ebben a helyzetben a legélesebb kés a fiókban, de, mikor megállított, azt hittem, hogy ez a szokásos "vegyél 2-500 forintért egy utalványt a gyerekekért" vagy "Tominak ritka betegsége van, erre gyűjtünk" szituáció lesz. Ezekbe a Plázás és Tescos kasszákba is szoktam pénzt bele dobni, mert jól esik a tudat, hogy talán jót cselekedtem. Most viszont szerintem palira vettek engem és ettől most kicsit gázul érzem magam.

Hogyan lehet egyébként kiszűrni, hogy valaki tényleg egy gyerek vagy egyéb nemes cél érdekében gyűjt vagy csak a saját pénztárcája számára?



2022. márc. 29. 16:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
hogy-hogy, na szerinted hogy lehet? úgy, hogy lusta, semmirekellő, alkesz véglény, ugyanolyan, mint az összes többi koszos dög. csak még maradt annyi agya, hogy van kapacitása kigondolni ezt a nagyon ravasz kis trükköt. de semmi baj, majd a maradék agysejtjeit is elbssza.
2022. márc. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
Sajnálom, hogy becsaptak. Biztosíthatlak, hogy törvénybe ütközik az ál-adománygyűjtés. Gondolj bele, mennyien utálják és lenézik őket emiatt. De ha te nem utálod meg őket és nem haragszol rájuk, óriási dolgot teszel.
2022. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez a módszer már 10-20 éve is "lejártlemez" volt - tele voltak a hírek azzal, hogy csalás!


A legjobb módszer a lefegyverzésükre: kérsz tőlük csekket, vagy bankszámlaszámot, hogy majd átutalsz otthonról egy nagyobb összeget nekik.

Garantáltan nem lesz náluk csekk! :)))

2022. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire nem, csak Mo.-n jó visszaélni más nyomorával, hiszékenységével.
2022. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Csalas mind!!! Ne dolj be.
2022. márc. 30. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Évek óta írnak erről, hogy senki ne adjon ilyeneknek...!


[link]


[link]

2022. márc. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!