Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy nem akarok jogosítványt?

Figyelt kérdés
Folyamatosan azt akarják hogy tegyem le, mert csak kocsival lehet menni (az amúgy kevesebb mint 10 percre sétára lévő) boltba. A KRESZ-t értem, és nem a félelem miatt nem akarom letenni, hanem mert nem szeretek kocsikázni, és nem akarok rá költeni százezreket +üzemanyag stb ha tömegközlekedni meg ingyen tudok, és még élvezem is.
2022. ápr. 6. 19:54
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel... Budapesten lakom, semmi értelme nincs. Megmondtam, hogy nincs rá szükségem.


Születésnapomon azzal fogadtak a szüleim, hogy befizették a tandíjat, mehetek elkezdeni. Megöleltem őket, szépen megköszöntem a gesztust és a feleslegesen ráaldozott pénzt, de ismételten tudtukra adtam, hogy nincs rá szükségem, és hülyeség volt erre költeni.


Azóta sincs jogosítványom, ha pedig lett volna, eddig egyszer sem vettem volna hasznát.

2022. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Én viszonylag későn szereztem meg a jogsit a többiekhez képest. 21 éves voltam. Nem igazán szerettem volna akkor sem, de bennem volt, hogy ne akkor kezdjek neki, ha már dolgozok, hanem fősuli mellett simán belefért. Most vagyok 27. Kb semmit nem vezettem az elmúlt 6 évben. A munkahelyem 10 percnyire van busszal. Mindent meg tudok venni a közelben, jelenleg nincs szükségem autóra. Csak az a baj, hogy ennyi kihagyás után már nem is szeretnék vezetni. A főnököm erőltette, hogy gyakoroljak. Szereztek egy oktatót nemrég. Jártam egy hónapot. Folyamatosan ordított velem. Olyan miatt is, hogy túl hamar érek a piros lámpához és feleslegesen várakozok. Gyomorgörccsel mentem minden órára. Ott is hagytam. Még inkább elvette a kedvem.

Ha nincs kedved ne csináld. De fiatal vagy. Bármikor belevághatsz ha meggondolod magad.

N

2022. ápr. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. ápr. 6. 22:15
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom hogy nem fogják elhinni vagy elfogadni. :D

Az én szüleim is autómániások és nagyon erőltették. Már 7 éves a jogsim, a vizsga óta nem volt szükségem rá hogy vezessek, és egy munkahelyen se érdekelt még senkit....

Csináld meg, hátha békénhagynak utána. Rólam leszálltak mikor sikerült és megkaptam a kártyát.

Annyi előnye van, hogy lesz +1 azonosító okmányod, néha ez praktikus tud lenni.

2022. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Persze, csak sok pénz feleslegesen.
2022. ápr. 7. 14:28
 26/30 anonim ***** válasza:

#25

Ja, hát nyilván ha ők akarják hogy megcsináld és nem te, akkor fizessék ők.

2022. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Azt akarják hogy a saját, spórolt pénzemből.
2022. ápr. 7. 16:43
 28/30 anonim ***** válasza:

#27

Akarni sok mindent lehet. Nem kényszeríthetnek hogy mire költsd a saját pénzed.

2022. ápr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
11%
Nem éri meg baromság, nekem már minden pénzem rá ment és még mindig kéne venni órákat. Ez volt életem legnagyobb hülyesége. Eszedbe ne jusson soha bele fogni. Egyébként nagyon szar és meg fizetsz is érte. Konkrétan luxus lett sokba van.
2022. máj. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
11%
Meg nem értem miért jönnek emberek ezzel, de ha munkahelyen kérik. Ha nincs jogsid akkor nem mész olyan helyre ahol kérik. Nagy kaland.
2022. máj. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!