Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AM kategóriás sikeres kresz...

AM kategóriás sikeres kresz vizsgával ha B jogsit akarok lerakni akkor azert mert csak különbözeti vizsga kell olcsóbb lehet?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire számít de elkezdtem 15 évesen az AM kategóriás jogosítványt ahol megis szereztem a sikeres kresz vizsgámat. De mivel nem fejeztem be az egész jogsit, a vezetési órák félbe maradtak és eltelt már a 2 év is nem tudom hogy ezután érvégyes marad e az AM KRESZ vizsga. De tudtommal igen. De ha mégse akkor is szeretném most majd elkezteni (17 évesen) a B jogsit. Hogy ez számít e vagy nem? Illetve hogy olvsóbb lesz e tőle a kresz vizsga meg tanfolyan vagy mi ára? Illetve hogy valaki tudja e hogy Dunaújvárosban meg így alapból mennyibe kerülhet nagyjából a B jogsi össz.

És van még egy kérdésem: hogy 17 éves kortól lehet e autót vezetni egyébként? Nekem azt mondták hogy 17 és fél éves kortól lehet szülői engedéllyel nyilván jogosítvánnyal. De hallottam azt is hogy nem és csak 18 tól lehet. Mármint úgy hogy a kresz lerakható 17 évesen de csak 18 évesen lehet megkapni a jogosítványt. Akkor most hogy van ez?



2021. okt. 26. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elméleti vizsgát legkorábban 16. év 9 hónapos életkorod betöltése után tehetsz.

Forgalmi vizsgát legkorábban 17. életéved betöltése után tehetsz.


Tehát elméletben ha a mai napon van a 17. születésnapod, akkor holnap már vizsgázhatsz. Ha sikeres, akkor néhány nap múlva akár egyedül vezethetsz is.

A félbehagyott tanfolyamod semmit nem számít.

2021. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A és B között nincs "különbözeti" vizsga. Elölről kell kezdeni. Elsősegély vizsga nem kell újra
2021. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt sosem értettem, egyébként. :D És ez nem kötekedés, hanem nem is tudom, hogy hogyan fogalmazzak.


Az AM-nek semmi köze a B-hez. A B-vel vezethetsz AM kategóriás 50ccm-es mopedet maximum, de ennyi. Az AM-nek és az ahhoz tartozó tanfolyam és vizsga anyagokhoz semmi köze nincs. Sem elméletben, sem gyakorlatban.


A KRESZ meg pláne. Eleve AM-nél gyakorlatilag 98%-ban csak a motorra vonatkozó dolgokat tanulod meg. Semmi köze az autóhoz. A KRESZ vizsgán AM-nél 25 kérdés van. Autónál 55.

2021. okt. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
A kérdésed alapján elgondolkoznék, hogy alkalmas vagy-e a jogosítvány egyik fő alapfeltételének megszerzésére, ami a 8 általános iskolai osztály elvégzése. Fogalmazni és helyesen írni, gondolkodni nem tudsz, alap kompetenciai képességed, logikád nincs.
2021. okt. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!