Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az ukrán...

Mi a véleményed az ukrán menekültekről?

Figyelt kérdés

Ma történt velem, hiába vettem hely jegyet és fizettem jobb kocsiosztályért, már foglalt volt a helyem az ukrán menekültek által. Mikor próbáltam elmagyarázni neki, hogy az nem az ő helye, nem értette- mert csak oroszul beszélt. Leültem az egyetlen szabad helyre a közelben, de nem sokkal később fel lettem állítva egy ukrán nő által. Annyit mondott, nem az ő problémája, hogy a honfitársa elfoglalta a helyem, de az övét azonnal adjam át neki. Abszolút lekezelő stílusban indítva, felement hanggal beszélve hozzám. Értem, hogy megvan a saját bajuk- viszont azt nem, hogy miért nem lehet kicsit normálisabban a másikhoz állni. Még akkor is, ha csak átutaznak az országunkon Németo. felé. Sajnos ez nem egyszeri eset, és azt tapasztalom hogy mostanában a vonatozás emiatt szörnyű. Kalauz legtöbbször az utam végére ér a vagonba.

Nektek mi a tapasztalatotok velük?



2022. ápr. 15. 01:53
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
98%

A Blahán dolgoztam egy bankban, ergó közel a 2 pályaudvarhoz, szóval nagyon nagyon sok menekültel találkoztam, és nincs jó véleményem róluk.

Már az is fura volt, hogy legalább a felük néger, de inkább több.

A nagyobb gond az, hogy agresszívek, buták:

A legtöbb nemhogy magyarul, de még angolul se tud, és úgy követeli, hogy MI tudjunk oroszul, mintha a rendszerváltás elött lennénk. Ha nem érted mit akar, ez által nem segítesz, úgy elküldenek anyukádba, hogy csak nézel.

Ha közös nevezőre juttok az angollal, akkor se jobb a helyzet, ha nem tudod a kérdésére a választ.

Konkrét példa: egy csoport ukrán néger majdnem megvert, mert nem tudtam hol van pénzváltó (meg, hogy a bankunk nem foglalkozik pénzváltással). De olyan is volt aki azért akart megverni, mert zárás után nem engedtem be.

Annyira buták és csak jönnek jönnek és jönnek, és elvárják, hogy kinyaljuk a seggüket is.

Nem bírtam, inkább felmondtam, és most keresek ukrán mentes munkát.

2022. ápr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem mutattad meg a jegyed? Majd a helyet amin ül.Ehhez egy nyelvet sem kell beszélni.Aki nem hülye összerakja hogy mit akarsz mondani...mármint hogy a helyeden ül.
2022. ápr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
6%
Jó próbálkozás volt uszítani. De te magasabb osztályra vettél jegyet, ők még csak Ericsson utazhatnak a szoliraditási jeggyel. Én is napi szinten vonatozok, a kalauz szólni szokott nekik, ha rossz kocsiban ülnek.
2022. ápr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
94%

Én úgy ösztönözném őket, hogy csak annak van itt maradása, aki folyékonyan kommunikál magyarul. Miért? Azért, hogy érezzék a törődést, - amelyet kap(ott) a magyar kisebbség a mindenkori ukrán politikai vezetéstől!

És amikor megy a fesztivál, "kinyomnám a szemét" mindegyiknek egy brosúrával, amely a kivonata a magyarokat Ukrajnában hátrányosan diszkrimináló "törvényeknek, rendeleteknek"! Aztán lehet tovább menni - haza vagy tovább!

2022. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
1%

14, annyira jó, hogy ugattok a nyelvről, miközben fogalmatok sincs az ukrán nyelvtörvényről...

Kellettek a szavazatok, hát a fidesz felkapta, hogy szegény kárpátaljai magyarok, és senki nem nézett utána.

Miért is baj, hogy a boltokban ukránul kell kirakni a tájékoztatást? Nálunk is kötelezô magyarul.

Vagy pl nálunk hány kérelem érhető el bármi más nyelven, mint a magyar?

Nálunk van egy menekült család, néhány civil szervezet háborog, a magyarokat nem érdekli, beszélnek ukránul.

2022. ápr. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
84%
Nekem ellenszenves, hogy ide jön bárki is bármilyen okkal egy külföldi országból, - itt az a lényeg, hogy nem magyar állampolgár és ne élt itt soha életvitelszerűen, ill. semmilyen szinten nem járult hozzá a közös terhek viseléséhez - és varázsütésre, minden is jár neki ingyen, amiket egy csóró magyar, még él, nem érhet el, akármennyit is dolgozott, adózott a hazájában. Na, ezek a nem mindegy dolgok! Négy év múlva lesz bizony - nálam - "újratervezés", az biztos! Az meg végkép kiveri nálam a biztosítékot, amikor a nagy seggnyalásban nekem kell olyanokon elmélkednem, hogy a "tolerancia zászlaja alatt", miként alkalmazkodhatnék egy számomra teljesen vadidegen ember úri szeszélyeihez, miről mondhatnék le gálánsan és "önként" sok olyan dologról, - amikről egyébként nem lenne szükséges - csak azért, hogy mások érezhessék még jobban magukat. Oké, hogy gyerekek, háború, tragédia, borzalmak, - meg minden is, - de azért nem a valóságtól elrugaszkodott igény a józan mértéktartás - szerintem!
2022. ápr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
2%

5, hagyd rájuk, lételemük gyűlölni, uszítani.


Hozzánk a városba négy család jött, már minden felnőtt dolgozik.

Aki a munkásszállóval jön, nézzen meg egyetemi kolit, ahol a leendő magyar értelmiség lakik.

Van pénzük gyógyfürdőre... És? Semmi nem mondta, hogy csak nincstelen csórók jönnek. Sőt, legkevésbé azok.

2022. ápr. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
92%

Azokkal semmi gondom nincs, akik valóban a romba dőlt életüket hagyták hátra.

Átjön, segítünk neki eljutni ahová szeretne, segítünk ha szükséget szenved alapvető dolgokban, aztán megy tovább.

Akinek nincs itt rokonság, ismerős, az legrövidebb úton megy tovább nyugati országokba és esze ágában sincs itt maradni.

Aki jómódú és kocsival jött át, az gyakorlatilag észrevétlen nálunk, maximum a rendszámból látod, hogy onnan jött és ők is tovább mennek.

A többségük viszont ugyanolyan élősködő kullancs stílusban nyomja, mint az összes szociális háló által érdemtelenül eltartott.

A jómódú kettős állampolgárok kirándulnak, munkába, iskolába járnak a nulla forintos szolidaritási jeggyel országon belül és Európában is.

Olyan hihetetlenül pofátlan módon, hogy az ember akaratlanul is ellenszenvet érez, akkor is, ha eddig semleges volt.

A népes naccsaládok meg bolyonganak adománygyűjtő körúton és fel alá járkálnak egyik befogadó állomásról a másikra.

Annyi cuccot összeszednek, amit el sem bírnak és szétdobálják ahol már megunták a cipekedést, mert úgyis kapnak másikat.

De ne olyan szinten gondold ezt, hogy eldob egy félig megevett péksüteményt, hanem karton és zsákszámra élelmiszert, ruhákat, mindent, amiért egy segítő szándékú ember valahol komoly pénzt fizetett.

Naponta találkozom velük, nem a neten olvastam és nem másoktól hallottam.

Azért sajnálatos ez a dolog, mert alapvetően humánus és mások problémáira túlságosan is érzékeny ember vagyok.

És szomorúan tapasztalom, hogy a pofátlan lehúzós viselkedés hatására egyre inkább ellenszenvet érzek csak.

Egyébként meglepően sokan beszélik közülük az angolt.

Ha csoportosan vannak, elvétve adódik olyan helyzet, hogy csak ukránul lehetséges a kommunikáció.

2022. ápr. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
18%

15# öhmm jártál te már bárhol az országban? Eddig akárhol találkoztam némettel, ooasszal, lengyellel, angollal mind a saját nyelvén szólalt meg és mindet a saját nyelvén szolgálták ki kivéve dohány boltba de most az más.


Ukrajna meg csak lopta kárpátalját de ha legalább ukránok élnének ott többségbe megérteném de azok is ruszinok. A ténylegesen ukrán népesség kárpátalján kisebb mint a magyar 15% innetől kezdve nehogy már mi beszéljünk az ő nyelvükön mert ugye az ukrán meg az orosz nem ugyan az a nyelv

2022. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
84%
Az a baj, hogy nem azok "menekülnek", akik tényleg rászolulnak. Azok nagyrészének pénze sincs arra, hogy elhagyja egyáltalán Kíjevet. A pénzes csaló bagázs jön, akik minden nyáron lejönnek ide Kárpátaljára wellnessezni. Miből telik nekik rá, mikor egy átlagos fizetés itt átszámítva kb 60 ezer forint? Itt csak csalásból/lopásból lehet jól megélni. Ezért van ezeknek nagy pofájuk és semmi szégyenérzetük.
2022. ápr. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!