Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az ukrán...

Mi a véleményed az ukrán menekültekről?

Figyelt kérdés

Ma történt velem, hiába vettem hely jegyet és fizettem jobb kocsiosztályért, már foglalt volt a helyem az ukrán menekültek által. Mikor próbáltam elmagyarázni neki, hogy az nem az ő helye, nem értette- mert csak oroszul beszélt. Leültem az egyetlen szabad helyre a közelben, de nem sokkal később fel lettem állítva egy ukrán nő által. Annyit mondott, nem az ő problémája, hogy a honfitársa elfoglalta a helyem, de az övét azonnal adjam át neki. Abszolút lekezelő stílusban indítva, felement hanggal beszélve hozzám. Értem, hogy megvan a saját bajuk- viszont azt nem, hogy miért nem lehet kicsit normálisabban a másikhoz állni. Még akkor is, ha csak átutaznak az országunkon Németo. felé. Sajnos ez nem egyszeri eset, és azt tapasztalom hogy mostanában a vonatozás emiatt szörnyű. Kalauz legtöbbször az utam végére ér a vagonba.

Nektek mi a tapasztalatotok velük?



2022. ápr. 15. 01:53
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

Eddig akárhol találkoztam némettel, ooasszal, lengyellel, angollal mind a saját nyelvén szólalt meg és mindet a saját nyelvén szolgálták ki


Hát persze.

2022. ápr. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%

21# márpedig de vagy próbáld ki menyj el akárhova (már nem egy falusi kisboltba) és kezd el kérni amit szeretnél németül tudom is én mond hogy


Ich will einen Kaffee


És ha nem is 100% hogy németül de angolul biztos hogy fog válaszolni

2022. ápr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
94%

"Leültem az egyetlen szabad helyre a közelben, de nem sokkal később fel lettem állítva egy ukrán nő által. Abszolút lekezelő stílusban indítva, felement hanggal beszélve hozzám."


Legközelebb összeszeded magad és az ilyen személyt kidobod a vonatból a cuccaival együtt. Mi az, hogy ő dirigál? Te meg hagyod magad? Milyen dolog ez? Ezekkel nem lehet szóban tárgyalni csak a fizikai erőszakból értenek.

2022. ápr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
77%
Utálom őket, takarodjanak haza.
2022. ápr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
85%
Egy se kell vagy menyjenek nyugatra. Ha legalább jó munka erők lennének de azon kívül hogy foglalják a munkahelyeket lóf@szt nem csinálnak mert mint tudjuk rohadtul nem a szegény réteg jön a határon át hanem a gazdag/jobban élő emberek akik eladják hogy milyen szegények és gyalog utaztak több 100 kilométert (kocsival persze lehet sétáltak a határig ilyen 1 kilométert csak hogy ne legyen gyanus. A szegény meg hülye lenne több száz kilométert utazni akkor már inkább marad
2022. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

10:

Próbáltam beszélni vele, annyi volt a válasza, hogy nem az ő problémája és utasított, hogy adjam át a helyem azonnal. Nagyon úgy éreztem magam, mint akit magasról lenéznek. Lehet csak azért volt, mert velük ellentétben nem volt a kezemben a legújabb iPhone, stb.? (A család, viszont aki a helyemet foglalta, láthatóan szegényebb körülmények között volt, ezért se akartam többet között jobban leállni, vitázni, hogy kié is a hely.)


12:

Mutattam a jegyem, mutatta erre ő is a sajátját, ami nem is helyjegy volt. Hiába magyaráztam neki, nagyon úgy látszott, hogy nem tudja/szeretné megérteni. Aki meg azt javasolta, hogy álljak le velük vitázni...hát nem tudom, amikor a vagonban lévők 70%-a ukrán, és így állnak az emberhez, nem szívesen állok le velük. Pedig az elején próbáltam teljesen megértő lenni, hiszen menekülnek elvileg...de nem esett túl jól, hogy ennyibe vettek.


13:

Én inkább csak azt tapasztaltam, hogy sajnos még a kalauzba is belekötnek sajnos, hogy nem tudnak leülni. (amiért nem hibáztatom őket, ha sokat kell utazniuk, kimerítő lehet) Egyébként egy másik utamon, az egyik utas hasonló helyzetbe keveredett, és a kalauz ajánlott neki egy olyan vagont, ahol a legutóbbi megálló után lett pár szabad hely.


------------------------

Lényeg, csupán kíváncsi voltam kinek-mi a tapasztalata velük. Egyáltalán nem uszítás céljából tettem fel a kérdést. Próbálok maximálisan megértő lenni, hiszen könnyen lehet, hogy aki éppen vonatra száll a határnál az elveszítette az egyik hozzátartozóját, házát, bármi..... Még azt is eltűrtem, hogy egy másik menekült, a gyerekét feldobja az asztalra a laptopom mellé, úgy hogy hozzáér, majdnem leveri… viszont az, hogy így nekem támadtak, nem esett túl jól.

Azt tanácsolom mindenkinek, próbáljunk meg elfogadók lenni, hiszen mi kívülről az ő, háború miatt adódott személyen problémáikat nem látjuk. Egyben persze, mi is talán jobban tudnánk viszonyulni hozzájuk, ha kicsit kedvesebbek lennének.

2022. ápr. 16. 12:52
 27/31 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, próbáltam sietni.
2022. ápr. 16. 12:54
 28/31 anonim ***** válasza:
86%

Csak akik nállunk vannak nem a háborús övezetből jönnek

Cigány nép

Retkesek ingyen élök.

Ingyen körbe utazzák a világot felveszik a tamogatas es irány vissza Ukranba


Nekem elhiheted ......

2022. ápr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
22%
Szerintem a helyzettől függetlenül nem kéne bunkónak lenni.
2022. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
14%

#24 Ha itt lenne háború, akkor is ilyen nagy lenne a pofád???????


Szerintem ha itt lenne te sem maradnál itt.

2022. ápr. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!