Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy öngyilkosság lehet szép?

Egy öngyilkosság lehet szép?

Figyelt kérdés
Úgy értem minél kevesebb embert megbántva, hagyni valami kis üzenetet, vagy elmenni messze külföldre és ott megtenni hogy azt higyjék a szeretteim, hogy pusztán elutaztam.
2022. ápr. 15. 09:36
 1/10 A kérdező kommentje:
összes adósságot kifizetni hogy ne nekik kelljen, valamint pénzt hagyni a temetésemre.
2022. ápr. 15. 09:37
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igy kevesbe teher a hatramarado csaladnak.

De ettol fuggetlenul ok akkor nem fogjak tudni, h meghaltal. Abban a hitben elnek majd, h elutaztal es felejuk sem nezel tobbet.

2022. ápr. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2:

Igen, és ez bizony pofátlanság, hogy még utoljára az életünkben egy hatalmasat hazudunk nekik.

2022. ápr. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtom... Engem anyám és a férjem a Kalahári sivatagban is keresnének ha úgy van, milliós költségekbe verve magukat, így pont mindegy lenne hogy kifizetek minden adósságot...
2022. ápr. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pofatlansag vagy sem, nem az en dolgom megitelni.

Ha valaki eljut arra a szintre, akkor ritkan ad az ilyesmire. Tovabba nem ismerem az odavezeto utat, a korulmenyeket sem.

Ha mondjuk rokon lennek ebben a tortenetben, akkor inkabb szeretnem tudni, h ongyilkos lett, mint sem abban a tudatban elni, h nem kivancsi rank a tovabbiakban.

2022. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem lehet szép. De nem az anyagiak miatt. Hanem egyszerűen az, hogy az élet dönt az életéről, ami épp az övé, hogy hol teszi ki a pontot.
2022. ápr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ott a pont a 6.-os nál. valóban szép dolog és semmi elkeserítő nincs benne hogy feladjuk az életünket, én is úgy gondolom hogy a mi döntésünk, pedig hiszek Istenben
2022. ápr. 15. 11:09
 8/10 A kérdező kommentje:
ha nem is elmenni külföldre de például mint említettem leredenzni az összes adósságot, kuporkodni még egy kis pénzt a temetésre, ha csak nem a hamvasztást(!) írjuk a végrendeletbe. nem korrekt így is mert alapjában véve önző dolog de így szép elmenni, ha már így alakult. elmenni messzebre egy erdőbe és felakasztani magunkat, nyak kitörőses módszerrel, csak hogy azért ne szenvedjünk.
2022. ápr. 15. 11:12
 9/10 A kérdező kommentje:
ezt egyszer megcsináltam fiatalabb koromban.... de valahol tudat alatt direkt vékony gumi kábellel tettem mert nem is akartam annyira. fel akartak jelenteni, egy kis ügy miatt de megkönyörültek rajtam. na mindegy eleget pofáztam már.
2022. ápr. 15. 11:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Már tegnap akartam írni, csak este volt.

Szóval: szerintem nem lehet szép. Fájdalom lesz ígyis-úgyis mindenkinek, és erőteljesen lebeszélnélek róla.


Nem tudom, min mentél át, mert nem írtad, de leírnék egy személyes tapasztalatot.


Lelkileg megjártam a poklot. A gyerekkori szorongásaim olyan szinten elhatalmasodtak, hogy nem tudtam kimenni az utcára, rohamokat kaptam, nem éreztem semmit, ürességet. Nem voltam képes megélni az érzelmeket, nem okozott semmi örömöt, nem kötődtem emberekhez, mindenkit felszínesnek, unalmasnak láttam. Amint társas szituációba kerültem, remegtek, stb.


Szóval az én helyzetem az orvosok szerint bipoláris zavar, szorongás, mások szerint más...és szedtem gyógyszert. Napi 3 órákat aludtam, lefogytam 7 kilót, és sorolhatnám. Azt hittem, hogy sosem lesz jobb.


És tudod mit? DE. Minden megoldható. MINDEN. Csak keresni kell k*va kitartóan. Én is minden követ megmozgattam és megmozgatok. Szar? Az. Nagyon? Nagyon. De nem szabad feladnod. Meg kell változtatni a negatív gondolkodást pozitívra. Olyan nincs, hogy ne történne valakivel pozitív dolog az életben. MINDIG van pozitív.


És én is hívő vagyok amúgy, nekem ez nagyon sokat segít.Nem vallásos, csak hívő.

2022. ápr. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!