Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más sem találja a helyét a...

Más sem találja a helyét a világban?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár évem, de talán az egész eddigi életem olyan, mintha értelmetlen lenne. A huszas éveim közepén járok és azt érzem, hogy nem vagyok elégedett. A középiskola után pénzt akartam keresni, hogy kiszakadhassak a környezetemből, de már gimibe is távolra jártam, mert nem éreztem jól magam a szülővárosomban. Az eddigi munkáim, beleértve a mostanit is csak arra szolgáltak, hogy fenntartsam magam, de egyik sem elégíti ki a vágyaimat, nem szívesen csinálom - bár mindenhol szerettek, mert a maximumot nyújtom akkor is, ha nem épp álmaim melója, hiszen onnan kapom a szükséges betevőt és azt szeretném, hogy meg akarjanak tartani. A legutóbbi kapcsolatom a szociális életem is teljesen leamortizálta, konkrétan nem ismerek magamra, hogy az egyik - vagy egyetlen - szórakozásom az, hogy otthon töltöm a szabadnapjaim, kitakarítok, főzök és a telefont nyomkodva, vagy a tévét nézve várom, hogy megkezdődjön az újabb hét. Kiköltöztem külföldre, ahol a nyelvet próbálom elsajátítani, de a magányosság érzete arra ösztönöz, hogy költözzek haza, miközben azon agyalok, hogyan fektessek több energiát a tanulásba, hogy el tudjak menni itt egy egyetemre, ahol kitanulhatnék valami szaktudást és később olyasmiben helyezkedhetnék el, amit élvezek is. Ezzel egyetemben kínoz a gondolat, hogy mi is lenne az, amit szívesen csinálnék… Nincs motivációm, nincs otthon-érzetem sehol, legfőkébb boldog nem vagyok, holott nincs igazi okom búslakodni.

Más is küszködik a mindennapjaival? Mi visz titeket előre, mi az, ami értelmet ad annak, hogy reggelente felkeljetek?



#depresszió #kétség #Élet_értelme
2022. ápr. 18. 22:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Egyertelműen a család. Gyerek, saját természetesen.


Engem is kizárólag a fiam motivált amíg velem élt.

Azóta semmi. Ugyanúgy vagyok most mint te.

2022. ápr. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Én is ugyan így vagyok, annyi hogy folyton b..ogatnak a szüleim is hogy menjek külföldre dolgozni, de zéró kedvem/motivációm van hozzá, magányos vagyok én is, ezen még az utolsó párkapcsolatom sem segített, annyi mindent kéne megoldanom hogy egyetlen egyet nem tudok ez miatt normálisan...egyébként átérzem azt nagyon amit írtál hogy nincs otthon érezted, ez stimmel nálam is.


29f

2022. ápr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Persze a család rendkívül fontos tényező, szülőként új értelmet nyer az élet, de jól van ez így? Azzal táplálni a motivációt, hogy mások életét igazgatod?

Hogyan lehet megtalálni az én jelentését, annak kiszolgálását és hogyan lehetne elsősorban magunkat boldoggá tenni?

2022. ápr. 18. 22:41
 4/21 A kérdező kommentje:
#2, és te tudod, hogy mit szeretnél, mihez lenne kedved? Annyira átérzem azt, hogy mennyi mindent meg kellene javítani, oldani, így visszahúz az egész és nehéz akár egy problémát is kezelésbe venni…
2022. ápr. 18. 22:44
 5/21 anonim ***** válasza:
55%

Magadat avval teheted boldoggá hogy: megteremted az otthonodat.

Utána azt csinositgatod.


Utána belakod.


Megtalálod a hobbydat, munkádat és megoldod hogy legyen pénzed.

Becserkészel egy párt akivel jól érzed magadat.


Ezután jön a puja ésatöbbi 😃 ismert dolog...

2022. ápr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

2 es vagyok...hát a család alapitást inkább kihagyom, nagyon negatív volt a gyermekkorom, nem hiszem hogy olyan boldog lennék tőle, max egy pár kell...biztonsági őrnek tanulok de csak azért hogy ne kelljen megszakadni.


Életemben csak drogokkal voltam igazán boldog...de hát az nem igazi boldogság.

2022. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#5, Elméletben ez teljesen kielégítőnek tűnik, abszolút meg tudom érteni, mikor valaki csillogó szemekkel meséli az éppen elért pontot a felsoroltak közül és az viszi előrébb, hogy kimaxolja a leírt listát.

De, sajnos én egyiket sem érzem a magaménak. Ezekkel a javakkal rendelkezni, engem nem csigáz fel. Jó lenne, de valószínűleg csak addig, amíg meg nincs. A saját otthon kiépítése eleve vitatott, miután 4/4 helyből egyiken sem éreztem magam úgy, hogy ott lenne a helyem. Hol lenne így érdemes saját ingatlant vásárolni?

2022. ápr. 18. 22:54
 8/21 Lábfétises Beteg Incel Férfi válasza:
46%
Én legszívesebben egy nő talpa alatt találnám meg a helyem.
2022. ápr. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
#2, Nem, az valóban nem boldogság, de jelen helyzetben azt sem tudom, létezik e egyáltalán ilyesmi. Mindenki másból nyer örömöt, mint látszik, de a legfontosabb kérdésem mégis az, hogy mitől lesz az én boldog? Én sem szeretnék családot egészen addig, amíg magammal nem vagyok megelégedve, mert véletlenül sem akarom a gyereket traumatizálni.
2022. ápr. 18. 23:02
 10/21 A kérdező kommentje:
#8 Lábfétises, te legalább tisztában vagy azzal, miért kelsz fel reggelente és szívből remélem, hogy vágyaid meghallgattatnak!
2022. ápr. 18. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!