Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más sem találja a helyét a...

Más sem találja a helyét a világban?

Figyelt kérdés

Az elmúlt pár évem, de talán az egész eddigi életem olyan, mintha értelmetlen lenne. A huszas éveim közepén járok és azt érzem, hogy nem vagyok elégedett. A középiskola után pénzt akartam keresni, hogy kiszakadhassak a környezetemből, de már gimibe is távolra jártam, mert nem éreztem jól magam a szülővárosomban. Az eddigi munkáim, beleértve a mostanit is csak arra szolgáltak, hogy fenntartsam magam, de egyik sem elégíti ki a vágyaimat, nem szívesen csinálom - bár mindenhol szerettek, mert a maximumot nyújtom akkor is, ha nem épp álmaim melója, hiszen onnan kapom a szükséges betevőt és azt szeretném, hogy meg akarjanak tartani. A legutóbbi kapcsolatom a szociális életem is teljesen leamortizálta, konkrétan nem ismerek magamra, hogy az egyik - vagy egyetlen - szórakozásom az, hogy otthon töltöm a szabadnapjaim, kitakarítok, főzök és a telefont nyomkodva, vagy a tévét nézve várom, hogy megkezdődjön az újabb hét. Kiköltöztem külföldre, ahol a nyelvet próbálom elsajátítani, de a magányosság érzete arra ösztönöz, hogy költözzek haza, miközben azon agyalok, hogyan fektessek több energiát a tanulásba, hogy el tudjak menni itt egy egyetemre, ahol kitanulhatnék valami szaktudást és később olyasmiben helyezkedhetnék el, amit élvezek is. Ezzel egyetemben kínoz a gondolat, hogy mi is lenne az, amit szívesen csinálnék… Nincs motivációm, nincs otthon-érzetem sehol, legfőkébb boldog nem vagyok, holott nincs igazi okom búslakodni.

Más is küszködik a mindennapjaival? Mi visz titeket előre, mi az, ami értelmet ad annak, hogy reggelente felkeljetek?



#depresszió #kétség #Élet_értelme
2022. ápr. 18. 22:13
1 2 3
 11/21 Lábfétises Beteg Incel Férfi válasza:
Köszönöm kedves szavaid a szívemig hatoltak!
2022. ápr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Vannak tippjeim arra, hogyan lehet segíteni a kiégettségen, depresszión, és tartalmas életet élj.

De van egy olyan lehetőség is, hogy a földi dolgaid háttérbe szorítod, és a lélekkel foglalkozol. A ház, telefon, bulik stb. valójában csak az agyat stimulálják, és előbb-utóbb vagy megunod őket, vagy szenvedsz a hiányuktól. Szerinted van lelked? Különbözöl az anyagi világtól? Kíváncsi vagyok, mert ha igent mondasz, nem lesz kérdés, hogy érdemes felkelni az ágyból.

2022. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Én 30 vagyok és a tanulással elrontottam a 20-as éveimet. Normális munkám még nem volt és most leszek a szakmámban abszolút pályakezdő. Nekem idő kellett ahhoz, hogy rájöjjek mit is dolgoznék nagyjából szívesen, ami piacképes is, mert az álmom vagy bejön vagy nem (írás). Családi nyomás vezetett ahhoz, hogy erőltettem a főiskolát. Egyetlen boldogságom a kert és a 3 macskám. Párom sajnos nincs, egy elcseszett rakás f.s az életem. Szóval átérzem.
2022. ápr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12 # "Jehova tanúi, Pünkösdisták"
2022. ápr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Lehet választani lelki fejlődést, csak sajnos pénzbe kerül a kenyér.

Még senki nem jött rá a lélek mibenlétére s hogy mi vár az idézőjeles halál után.

2022. ápr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#12, Én is úgy gondolom, hogy e tekintetben az anyagi javaktól érdemes eltekinteni. Épp ezért keresem azt, ami nem feltétlen kézzelfogható, nem mástól, vagy másból eredő, hanem egyedül és csakis tőlem függ, mégis elégedettséggel, boldogsággal töltene el. Természetesnek gondolom, hogy az embernek van lelke, bár ez nem magyarázza meg, miért kelünk fel reggelente. Megosztanád a tippjeidet?


#13, Ugyan teljesen fordított a helyzetünk, mégis úgy tudom elképzelni, hogy neked több lehetőséged lesz ezáltal kiteljesedni. A családi nyomás megbélyegezheti ugyan, de nem leszel örökké pályakezdő és talán nem várt sikereket halmozhatsz majd, rövid idő alatt. Mit hiányolsz a huszasaidból, amit ne tehetnél meg akár most is? Mitől éreznéd úgy, hogy sínen van az életed?

2022. ápr. 18. 23:59
 17/21 anonim ***** válasza:
Én is kint élek külföldön, magányos vagyok, de keresni fogok a közelben valakit szexpartnernek, meg hogy néha mehessünk ide-oda. Semennyire nem vonz a komoly dolog, utálom a gyerekeket, magyarban van saját lakásom, de aziránt is teljesen érdektelen vagyok, kutya, macska sem kell. Tanulni túl sok energia, és anyagilag visszaesnék, amit nem akarok (27 éves koromig nyomorban éltem). 30/N
2022. ápr. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én 26 leszek egy hónap múlva, teljesen magam alatt vagyok, az egész életem egy merő kudarc és csalódás. Betegség miatt az egyetemet se tudtam elvégezni, nincs normális melóm se, és ami a legrosszabb, sohasem volt párkapcsolatom. Végre megtaláltam volna azt akivel boldog lehetnék, akivel végre kölcsönös a rokonszenv, erre persze hogy nem lehetünk egy pár... Utálom az életem. Ha a családom nem szeretne már tuti nem élnék.
2022. ápr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Hát jó. Amiért érdemes élni, és ami boldogságot ad, az mások szolgálata és szeretete. Ez olyan értéket teremt bennünk, ami még akkor sem múlik el, ha meghalunk. Minden jótett sokszorosan megtérül. Számos önfejlesztő dolgot csináltam, amikkel boldogulnék is a világban, de ha erre nem jövök rá, az egész semmit sem érne. Ez persze csak akkor tud működni, ha elhiszed, hogy az embernek van lelke, és nem csak egy nagyon intelligens ösztönlény. Szóval fontos a jól-lét, de elsősorban a lényeget kell megtalálni. Az Evangélium című könyv ezt részletesebben kifejti. Tudom ajánlani. Illetve, amint már utaltam rá, az önfejlesztés. Teljesen máshogy fogsz viszonyulni bizonyos élethelyzetekhez, ha időt szánsz rá.
2022. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Borzasztó (és egyben megnyugtató) a tudat, hogy hányan küzdünk az élettel, életben. Úgy érzem, sokunknál valóban szerepet játszik a magány és a gyors fejlődés, ami rettentő nagy terhet tesz az ember vállára…

Az önfejlesztés és mások “szolgálata” reális, de utóbbit mindig felül fogja írni egy idő után az, hogy a saját lényünk, lelkünk szeretete és kiszolgálása háttérbe szorul. Nem lehet örökké arra támaszkodni, hogy majd a karma dolgozik és visszakapjuk azt a sok jót, amit néha önerőn felül teszünk meg másért. Nem kötöm a boldogságom anyagi javakhoz, de másokhoz sincs értelme - ez pedig nem egyenlő azzal, hogy ne törődnék szeretteimmel és embertársaimmal. Egyszerűen értelmetlennek tűnik ez a rengeteg erőfeszítés úgy, hogy minden múlandó.

2022. ápr. 21. 00:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!