Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzi valaki úgy, hogy gyerekké...

Érzi valaki úgy, hogy gyerekként sokkal boldogabb volt? Van aki visszavágyik azokba az időkbe? Hogy felnőttként nem találja helyét a világban?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy valakinek az élete gyermekként sokkal színesebb,vidámabb volt.Most már viszont fiatal felnőtt,de nem tud mit kezdeni a korával,magával,nem tudja azt szeretni amit kéne,ami a korához illik.

2013. aug. 12. 16:53
1 2
 1/14 anonim válasza:
Akad. Pl. én. :)
2013. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Antimod ***** válasza:
100%

Gyerekként az élet még csupa varázslat. Egy átlagos, unalmasnak tűnő vonatút is életre szóló élmény lehet valamilyen apróság vagy újdonság miatt.

Felnőttként ez ugyan már nincs jelen, viszont akkor új távlatok nyílnak, sőt, úgy érzem, minden egyes életszakasz egy teljesen új látásmódot jelent, ami fenntartja az "izgalmat". Persze erre fogékonynak kell lenni, akarni kell meglátni ezt, mert megcsömörlötté válni nagyon könnyű szerintem.

2013. aug. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Te nem csak utólag gondolod azt, hogy akkor gondtalan idill volt az életed? Gyermekkorban is van probléma (iskola, barátok, stb.) épp elég, csak ezt az idő folyamán hajlamosak vagyunk elfelejteni. Nem a villanyszámla a probléma, de attól még nem volt akkor sem gondtalan az élet.
2013. aug. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A párom, de erről az a véleményem, hogy gyerekesen gondolkozó felnőtt érzi úgy hogy jobb volt a gyerekkora.

A párom mindig mondja, hogy milyen jó volt, mert az anyja jókat főzött, lementek focizni aztán aludt egész hétvégén, nem volt gondja szegények voltak de milyen jó volt.


Egyébként ebben nem tudom mi a jó, a szegény szülőktől függyött megdobták némi ennivalóval és lezavarták játszani.


Én utáltam a gyerekkort, mások mondták meg mit kell tenni, nem volt saját pénzem. Ugyan utaztunk sok játékom volt, de összességében nem volt jó.

2013. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló,amit mondasz van benne némi általános igazság,hogy az idő megtudja szépíteni a dolgokat. De azért nem mindent. A kamasz koromat soha semmi pénzért nem élném át újra,de a gyermekkorom kb. minden aspektusból nézve jobb volt. Nem csak magamat látom jobbnak visszatekintve,a környezetem és benne az emberek,ők is jobbak voltak. Mintha az idő,az évek múlása senkinek sem vált volna előnyére,sőt inkább hogy hátrány lett belőle.
2013. aug. 12. 17:07
 6/14 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló: Hát igen, amikor az ember belép a kamaszkorba és idősödik,olyan mintha a világról fokozatosan lehullna a lepel,meglátod milyenek az emberek valójában,akikre kiskorodban "más szemmel" néztél.S az igazság nagyon sokszor csalódást okoz.
2013. aug. 12. 17:10
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, én! Gyerekként boldog voltam... Ma már ez nem mondható el. 29/nő
2013. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezzel majdnem mindenki így van.

Én viszont nem. Nem szívesen gondolok vissza a gyerekkoromra.

2013. aug. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Pilinszky János válasza:


Egy életen keresztül


Mi törjük el, repesztjük ketté,

mi egyedül és mi magunk

azt, ami egy és oszthatatlan.


Utána azután

egy hosszú-hosszú életen keresztül

próbáljuk vakon, süketen, hiába

összefércelni a világ

makulátlan és eredendő szövetét.


Gyermekkorunkban meg kellene halnunk,

tudásunk csúcsán, alázatunk magasán,

de tovább élünk, foltozgatva és

toldozgatva a jóvátehetetlent.


Még jó, hogy elalhatunk közbe-közbe

és utoljára.


*

2013. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen, abszolút. Főleg karácsony környékén érzem ezt.

Keresem azt a csodát, a varázslatot. Emlékszem az érzésre, de nem tudom újra megteremteni.

Gyerekként felhőtlen volt az élet, szabad... Most keveset keresek, mégis állandóan dolgozom.

Csak apró példa: imádtam a születésnapjaimat. Ajándékokat kaptam (nem ez volt a lényeg!), az az én napom volt.

Most volt a születésnapom pár napja, de a szűk családon kívül a kutyát sem érdekelte. Persze ez a természetes, és szó sincs arról, hogy bármit is elvártam volna, csak régen volt bulim, stb. Ez most önzőnek hangozhat, de tényleg ez csak egy szemléltető példa akart lenni.

Úgy érzem, hogy most, hogy felnőtt lettem, már nem vagyok érdekes senkinek, csak egy ember a sok közül. Gyerekként máshogy tűnt. Lehet, hogy csak a látszat volt, de akkor is.


(Most akkor képzeljétek el, mit érezhetett egy Mozart... Nem csoda, hogy megőrült...)

2013. aug. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!