Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felelősségre vonható az, aki...

Felelősségre vonható az, aki rányitja az ajtaját a másik autójára?

Figyelt kérdés
A kocsim egy lakótelepi parkolóban áll. Ezelőtt is lakótelepen laktunk, ott is voltak véletlennek tűnő, polírozható rányitások, de itt most ezek elég durvák. Konkrétan úgy néz ki, mintha többször is nekibaszták volna az ajtót és nem is polírozható a rányitás. Ráadásul még hosszanti irányban, kabáttal vagy táskával húzott nyomok is találhatóak. Én vigyázok annyira más autójára (is), hogy még véletlenül sem nyitom rá az ajtómat. Nagyon rosszul esik, hogy más pedig nem figyel oda az enyémre. Ha egyszer meglátok egy károkozót, mit tudok tenni? Rendőrség? Biztosító? Lehet egyáltalán valamit tenni az anyagi károkozás ellen? Mert ugye a fényeztetés sem két fillér, főleg több elemen. Köszönöm!

2022. ápr. 25. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
KRESZ 40. §. /7/ bekezdés
2022. ápr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem igen.
2022. ápr. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, ezt tudom, de hová forduljak, hogy felelősségre vonhassam az illetőt és kifizettethessem vele a kárt, amit okozott?
2022. ápr. 25. 17:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem bíróság, polgári per.
2022. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát az a helyzet hogy az ő autója is megsérül ha nekivágja az ajtót a másik kocsinak.Ha a sajátjára se tud vigyázni akkor mégis mit várunk?! :)

Sajnos ahol sok a kisgyerek, iskolák környékén hozzák viszik őket a szülők,és hát ugye a kisgyerek nem figyel ilyenekre, csak kicsapja az ajtót...már amelyik nincs gyerekülésbe. De sokszor látni hogy a felnőtt sem vigyáz rá.Na meg sokan parkolni sem tudnak, egyik felén elhagy 80 centit,a másik felén meg 20 centi marad.Még jó hogy nem tud kiszállni.Főleg amilyen elhízott a társadalom :)

Egyébként rajta kell kapnod,és tanúra is szükség lesz.A nekicsapástól az ő autója festéke nyomot hagy a kocsidon, ami szintén bizonyíték lehet a bíróságon.

Az a legjobb ha rajtakapod az illetőt és felelősségre vonod, és ráijesztesz, hogy akkor ezt most hogy intézzétek el...menjetek bíróságra, vagy valahogy megegyeztek egymás közt.

2022. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Tehát akkor nem kell szótlanul tűrnöm. Esetleg kamerafelvétel lehet bizonyító erejű?
2022. ápr. 25. 17:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy egy bírósági eljárás mennyire komoly ilyen ügyben.De jobban jársz ha nem kerül bíróságra.Ha látod, határozottan lépj fel, a legtöbben megijednek a bírósági fenyegetés hallatán.Persze vannak az "agyoniskolázottak" velük semmire nem mész. De a többségnél ha rázúdítasz mindent, hogy láttad, van tanú is, plusz videófelvétel is.Akkor enged inkább, minthogy bíróságra járjon, nem hiányzik az embereknek pluszba az ilyen.Sokat számít, az egyértelmű és határozott fellépés.
2022. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!