Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennetek a helyemben?

Mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés
Most erettsegizem, raadasul dolgozom is a suli mellett. Szeretnek kihagyni egy evet, es utana ELTE-TTKra jelentkezni - a pontjaim jok, versenyeken is voltam, felsofoku nyelvvizsgam is van. Videken elunk megyeszekhelyen (atlagos szinvonalon) es a szuleim folyamatosan veszekednek velem, hogy ez alomvilag es menjek inkabb valami OKJ-ra, mert nem fogom tudni eltartani magam a jovoben. Ok is egyetemre jartak, raadasul kulfoldon is eltek, szoval nem ertem a hozzaallasukat. Tenyleg akkora isteni csoda lenne feljutni egy bp-i egyetemre? :D ertem, hogy diakkent draga, de azert mi sem falun elunk, sot..
2022. máj. 2. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jók a pontjaid, felvesznek egy koliba. Ott nem olyan vészesek az árak, mint mondjuk egy albi. Ha az egyetem alatt is jól tanulsz, akkor a kiba is bent tudsz maradni a képzési idő végéig. Mellette simán dolgozhatsz, egyszerűbb is lesz, mint középsuli mellett, hiszen az órarendedet össze tudod úgy állítani, ahogy neked a legjobb. Sok sikert, menni fog! Szülőkre ne hallgass :)
2022. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
TTK-val hol fogsz tudni elhelyezkedni, ahol fizetnek is annyit, hogy meg tudjál élni? Burger King? KFC? Ne érts félre, nem sértegetésből írom, de nem minden szak ad piacképes diplomát és/vagy tudást. Ha a szüleid egyetemet végeztek, akkor nem hiszem, hogy magával az egyetem gondolatával lenne problémájuk, hanem feltételezem, hogy a választott szakot kifogásolják. De több infó nélkül (hogy konkrétan milyen szakra mennél és ők mit végeztek / dolgoztak-e azon a területen ahol diplomát szereztek, stb...) ezt nehéz megmondani.
2022. máj. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xp ali ***** válasza:
Egy OKJ-val nem sokra mész, hacsak nem konstans robotolni akarsz egész életedben. A megélhetés nem egyetem kérdése, de akinek igénye van rá, annak elengedhetetlen a normális értelmiségi élethez. Nekem is van ELTÉS diplomám, és örülök h ott tanultam.
2022. jún. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!