Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen jó dolgot lehet kihozni...

Milyen jó dolgot lehet kihozni egy borzasztó emberből?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok. Egész életemben sajnáltam magam a szerencsétlenségekért, melyek velem történtek. Azt hittem, hogy ellenem van az egész világ. Mostanában kezdtem rájönni, hogy velem van a baj. Beláttam, hogy a gyermekkoromban ért traumák (egyedül nevelő anyuka, aki mentális beteg, s hiába akart jót a gyerekének, sajnos a betegségből fakadó narcisztikus és erőszakos viselkedés nem tesz jót egy gyereknek, valamint az erőszakos apa, majd annak a hiánya, és egyéb családi dolgok) miatt kialakult egy olyan szörnyű személyiségem, hogy nem is csodálom, hogy szar az életem. Ahogy írtam, családi traumák százai értek, szülői, nagyszülői ágról, emiatt egy mentális selejt lett belőlem, de ez persze nem ad okot arra, hogy a személyiségem is szenny legyen. Viszont így alakult. Nem akarok rosszat, sőt, a megfelelési kényszerem miatt mindenkiért kiteszem a lelkem, de lobbanékony vagyok, egy rossz szó, és visszafoghatatlan düh és harag tör rám, undorítóan beszélek, dühöngök és a padloig is széjjel szedem a másikat, ha bántott engem. Mindig is jó voltam a barataimhoz, amíg voltak, ám azt is beláttam, hogy rettentően negatív személyiség vagyok és így érthető, hogy egyedül maradtam. Már csak a párom van mellettem és anyukám, bár az utóbbival heti szinten kerülünk hatalmas veszekedések közé a fentebb leírt problémák miatt. Említettem, hogy korábban sajnáltam magam és elfogadtam, hogy szenvedés az élet, de bele untam. Ha már élni kell, akkor valamit ki kéne hozni abból, ami van. Egy dolgot megtanultam és az az, hogy minden rosszbol lehet valami jót kihozni. Kérdés, hogy lehet belőlem valamit? Jó lehetek valamire így, hogy a millió mentális probléma miatt egy szenny vagyok? Minden erőmmel próbáltam változni, de képtelen vagyok, ha egy olyan epizód tör rám.
2022. máj. 5. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatos, rendszeres terápia.
2022. máj. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt nem akartam belátni, mert munka mellett élni sincs időm és félek attól is, hogy az "ingyenes" pszichiáter a helyi kórházban semmit sem fog érni
2022. máj. 5. 18:58
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy olyankor azért reagálsz úgy, mert veszélyben érzed magad és a legjobb védekezés a támadás alapon rátámadsz a másikra, csak nem fizikailag(ez sem egészséges nyilván). De lehet indulatkezelési probléma, vagy poszttraumás stressz szindróma is. Pszichológushoz tud ezen segíteni, illetve abban is hogy megbocsáss magadnak a múltbeli viselkedésedért. Azzal hogy felismerted, hogy problémáid vannak, és fejlődni szeretnél, a legnagyobb akadályon már túlvagy, mostmár csak ne add fel. Nagyon fiatal vagy, még bármi lehet belőled.

Ha nem akarsz pszichológushoz menni, vannak szakkönyvek a témában, akár pdf formátumban is. Olvasni pedig lehet a wc-n, buszon, vacsora közben, bárhol. Nem fogom szépíteni; jóval nehezebb egyedül felismerni, és feldolgozni mindezt, de nem lehetetlen.

2022. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
pszichológushoz menj, és folyamatosan. Azért remélhetőleg valamire jó lesz.
2022. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nehéz leküzdeni az ilyen problémákat. Sajnos, mint minden más, a mentális egészség is pénzbe kerül, ha azt akarod, hogy odafigyeljenek rád. (Bár vannak ingyenes szolgáltatások is) De a csodás hír az, hogy ettől még lehetsz jó ember. A keresztény tanítás a kulcs ehhez.
2022. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

3: köszönöm. Gondolkodtam a könyvekben, de bevallom, azt sem tudom, mit kéne konkrétan keresnem.

4: egyre inkább hajlok erre, igen :/

5: a keresztény tanítás sajnos nem nekem való. Nem férek bele a "szabályokba". Ilyen a házasság előtti sz*x, hiszen párom van, elettarsam. Az alkohol, amit szinte minden unnepkor, esetleg hétvégén is fogyasztok. Ha ezeket sem tudom teljesíteni, akkor nem tudom, hogyan "fogadna el" a vallás

2022. máj. 5. 19:36
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben vagyok

Én ahogy hülye volt instant elnézést kérek minimum kárpótolom akivel jogtalanul voltam lobbanékony vagy nem volt fair a viselkedésem.

De még toxikus a környezetem ngyo... Ami nem hagy kitörni csak h elmegyek innen és huzamosabb idei gnem vagyok itt anyám közelében aki szintén egy ordibálo,toxikus,sértődékeny sorolhatnám... Nincs rám jó hatással ez van


25/n

2022. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy hatalmas az igazságérzetem és ha valaki úgy bánik velem, hogy az helytelen, akkor ez történik. Utána pedig nem érzem azt, hogy nem volt jogos. Kifejezetten könyörögni szoktam, hogy ne hergeljenek fel, mert nem tudom vissza fogni.
2022. máj. 5. 20:05
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kifejezetten intelligensnek tűnsz. Ez egy jó kiindulási alap, az otthonról hozott sok egyéb negatív dolog mellé. Már ezzel előnyben vagy a hasonlóak között, hogy te legalább felismered az okokat miért vagy ilyen, és őszinte vagy magadhoz, elismered a hibáidat. És ez jó, mert ezzel a hozzáállással ki fogsz tudni kerülni a mostani negatív spirálból!

Leginkább én is a pszichológiát ajánlom, az emberi elme, lélek működése, különböző mintázatok, traumák megértése, azok hatásai, feloldása. Kissé hasonló vagyok én is mint te, és hasonló kiváltó okokkal. És pl nálam lassú de biztos fejlődést hozott ez a fajta pszichológiai önképzés. Igaz ez egy hosszú folyamat, évek óta művelem és még közelében sem vagyok a végének, de megéri, mert segíthet sokkal jobb emberré válni.

Esetleg terápia, ahogy a többiek is ajánlják, de ez szerintem inkább idő és pénz függvénye, ha nincs rá lehetőséged akkor mindenképp azt a fajta önképzést javaslom amiről fentebb is írtam.

Bárhogy is lesz sok sikert kívánok! Már jó úton vagy hogy kijuthass ezekből a negatív viselkedési mintázatokból.

2022. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Szívből köszönöm! Felbecsülhetetlen érzés "külső" embertől azt olvasni, hogy van remény számomra.

Találtam egy könyvet a családállításról és arról, hogy hogyan engedhetjuk el a traumakat, melyeket kaptunk másoktól, melyeket átvettünk. Ezzel kezdek. Jobb akarok lenni a páromért is, nem csak magamért. Nem akarok úgy vissza nézni, ha véget érne, hogy biztosra tudom, én voltam az egésznek az oka.

S bár tudom, hogy még halogatni fogom, hisz ismerem magam, de esélyt akarok adni ennek a hatalmas tb által finanszírozott pszichiátriának is.

Köszönöm még egyszer!

2022. máj. 6. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!