Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 30 éves embert miért a...

Egy 30 éves embert miért a szüleinek kellene támogatnia?

Figyelt kérdés
Egyre többször hallom, hogy 30-35 éves embert a szülei támogatnak. Így a szülőknek nem a gondoskodás adott, hanem az egész életen át való lehúzás. Ha most azonnal gyerekem lenne, 64 éves lennék, amikor Ő 30. Tőlem kérne pénzt még Ő is? Ha a terveimet nézzük mire ő 30 lesz, én már 70. Nyilván 30 év felett egy embernek már kell tudnia élni, nem a szüleire támaszkodni.
2022. máj. 24. 12:25
1 2
 1/12 Kólauborkával ***** válasza:
85%
Szerintem nem kell, ha együtt laknak, mert adottak a körülmènyek az az ö dolguk, de szerintem 25 felett önàlló mèg a lassabban èrö is. Vagyos kéne lennie.
2022. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Miért, mondta valaki hogy kell?
2022. máj. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
ilyen világot élünk.
2022. máj. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Nem túl gyakori ez a felállás. Talán minden 1000. családban lehet ez a helyzet. Ezeknél 2 opció szokott lenni: vagy nem tudott elhelyezkedni a gyerek, nem szerzett valós tudást, nincs jó keresete így a szülei önként segítik amíg tudják mert szeretik, vagy csak rájött hogy le tudja húzni a szüleit és így meg is teszi. Ennél sokkal gyakoribb az, mikor felnőttként anyagi segítséget kér valaki a szüleitől. Ez úgy minden 5. családban megtörténik. Tehát mondjuk fel kell újítani a konyhát és megkéri a szüleit hogy adjanak neki egy kis pénzt (amit majd vagy visszaad vagy nem, megbeszélés szerint). Vagy mondjuk besegítenek a lakásvásárlásba a szülők. (Ez utóbbi hagyomány is, nálunk a környéken minden szülő adott pénzt a gyereke első lakásának árába. Ha csak 50 ezret tudott, akkor csak annyit, nem hallani olyat hogy ne segítettek volna.)

"Ha most azonnal gyerekem lenne, 64 éves lennék, amikor Ő 30. Tőlem kérne pénzt még Ő is?"

Én is így gondolkodtam sokáig. Ezzel szerintem minden ember így van. Aztán mikor megszületik az első gyerek, akkor feje tetejére áll minden. A szeretet nagyon megváltoztatja a dolgokat. Mint ahogy egy randi alkalmával szívesen kifizeti az éttermi költséget-, vagy a párjának szülinapjára ajándékot vesz valaki, ugyanilyen könnyedén és szívesen fogja anyagilag támogatni a gyerekét, még akkor is ha már 30 éves elmúlt. Külső szemlélőként ez fura, értelmetlen, de a legtöbben ilyen helyzetben ugyanígy tennének/fognak tenni, ha megvan a szeret a családban.

A fő kérdésre válaszolva, hogy miért a szüleinek kellene támogatnia: nem kellene, ideális esetben. Ha rendesen tanult fiatalon, vannak jó álláslehetőségek a környéken, akkor az anyagi támogatás opcionális. A fő baj az szokott lenni, hogy ezek a feltételek nem adottak (mi például 14 éve azért költöztünk el, mert az egész megyében 1 olyan álláslehetőség sem volt, ahol a minimálbér 1,5-szeresénél többet lehetett volna keresni, 1 sem, még mérnök diplomával sem mert azzal el sem lehetett helyezkedni, csak azt letagadva tudtam állást találni), így ilyenkor sokszor megosztják a családon belül amilyük van (vagyis a pénzt), mert nekik sokat jelent a család. Ha ilyen helyzetben lenne a fiam, akkor valószínűleg mi sem cselekednénk máshogy (még 10 év múlva sem, mikor már 32 lesz), de szerencsére nem áll fenn ez a helyzet.

2022. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha azt támogatásnak nevezzük hogy otthon lakhat velük akkor nincs min csodálkozni, most néztem hogy 20 millió ft hitel 30 évre havi 150 ezer ft körül van, és még kéne önerő is, ennyi pénz pedig a minimum vidéken is, kivéve ha kisebb faluba költözöl ahhol semmilyen munkahely nincs. Na mármost ezt kifizetni nem mindenki tudja, maradjunk ennyiben.
2022. máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#2 : Az mit jelent, hogy "kell"? Van a törvény, ami kötelező. Minden más egy szabad országban szabad.
2022. máj. 24. 13:28
 7/12 anonim ***** válasza:
65%
Azért mert van akinek ilyen 💩 a fizetése.
2022. máj. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az mit jelent, hogy "kell"?"

Te kérdezted úgy, hogy a szüleinek miért kellene, ezzel egy hamis dilemmát kreálva, hiszen eleve nem kell. Hogy vannak, akik ilyen helyzetben vannak, és a szülei támogatják, bármilyen formában is, az nem azért van, mert bármi is előírná, hogy kellene.

2022. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek. Semmit se kell. Ha nem segítenek, hát nem. Viszont akkor lehet utcára kerülök, vagy újra haza - mivel nem tudom fenntartani magam a közmunkás fizetésemből...
2022. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha felnevelted őt lelkileg normális emberré, plusz egy picit olyan irányba terelgetted hogy piacképes szakmát válasszon, amiből egész sok pénzt tud keresni, akkor nem kell majd támogatnod őt.
2022. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!