Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Saját gyereket miért nem...

Saját gyereket miért nem szeretnél, vagyis miért nem akarsz szülni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 29. 17:17
1 2
 1/18 Metionin ***** válasza:
100%
Egyszerűen egyetlen porcikám sem vágyik gyerekre, sosem vágytam.
2022. máj. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi faj legszebb, kulturaltabb kihalasi modja, ha nem csinalunk gyereket.

Az emberi tulajdonsagok annyira taszitanak, hogy kicsiben is latom. Allatokrol, idosekrol gondoskodom, anyai osztonom zero. 51 vagyok, termekeny, sose gondolnam meg magam.

N

2022. máj. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
nincs semmi a génkészletemben, amit jó szívvel átörökítenék egy másik emberre.
2022. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Nem szeretem a gyerekek társaságát, viszont szeretem azt a kevés szabadidőmet amim van magamra, az a stressz pedig nem hiányzik, hogy teljes mértékben felelős legyek egy másik emberért, ráadásul félek a terhességtől is.

A szülés MELLETT pedig semmi sem szól számomra. Még gyerekkoromban sem babáztam, sőt, gyerekként is teher volt számomra a fiatalabb gyerekek társasága, rühelltem amikor játszanom kellett velük, vagy vigyáznom kellett rájuk.

2022. máj. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
A testi része is taszít, hogy megnő bennem valami, ami aztán kipottyan. De a legfontosabb, hogy szeretek egyedül lenni, egy gyerektől meg sosem lehet egyedül lenni, amíg kicsi(2-3 éves koráig nagyon igényli az anyukáját, utána meg meglehetősen) . A csecsemőktől különösen viszolygok, fura szaguk van és piszok idegesítőek.
2022. máj. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
Féltem a jelenlegi világtól. Vagy korábban kellett volna, vagy majd később. Jelenleg nem szeretnék.
2022. máj. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
81%

Ez nálam már bőven a múlt kategória...

Nem szerettem volna potenciális gyilkosként leélni a hátralévő életemet.

Nincs türelmem a gyerekekhez.

Folyamatos bizonytalanság, instabil környezet.

Nincs arányban a befektetett energia az elérhető eredménnyel, - semmi garancia nem volt arra, hogy megtérült volna a gondoskodásom, másokkal meg nem jótékonykodom.

Ami a mostanában születő emberekre vár, azt az ellenségemnek sem kívánom!

2022. máj. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Bármi, ami elhangozhat érvként a gyerekkel szemben az igaz rám. De tényleg.
2022. máj. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
96%

- nincs türelmem hozzájuk

- szeretem az időmet magam beosztani és nem 10+ éven keresztül máshoz alkalmazkodni

- visszataszítónak találom, hogy az én energiámat felhasználva nő bennem valami, amit aztán borzalmas fájdalmak árán kell kinyomni magamból (bár kipottyanna), majd tovább zsigerel ha szoptatom

- nulla anyai öszönnel bírok - de szó szerint


stb.

2022. máj. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%
Mert szeretnék ilyen szép maradni mint most, és mivel a gyerekszülés a sejteket megöregíti és lestrapálja évekekkel, így több esélyem van rá, hogy szebb legyek a jövőben. Az anyukák mindig olyan nyúzott tekintetűek, valahogy már nem annyira szépek mint előtte.
2022. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!