Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önvédelemből megverni egy nőt...

Önvédelemből megverni egy nőt elitélendő?

Figyelt kérdés

2022. jún. 2. 10:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Önvédelemből arcon ütni 16 alkalommal, vagy ellökni/nekilökni a falnak, és gyorsan elmenni?


Mert a kettő nem ugyanaz a kategória. Szerintem.

2022. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

1) Ha az önvédelem jogi definícióján belül van, akkor természetesen nem elítélendő.


2) Egyenlőség van, tehát én nem tennék különbséget férfi és nő között.

2022. jún. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Megverni egy másik embert minden helyzetben elítélendő. Cselekvőképtelenné tenni már más kategória. Férfiként csak le tudsz fogni egy nőt, hogy ne tudjon ütlegelni. Én sem vertem agyon a barátnőmet, amikor a kapcsolat elején elkezdett rúgni, meg csípkedni, hanem hátulról leszorítottam amíg kifáradt és megmondtam, hogy ez volt az első és utolsó, hogy ezt elviseltem. Azóta sem történt ilyen.
2022. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Megverni igen, mert a lefegyverzéshez nem kell szadista módon szétverni vagy átmenni egy Goku vs Dermesztő párharcba. Vannak klasszikus módszerek, pl. karjának hátracsavarása (azzal még egy erősebb ellenfél is legyőzhető, nem véletlenül terelik így a ruszki rabokat az őrök).


Ha pedig erősebb nálad, akkor majd a rendőrség lecsillapítja némi nyugtatólövedék, gumibot, vipera segítségével.


Ha egynél többször megtámad, akkor felmerül a kérdés, hogy nem-e valami háborodott személyről van szó, akinek lételeme a verekedés és az agresszió.

2022. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Inkább rúgj fejbe egy nőt mint hogy az beléd szúrjon egy kést.
2022. jún. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Az önvédelem - nemtől függetlenül - addig a pontig terjed, amíg a támadódat megnyugtató módon támadásra képtelenné nem teszed. Részletkérdés, hogy ezt milyen módon éred el, de kegyetlenkedésbe, feleslegesen túlméretezett agresszióba, bosszúállásba nem mehet át a folyamat, - mert arra te faragsz rá! Tehát nem verheted meg! Ha megversz valakit, az már nem önvédelem!
2022. jún. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha üveggel támad meg, akkor persze megütheted, mert az üveg egy veszélyes fegyver.
2022. jún. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%

Még egy utolsó hisztérika, vérfeminista nőt se tudnék bántani.

Ha gyengébbet bántanék, utána szétfurdalna a lelkiismeret.

Tőlem erősebb bárkit....na azt igen, főleg, ha az a perverziója, hogy a gyengét gyötri.

2022. okt. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha peldaul az utcan belemkotne egy (reszeg?) no, es Nekem jonne, megprobalnam lefogni. Egy bizonyos szintig biztosan nem bantanam, azert a szuleim megiscsak ugy neveltek hogy noket nem bantunk, bar ezt magamtol is ereznem. De ha pl belekapna a szemembe vagy tokon rugna, vagy a baratnomet megtamadna, akkor sanszos hogy allcsucson pattintanam. Egyszer max ketszer hogy harckeptelenne tegyem, akkor se vernem sz@rra, es valszeg utana meg nekem lenne buntudatom hogy bantottam.
2022. okt. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Megmondom őszintén kutyát nem érdekelné hogy nő,telibeverném mint most hétvégén valaki az 5 lottót.
2022. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!