Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyes emberek miért állnak...

Egyes emberek miért állnak borzasztó közel másokhoz?

Figyelt kérdés
Valószínűleg sose fogom megérteni, hogy lenne csomó hely mondjuk a sorban és nem egészséges távolságra áll meg tőlem, hanem szinte mellettem és ami még ettől is durvább, hogy teljesen szimpatikusnak mondható emberek is ezt csinálják. Persze, nem mindenki, de már megfigyeltem. Mi lehet ennek az oka? Írok pár eshetőséget, amikre már gondoltam, ha gondolod szavazz vagy írj!

2022. jún. 3. 10:38
A kérdező szavazást indított:
Figyelmetlen
Tetszel neki
Bunkó
23 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%

Az emberi testet körbeveszi egy energiamező, ezt tudat alatt sokan érzékelik, de a mérete mindenkinél más, és az emberek érzékenysége is erre más.

Amikor ebbe "betolakodnak", -és a másik energiája kellemetlen neked-, akár a hátad mögött, akár előtted történik, diszkomfort érzést kelthet benned.

Viszont sokan ugye erre érzéketlenek.

Indiában pl olyan sokan vannak, hogy megszokták az emberek a tömegközlekedésen, utcán, üzletekben, hogy egymástól pár centire állnak, és nekik ez nem kellemetlen.

2022. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Utálom, amikor valaki ennyire ostoba. Hatalmas buszmegállóban is képes a nyakamra állni. Szerintem egyébként figyelmetlenség. Mármint annyira buta, hogy nem veszi észre magát. Nem hinném, hogy direkt bunkóságból csinálnák.
2022. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy haverom aki kb 10 centire állt tőlem mikor beszélt.... nagyon idegesítő
2022. jún. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, hogy nevelték, hogy szocializálódott. Akinek természetes mások közvetlen közelsége, a testi kontaktus, abban fel se merül, hogy van, akinek ez zavaró lehet.


Szokták ezt felhozni kulturális különbségek szemléltetésére is, mint pl. hogy az olaszok vagy a spanyolok folyamatosan nyalják-falják, tapizzák egymást, tök idegenek, míg pl. a dánok vagy a norvégok a buszmegállóban is 10 méter távolságra állnak egymástól.

2022. jún. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

#2 Igazad van, a bunkóság válasz elég furcsa. Senki nem fog olyan címszóval a nyakamba lihegni, hogy na odamegyek és jó bunkó leszek vele.😀

Köszi a hasznos válaszokat!

2022. jún. 3. 10:58
 6/23 anonim ***** válasza:
A "tetszel neki" is elég valószínűtlen, hiszen ezt idősek, fiatalok, nénik, bácsik, férfiak és nők egyaránt csinálják. Ez szimpla ostobaság :)
2022. jún. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%

Többnyire a 40m2-es putriban nevelkedett, 5 gyerekes pereputtyok sarjaira jellemző ez.

Igen, mondjuk pl Norvégiában nem annyira jellemző, hogy Jeorgen Nyurvestongenbon belefolyassa a nyálhozamát a nyakadba.

2022. jún. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ettől már csak az jobb, ha rád, vagy a nyakadba köhög, tüsszent.
2022. jún. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 BlackSword ***** válasza:
70%
Pedig az, bunkóság... sokan nem tudják, hogy azok... csak a maguk kényelmét nézik, és másokkal nem törődnek... anno mikor volt a 1,5 méter, még sorba se tudtak állni... jó párszor kimentem lelépni a távolságot a kedves ügyfelek között...
2022. jún. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A “tetszel neki” eshetőséget nem tartom furcsának, hiszen írtam, hogy még szimpatikusnak tűnő emberek is csinálják. A mágneses vonzalom, tudod.🤣
2022. jún. 3. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!