Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az átlagember "rabszolgaként...

Az átlagember "rabszolgaként él", de miért nem tesz ellene, miért nem vállal felelősséget?

Figyelt kérdés

Ha belegondolsz, akkor ez az egész világ a 99% számára rabszolgaság.


Megszülettél, pedig nem kérted. Lehet, hogy éhező afrikai gyereknek, Borsodi zsákfaluba szegénynek, vagy bántalmazó, érzelmileg buta szülő gyermeknek. Nem tehetsz róla, NEM kérted.


Pár éves kortól felnőtt korodig mindenki meg akarja mondani, mit tegyél, mennyit tanuljál, stb. Kidolgozod tanulással a beled, hogy majd légy valaki.


Aztán érettségi, okj, egyetem, diploma, stb. után rájössz: Kamu az egész, ígyis, úyis rabszolga leszel.


Persze van különbség egy 120 ezer ft-ot kereső, minimálbéres takarító és egy 800 000 Ft-ot kereső programozó között, de végülis mindenképp rabszolga vagy.


Eladod a lelked, az életed, az időd pár nap szabiért és a hétvégkékért. Cserébe ostoba emberekkel vagy a munkahelyeden egy légtérben. Stresszelsz, egészségtelenul kajálsz, nem mozogsz, idővel mentálisan, lelkileg és fizikailag is betegebb leszel.


Majd a társadalmi nyomás, család, pénz (támogatás felvétele, vér gáz szerintem) miatt gyereket vállalsz. Mert ezt várják tőled. Azt hiszed jobb lesz, pedig nem.


Asszony/férj megcsal, mert elhíztál, nincs pénz, stb. válás, fizetheted a gyerektartást vagy rád szakad egyedül a teher.


Közben a fizud nem követi az inflációt, egyre betegebb vagy, egyre több a bajod. Idegbeteg, pesszimista,elhízott, alkoholista és stresszes átlag magyarrá válsz.


Ezek tények, elhízásban világban 4-ek, alkoholizálásban 8-ak vagyunk a sok száz országból.


PErsze nem minden ilyen-fekete fehér, de a többségre ez igaz.


Ilyenkor pedig mindenki a kormányt, a multikat, a rendszert hibáztatja. IGen, rabszolgának születünk, de azt már Te döntöd el, hogy az is maradsz-e.


A gond, hogy az emberek 99%-a NEM vállal felelősséget az életéért, a langyos pocsolyában tengődik. Holott soha nem volt még ennyi lehetőség a világban, sosem volt ennyire egyszerű kilépni ebből a mókuskerékből.


Jah, hogy ehhez kitartás, felelősségvállalás, gondolkodás, akaraterő kell.... Akkor inkább nézem a NEtflixet helyette az könnyebb, majd utána panaszkodok. :)


2022. jún. 8. 09:29
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
83%
Jól van tóni sztárk akkor hajrá, törj ki :)
2022. jún. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
76%
Te azert frocsogsz itt mert a kuzdest lattad egesz eletedben. Mas meg mas mintat kapott. Utazik, golfozik es beul apuci cegebe nyit ket butikot a csalad penzebol es felvesz ket rabszolgat. Eszebe se jut kuzdeni, azt se tudja mi az. A szuletesed korulmenye determinalja a sorsod.
2022. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
87%
Jajjnekem , m egint itt a rabszolgás megszállott.... :))
2022. jún. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
92%
Van valami kérdés is vagy csak a napi "szar a társadalom" hisztike adag?
2022. jún. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Én nem fröcsögök, én az átlagot írtam le. Nem értem, hogy az emberek miért így viselkednek. A kommentekből is csak az előítélet és a felelősségvállalás totál hiánya árad. Pontosan a hozzászólók viselkedése, gondolkodásmódja a kérdés tárgya.


Nekem sem volt könnyű: anya nélkül nőttem fel, apám szakmunkás, engem is annak szánt, illetve rossz mintákat láttam. Nem dúskáltunk, sőt.


Ennek ellenére nem hagytam magam befolyásolni és tudatos, hosszútávú döntésekkel eljutottam odáig, hogy a magam ura vagyok. Mert tudom, hogy nem más a hibás, én felelek a helyzetemért.


Senki nem tette alám a céget, senki nem támogatott. Nincsenek beajánlások, gazdag ismerősök, politikusok. Nem volt állami támogatás, milliomos szülők sem. Sőt, igazából mindig csak a szart kaptam, hogy: "Há miért nem mész el hegesztőnek? Minek tanulsz? Vállalkozás, abból sose élsz meg..."


Érdekes munka mellett évek munkájával mégis lehet változtatni. És ismerek sok hasonlót, akinek nem a segge alá tették, hanem eldöntötte, hogy változtat.


"A születésed körülménye determinálja a sorsod" = nem vállalok felelősséget, nem tehetek semmiről. Ha pedig valaki szembesít a téveésemmel, ideges leszek és támadok.

2022. jún. 8. 09:48
 6/45 anonim ***** válasza:
74%

Most próbálod előadni itt a saját önigazolásod?


Engedd el, és hidd el sokkal boldogabb ember leszel.

2022. jún. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
90%
Én pl. sokkal szívesebben vagyok rabszolga, mint hogy saját céget alapítsak. Így sokkal kevesebb a felelősség rajtam, sokkal kevesebbet kell dolgoznom. Szeretem amit csinálok, jól keresek, futja mindenre amire kell. Luxusvillára, tudomisén milyen sportkocsikra, hasonlókra nem, de ezek nem is érdekelnek, ami fontos arra van pénz, nem kell számolgatnom. Rugalmas a munkaidőm, van egy csomó szabadidőm, otthonról dolgozom - már ezért is sokat dolgoztam. Én is szegénységből jöttem, de nekem ez így pont jó. Kell az extra felelősség a halálnak, nem mindenkinek való.
2022. jún. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Nem próbálok semmit előadni, nincs szükségem önigazolásra sem. Egy szimpla kérdést tettem fel, melyre eddig nem sikerült választ kapni, csak fröcsögést.
2022. jún. 8. 10:00
 9/45 anonim ***** válasza:
88%
Aki egy szimpla kérdést akar feltenni, és nem kompenzálni, az nem ír 100 soros érzelemtől túlfűtött monológot mellé. Hiába próbálod itt áltatni magad.
2022. jún. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
90%
Te lehet rabszolganak erzed magad de van aki szereti a munkajat, van hobbija, baratai, parja es boldogan eldegel 😊
2022. jún. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!