Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az átlagember "rabszolgaként...

Az átlagember "rabszolgaként él", de miért nem tesz ellene, miért nem vállal felelősséget?

Figyelt kérdés

Ha belegondolsz, akkor ez az egész világ a 99% számára rabszolgaság.


Megszülettél, pedig nem kérted. Lehet, hogy éhező afrikai gyereknek, Borsodi zsákfaluba szegénynek, vagy bántalmazó, érzelmileg buta szülő gyermeknek. Nem tehetsz róla, NEM kérted.


Pár éves kortól felnőtt korodig mindenki meg akarja mondani, mit tegyél, mennyit tanuljál, stb. Kidolgozod tanulással a beled, hogy majd légy valaki.


Aztán érettségi, okj, egyetem, diploma, stb. után rájössz: Kamu az egész, ígyis, úyis rabszolga leszel.


Persze van különbség egy 120 ezer ft-ot kereső, minimálbéres takarító és egy 800 000 Ft-ot kereső programozó között, de végülis mindenképp rabszolga vagy.


Eladod a lelked, az életed, az időd pár nap szabiért és a hétvégkékért. Cserébe ostoba emberekkel vagy a munkahelyeden egy légtérben. Stresszelsz, egészségtelenul kajálsz, nem mozogsz, idővel mentálisan, lelkileg és fizikailag is betegebb leszel.


Majd a társadalmi nyomás, család, pénz (támogatás felvétele, vér gáz szerintem) miatt gyereket vállalsz. Mert ezt várják tőled. Azt hiszed jobb lesz, pedig nem.


Asszony/férj megcsal, mert elhíztál, nincs pénz, stb. válás, fizetheted a gyerektartást vagy rád szakad egyedül a teher.


Közben a fizud nem követi az inflációt, egyre betegebb vagy, egyre több a bajod. Idegbeteg, pesszimista,elhízott, alkoholista és stresszes átlag magyarrá válsz.


Ezek tények, elhízásban világban 4-ek, alkoholizálásban 8-ak vagyunk a sok száz országból.


PErsze nem minden ilyen-fekete fehér, de a többségre ez igaz.


Ilyenkor pedig mindenki a kormányt, a multikat, a rendszert hibáztatja. IGen, rabszolgának születünk, de azt már Te döntöd el, hogy az is maradsz-e.


A gond, hogy az emberek 99%-a NEM vállal felelősséget az életéért, a langyos pocsolyában tengődik. Holott soha nem volt még ennyi lehetőség a világban, sosem volt ennyire egyszerű kilépni ebből a mókuskerékből.


Jah, hogy ehhez kitartás, felelősségvállalás, gondolkodás, akaraterő kell.... Akkor inkább nézem a NEtflixet helyette az könnyebb, majd utána panaszkodok. :)


2022. jún. 8. 09:29
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Ne használd az elnyomók internetét!

Szabad vagy!

2022. jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
100%

#40

Válaszolnál a kérdéseimre?

#36 voltam


Ha nem tudsz érdemi választ adni akkor tényleg elkönyvelhetünk MLM-es nyominak.

2022. jún. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 A kérdező kommentje:

Nincs közöm az MLM-hez, de őszintén szólva a semmi jelentősége, hogy itt ki minek könyvel el, szóval nyugodtan hidd csak ezt. :)


A kérdésedre válaszolva: ahogy alkalmazott és alkalmazott (pl.: takarító - multi műszaki felsővezető) között is vannak különbségek, úgy vállalkozó és vállalkozó között is. Nem lehet almát a körtével összehasonlíteni, Te kivetíted a saját negatív tapasztaladaidat minden másra.


Igen, lehet bérelni telephelyt milliókért és jól megszívni, lehet irodák berendezni és alkalmazottakat felvenni a semmire. De lehet például profitábilis webshopot csinálni pár százezer ft tőkéből is (igen, csináltam ilyet is), lehet szellemi termékeket készíteni szinte fillérekért is, ha valódi problémákat oldasz meg vele és értéket adsz (igen, csináltam ilyet is).


Lehet 100 milliód és bukóra jössz ki (rossz az ötlet, nem értesz hozzá, nem tudsz ügyfeleket szerezni, eladni, terméket fejleszteni, önmagad menedzselni, stb.), meg lehet 250 000 Ft-od és csinálhatsz belőle egy jó vállalkozást is. IDŐVEL, munka és tanulás árán.


Persze utóbbihoz értékes és eladható, valódi problémákat megoldó tudásra van szükség, plusz értened kell sok más területhez is, ha nincs pénzed marketingest, fejlesztőt, értékesítési szövegírót, ügyfélszolgálatost, designert, stb. megfizetni. Nekem nem volt.


Nem minden vállalkozás ott kezdődik, hogy telephelyet bérelsz, több millióért irodába, eszközökbe, erőforrásokba ruházol be. Én tuti nem béreltem volna semmilyen telephelyet, túl sok az olyan tényező, melyre nincs ráhatásom.


Én alkalmazotti munka mellett kezdtem el vállalkozás nélkül, majd KATA a munkahely mellett, majd pedig amikor már tudtam, hogy elég sok mindenhez értek (ehhez kellett néhány év és tanulás, kitartás), akkor lett a Kft.


Most van Kft, tőke, profit, lehet menni más irányokba is, ha akarok.


Szóval lehet neked sok száz millió kezdőtőkéd is, mellyel semmire se mész, meg lehet minimális tőkéd, de lesz belőle valami.


Csak nézd meg a lottónyerteseket: sok helyen nyilvánossá kell tenni a nyertes nevét. Statisztikák szerint a többség pár éven belül feléli a teljes vagyont és utána alkesz, drogos, hajléktalan lesz.


Ettől a pénz rossz dolog lenne? Nem a pénz rossz, hanem a nyertesek nem tudnak bánni vele, ahogy az átlag sem. A vállalkozósdi nem azért nehéz, mert *öcsög a kormány, csókos kell, stb. ahogy arra mindenki hivatkozik (0 felelősségvállalás) hanem az emberi tényező miatt.


- nincs kitartás, rossz termék/szolgáltatás ötlet (pl.: szerelemprojekt), nincs hajlandóság a tanulásra, emberi gyengeségek, nulla piackutatás, tervezés, nincs ügyfélszerzés, stb.


Én nem munkának élem meg, amit csinálok, számomra nem teher a vasárnap este és a hétfő reggel, mert szeretek tanulni és alkotni, másoknak értéket adni.


Általában igaz, hogy annyit keresel, amennyi értéket adsz másoknak, amennyi problémát megoldasz. (Kivételek persze vannak, pl.:politikus és hasonlók.)


És sok hozzám hasonló személyt is ismerek, akiknek nem a *egge alá tették a céget, hanem amíg mások péntek este be*asztak és buliztak, addig ők képezték magukat.


Persze most megy az irígykedés és a neked könnyű volt szöveg, de szerencsére aki eddig eljutott, már le*zarja ezt.


Viszont most már elköszönök, mert az időm értékesebb, mint random embereknek teljesen feleslegesen írogatni.

2022. jún. 9. 09:40
 44/45 anonim ***** válasza:
100%

Kft, profit, tőke, pozitív vízió, rejtélyes párórás munka amiből dől a pénz és szánni lehet a mókuskerekező "rabszolgákat" ez oké, de még mindig nem derült ki hogy pontosan mivel is foglalkozol, milyen szakirány és ágazat!

Vagy ez lenne az a rész ahol a lusta és kapzsi emberek akik bevakultak ezektől a csodás szövegektől, rád kéne írjanak érdeklődve, te pedig adhatnál nekik egy csodás és soha vissza nem térő "nempiramisjáték" üzleti ajánlatot? :)

2022. jún. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
100%

#43

Ja, hogy te úgy értetted hogy mindenki dobja el a szakmáit/diplomáit és áruljon kacatokat online. Oké. :D

Jó hogy te nem béreltél volna telephelyet, de nem mindenki az otthoni garázsban akar fusizni.

Nem szeretnék olyan országban élni, ahol van 8millió otthoni webshoptulaj, de nincs egy fodrász, fuvaros, autószerelő, stb...

2022. jún. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!