Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az átlagember "rabszolgaként...

Az átlagember "rabszolgaként él", de miért nem tesz ellene, miért nem vállal felelősséget?

Figyelt kérdés

Ha belegondolsz, akkor ez az egész világ a 99% számára rabszolgaság.


Megszülettél, pedig nem kérted. Lehet, hogy éhező afrikai gyereknek, Borsodi zsákfaluba szegénynek, vagy bántalmazó, érzelmileg buta szülő gyermeknek. Nem tehetsz róla, NEM kérted.


Pár éves kortól felnőtt korodig mindenki meg akarja mondani, mit tegyél, mennyit tanuljál, stb. Kidolgozod tanulással a beled, hogy majd légy valaki.


Aztán érettségi, okj, egyetem, diploma, stb. után rájössz: Kamu az egész, ígyis, úyis rabszolga leszel.


Persze van különbség egy 120 ezer ft-ot kereső, minimálbéres takarító és egy 800 000 Ft-ot kereső programozó között, de végülis mindenképp rabszolga vagy.


Eladod a lelked, az életed, az időd pár nap szabiért és a hétvégkékért. Cserébe ostoba emberekkel vagy a munkahelyeden egy légtérben. Stresszelsz, egészségtelenul kajálsz, nem mozogsz, idővel mentálisan, lelkileg és fizikailag is betegebb leszel.


Majd a társadalmi nyomás, család, pénz (támogatás felvétele, vér gáz szerintem) miatt gyereket vállalsz. Mert ezt várják tőled. Azt hiszed jobb lesz, pedig nem.


Asszony/férj megcsal, mert elhíztál, nincs pénz, stb. válás, fizetheted a gyerektartást vagy rád szakad egyedül a teher.


Közben a fizud nem követi az inflációt, egyre betegebb vagy, egyre több a bajod. Idegbeteg, pesszimista,elhízott, alkoholista és stresszes átlag magyarrá válsz.


Ezek tények, elhízásban világban 4-ek, alkoholizálásban 8-ak vagyunk a sok száz országból.


PErsze nem minden ilyen-fekete fehér, de a többségre ez igaz.


Ilyenkor pedig mindenki a kormányt, a multikat, a rendszert hibáztatja. IGen, rabszolgának születünk, de azt már Te döntöd el, hogy az is maradsz-e.


A gond, hogy az emberek 99%-a NEM vállal felelősséget az életéért, a langyos pocsolyában tengődik. Holott soha nem volt még ennyi lehetőség a világban, sosem volt ennyire egyszerű kilépni ebből a mókuskerékből.


Jah, hogy ehhez kitartás, felelősségvállalás, gondolkodás, akaraterő kell.... Akkor inkább nézem a NEtflixet helyette az könnyebb, majd utána panaszkodok. :)


2022. jún. 8. 09:29
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

Senkit sem akarok meggyőzni, egy kérdést tettem fel.


De amikor bp-n vagyok és látom reggel az elhízott, nulla életkedvű, egymás tekintetét kerülő, telefonnyomkodó, péksütit és energiaitalt zabáló emberek tömegét, akkor nem a boldogság, elégedettség jut az eszembe, hanem az ellentetje.


AZ persze már más kérdés, hogy az ember a xarban keresi a jót, és igazolja magának a dolgokat, hogy elviselje a saját létezését.

2022. jún. 8. 10:27
 22/45 anonim ***** válasza:
100%
20: ezt hívják a kognitív disszonancia elnyomásának szaknyelven. :)))
2022. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 A kérdező kommentje:

Viccesek vagytok. Ha nem írok pár példát és csak nagy vonalakban írok, akkor én vagyok aki kesereg és yar az élete.


Ha írok példát, akkor pedig felvágós és lelki nyomorult. :)


Nincs több kérdésem. Remélem mindenki megtalálja a számításait és boldog, önazonos életet él. Sziasztok.

2022. jún. 8. 10:30
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

"és igazolja magának a dolgokat, hogy elviselje a saját létezését."


Itt vagy például te, akinek nagyjából minden hozzászólásából ez ordít.

2022. jún. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
Szia
2022. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
88%
24: ITT a pont! :-D
2022. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom megtekintettél egy Szabó Péter videót....
2022. jún. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ha a reggelemet üveges tekintettel, egy dióskaláccsal meg egy Hellel kezdem, akkor xar az életem, vettem. XD

Én meg azt hittem csak nem szeretem a korán kelést, az édességet viszont igen. XD

2022. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

#28


De hát attól elhízól és depressziós magyarproli leszel!4!!négy


Tehát minden nyomorúság melegágya a dióskalács hellel!

2022. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj:


"Eladod a lelked, az életed, az időd pár nap szabiért és a hétvégkékért. Cserébe ostoba emberekkel vagy a munkahelyeden egy légtérben."


Pontosan ezért lettem vállalkozó. Így semmilyen ostoba vagy idióta emberrel nem kell kínlódni.


"Majd a társadalmi nyomás, család, pénz (támogatás felvétele, vér gáz szerintem) miatt gyereket vállalsz. Mert ezt várják tőled. Azt hiszed jobb lesz, pedig nem."


Pontosan tudom, hogy szar, úgyhogy eszemben sincs gyerekvállalással tönkretenni az életemet.


"Asszony/férj megcsal, mert elhíztál, nincs pénz, stb. válás, fizetheted a gyerektartást vagy rád szakad egyedül a teher."


Ha a házastársam megcsal, akkor költözhet, nekem továbbra is van hol laknom, gyerek nincs, tehát nem szakad a nyakamba semmi és fizetgetnem sem kell senkinek semmit.


"Ezek tények, elhízásban világban 4-ek, alkoholizálásban 8-ak vagyunk a sok száz országból."


És ha el vagy hízva, akkor mi van? Semmi. Alkoholistának meg nem kötelező lenni, én biztosan nem leszek az soha.


"Ilyenkor pedig mindenki a kormányt, a multikat, a rendszert hibáztatja. IGen, rabszolgának születünk, de azt már Te döntöd el, hogy az is maradsz-e.

A gond, hogy az emberek 99%-a NEM vállal felelősséget az életéért, a langyos pocsolyában tengődik. Holott soha nem volt még ennyi lehetőség a világban, sosem volt ennyire egyszerű kilépni ebből a mókuskerékből.

Jah, hogy ehhez kitartás, felelősségvállalás, gondolkodás, akaraterő kell.... Akkor inkább nézem a NEtflixet helyette az könnyebb, majd utána panaszkodok. :)"


Jól tippeltem, Szabó Péter lesz az, bár egy leheletnyi Wolf Gábort is érzek benne. Gondolom, a kommentelők privátban kapnak majd valami visszautasíthatatlan MLM ajánlatot is. :D

2022. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!