Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az átlagember "rabszolgaként...

Az átlagember "rabszolgaként él", de miért nem tesz ellene, miért nem vállal felelősséget?

Figyelt kérdés

Ha belegondolsz, akkor ez az egész világ a 99% számára rabszolgaság.


Megszülettél, pedig nem kérted. Lehet, hogy éhező afrikai gyereknek, Borsodi zsákfaluba szegénynek, vagy bántalmazó, érzelmileg buta szülő gyermeknek. Nem tehetsz róla, NEM kérted.


Pár éves kortól felnőtt korodig mindenki meg akarja mondani, mit tegyél, mennyit tanuljál, stb. Kidolgozod tanulással a beled, hogy majd légy valaki.


Aztán érettségi, okj, egyetem, diploma, stb. után rájössz: Kamu az egész, ígyis, úyis rabszolga leszel.


Persze van különbség egy 120 ezer ft-ot kereső, minimálbéres takarító és egy 800 000 Ft-ot kereső programozó között, de végülis mindenképp rabszolga vagy.


Eladod a lelked, az életed, az időd pár nap szabiért és a hétvégkékért. Cserébe ostoba emberekkel vagy a munkahelyeden egy légtérben. Stresszelsz, egészségtelenul kajálsz, nem mozogsz, idővel mentálisan, lelkileg és fizikailag is betegebb leszel.


Majd a társadalmi nyomás, család, pénz (támogatás felvétele, vér gáz szerintem) miatt gyereket vállalsz. Mert ezt várják tőled. Azt hiszed jobb lesz, pedig nem.


Asszony/férj megcsal, mert elhíztál, nincs pénz, stb. válás, fizetheted a gyerektartást vagy rád szakad egyedül a teher.


Közben a fizud nem követi az inflációt, egyre betegebb vagy, egyre több a bajod. Idegbeteg, pesszimista,elhízott, alkoholista és stresszes átlag magyarrá válsz.


Ezek tények, elhízásban világban 4-ek, alkoholizálásban 8-ak vagyunk a sok száz országból.


PErsze nem minden ilyen-fekete fehér, de a többségre ez igaz.


Ilyenkor pedig mindenki a kormányt, a multikat, a rendszert hibáztatja. IGen, rabszolgának születünk, de azt már Te döntöd el, hogy az is maradsz-e.


A gond, hogy az emberek 99%-a NEM vállal felelősséget az életéért, a langyos pocsolyában tengődik. Holott soha nem volt még ennyi lehetőség a világban, sosem volt ennyire egyszerű kilépni ebből a mókuskerékből.


Jah, hogy ehhez kitartás, felelősségvállalás, gondolkodás, akaraterő kell.... Akkor inkább nézem a NEtflixet helyette az könnyebb, majd utána panaszkodok. :)


2022. jún. 8. 09:29
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

#10


ott a pont. Te nyugodtan érezd magad rabszolgának, de másnak nem kell rosszul éreznie magát a te kesergéseid miatt.

2022. jún. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell találnia mindenkinek a "sajátútját" (svadharma - sajátút)

Ehhez vannak segítők - nevelők, tanítók, mesterek, és vannak, akik gátolják, lenyomják az embert - őket el kell kerülni. Fel kell ismerni hogy ki segít és ki az aki elnyom - már ez nehézségekbe ütközik.

A gépesítés és az automatizálás miatt sok ilyen elnyomó van, mert cégvezetőknek rabszolgára van szükségük, nem öntudatos, útját kereső emberre.

De mégis. Meg kell találni, hogy legalább a nap egy részében olyan tevékenységet végezzen, amit szeret, ami szellemi emelkedését segíti, amiért áldozatot is képes hozni. Ez nehéz, ezért adja fel sok ember.


„Akinek nem érdeke, hogy remeket csináljon, rabszolga, akár a magányosok, akár az állam piramisát építi.” - írja Németh László

2022. jún. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

:) Látom 5. osztályos szinten kell fogalmaznom, megpróbálom ismét: én nem érzem magam rabszolgának, mivel az átlaghoz képest valóban szabadságban élek, mind idő, mind pedig pénz terén. Napi 2-3 óra munka, rengeteg szabadidő, boldog párkapcsolat, lelki és fizikai egyensúly, az élet élvezete... Nem tartom ezt rabszolgaságnak. Én azokat kérdezem, akik nem így élnek.


Eddig egy értelmes hozzászólás volt, mindenki más csak fröcsög. De nem is vártam mást. :)

2022. jún. 8. 10:12
 14/45 A kérdező kommentje:
Ha frusztrált lettél a kérdéstől és legszívesebben fröcsögnél, mint ahogy itt sokan teszik, akkor csak egyet tehetek: küldök Neked egy nagy ölelést és sok-sok szeretetet, remélem boldog életed lesz, minden jót és szépet kívánok.
2022. jún. 8. 10:16
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják társadalomnak. Ahhoz, hogy a társadalom működjön, az embereknek dolgoznia kell rajta és benne. Akármilyen szakmás, vagy diplomás ember hiányától szépen kezdene minden összedőlni. És mi nem szeretnénk egy újabb őskort, vagy háborút. Vagy te igen?

Nem kértem, de megszülettem, hát mindent megteszek, hogy jó legyen itt a földi lét és boldogan álljak tovább. Én pontosan tudom miért tanultam. Tudom, hogy mit akarok tenni, tudom, hogy mi a célja a munkámnak és nem utálkozva járok be. A munkámért, hogy segítek a társadalom fenntartásában fizeteszközt kapok, amiért olyan javakat veszek, amiktől mégjobban élvezhetem az életet.

Nekem tökéletes jó ez a rendszer. Valakinek a beosztottja vagyok, de ez nekem így jó. Nem akarok felelelősséget, nem akarok otthon a munkámon gondolkodni.


Itt egyedül neked xar az életed. Na jó, mondjuk azt, hogy max az emberek 10-20%-ának? De a 99% mindenképp túlzás. Ezt csak te képzeled be. :)

2022. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Hát, ha nekem xar, akkor nem tudom a többség miben él. Jah, maximum igazolja magának, hogy milyen jó, mint egyes ismerőseim: olcsó a kaja a munkahelyen, van cafeteria, otthonról dolgozok, jófej a főnök. :D Hú, ez nagyon megéri.
2022. jún. 8. 10:22
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom eldönteni hogy kit akarsz itt meggyőzni, minket, vagy saját magadat.
2022. jún. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
"Napi 2-3 óra munka" -írod kérdező. És azt hogy lehet? valószínű nagyon sok rabszolga kell ehhez...
2022. jún. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
100%

"nem érzem magam rabszolgának, mivel az átlaghoz képest valóban szabadságban élek, mind idő, mind pedig pénz terén. Napi 2-3 óra munka, rengeteg szabadidő, boldog párkapcsolat, lelki és fizikai egyensúly, az élet élvezete..."


..és még is itt győzködöd magad meg a közönséget, hogy neked milyen jó az életed, másnak meg ilyen rossz. Na ez az igazi lelki nyomorúság.

2022. jún. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sajat magat 😅 nyilvan vmi gondok vannak 👀👈
2022. jún. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!