Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megértetni az...

Hogyan tudom megértetni az ismerőseimmel,hogy nem taxi vagyok?

Figyelt kérdés
Párszor segítettem egy két ismerősömnek például az egyik ismerősömnek a lányát elvittem vidékre a rokonaihoz ,akkor másik ismerősömet elvittem anno szolnokra, meg ilyenek. De úgy rászoktak ,hogy bármi van mostmár majd én elviszem őket ide oda amoda.

2022. jún. 10. 11:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Kommunikációval.
2022. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nemet mondasz, amikor megkérnek.
2022. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
"Bocs, nem érek rá, szia!"
2022. jún. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen mond ki ezt: "Ne sértődj meg, de azt gondolom, hogy eddig segítettem, ahol, ahogy tudtam, de nem vagyok taxi, így részemről befejeztem. Van egy határ, nálam eddig tartott".
2022. jún. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
"Már ittam, szia".
2022. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy legjobb szöveg tényleg az, hogy most ittam pont egy sört :D


Legjobb ha tényleg iszol egyet akkor garantáltan nem mehetsz sehova.

2022. jún. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

5/


Csak egy baj van,mindegyik tudja,hogy nem iszok mert utálom az alkoholt.

2022. jún. 10. 13:54
 8/23 anonim ***** válasza:
Léyneg, hogy előre szembesítsd őket, hogy nem vagy hajlandó tovább az saját benzinköltségre, meg saját idődből erre áldoztni, mert neked is van életed, szóval előre szólj nekik,nehogy pofáraessenek valaminél, ami esetleg tényleg fontos. Szóval mondd meg nekik, hogí, ha fuvvart szeretnéek kérni, nem mész értük, nem viszed e4l őket, ne vagyenek számításba tégen ilyen téren. És akkor szóval ne így hirtelen essenek arcra,hogy nem szóltál nekik előre, de ők számítanak rád, és akkor így hirtelen tudják meg, hogy ,,mától nem." Tehát, ne akkor tudják meg, mikor már bekészültek valamire, hanem minél hamarabb szólj nekik, még mielőtt a gondolat megszületne a fejükben, hogy mennének. Tehát ne hirtelen érje őket a hidegzuhany, hanem jóelőre tudják, hogy veled ne számoljanak. Tehát hogy jóelőre tudják, hogy nem vagy mozgósítható. Ne akkor amikor már indulnának, akkor tudják meg, hanem szal tisztázd ezt velük minél hamarabb.
2022. jún. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

8/


Nem a benzin költség a gond mert fizetik,csak más dolgom is van plusz az,hogy néha segítek nem azt jelenti,hogy akkor csak én állandóan.

2022. jún. 10. 14:15
 10/23 anonim ***** válasza:

Úgy intézed, hogy mindig akadjon valami "soron kívüli programod"! Kénytelen svindlizni az ember, mert az emberek nagyobbik hányada nem akar vagy nem képes különbséget tenni fogalmak között!

Szívesség!

Adható!

Járandóság!

Magánélet!

Fogalmuk nincs a közöttük lévő különbségekről, - ezért kell legyártani azt a "mesterséges falat, amelyről lepattannak" adott esetben...

2022. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!