Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Komolyan ilyen felszínesek az...

Komolyan ilyen felszínesek az emberek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég költöztem haza külföldről. 26 évesn már ideje volt jó pár év külföld után. Örülök, hogy itthon lehetek viszont egy dolog nem hagy nyugodni. Mégpedig az, hogy vettem egy 2007-es 3-as mazdát (2.0 benzin) és azóta mintha lenéznének az emberek . Ismerőseimtől rendszeresen megkapom, hogy sok értelme volt külföldön élnem ha csak egy ilyen szarra futotta . Még az is jobb lett volna ha biciklit veszek helyette stb. Komolyan azt hiszik az emberek, hogy ha valaki hazaköltözik külföldről akkor S osztályos Mercivel fogja róni az utakat? Manapság ennyire fontos a látszat? Én nem azért járok ilyen autóval, mert nem tehettem volna meg, hogy drágábbat veszek szimplán csak rohadtul szeretem ezt a típust. Még ki költözésem előtt is ugyanilyenem volt csak kisebb motorral. Ennyire probléma sok embernek, hogy nem csesztem el minden pénzemet autóra vagy nem a bank kocsijával járok? Én mindig is annak a híve voltam autó szerető emberként, hogy egy autója legyen az embernek, de az tökéletesen rendben legyen tartva. Amúgy külföldön volt szerencsém használni éveken keresztül egy új autót és egyáltalán nem voltam elragadtatva tőle. Ne haragudjatok ezért a bugyuta kérdésért, csak sokszor felidegesít az, hogy mindenki többnek akar látszódni ami. szerintetek is így van? Egyébként nem foglalkozok mások véleményével és nagyobb autóra sem fogok váltani .


2022. jún. 14. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Ez Magyarország. Itt az emberek lenézik azt akinek olcsóbb autója van és megvetik azt akinek drágább. Tisztelet a kivételnek. Az ittenieknek semmi sem jó. Sosem lehetsz nekik elég jó.
2022. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Jòt mosolyogtam . Mi még mindig külföldön élünk a férjemmel . Pàr évvel ezelött volt egy Passat -unk . Nem ért az egész többet 2000€ -nàl (hozzàteszem én imàdtam ) , nem szerettünk volna hitelt felvenni egy autòra ,meg màs céljaink voltak a pénzünkkel .

Hazalàtogattunk egyszer , és ott összefutottunk egy ismerösünkkel a parkolòban . Kiszòlt a kocsijàbòl széles vigyorral az arcàn : "-Ezért kàr volt kimenni külföldre!"

Soha nem fogom elfelejteni a kàrörvendö pofàjàt . ..és igazàn megérteni sem az ilyen embereket .

Miért tölti el az örömmel ,hogy azt hiszi màsnak rosszabbul megy mint neki ?!

2022. jún. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Üdv itthon! Igen, jó is ez a "ki ha én nem" magyar mentalitás. Főleg, mikor a szeretteidtől is ezt kapod vissza. Sajnálom. Így hazajövetel után biztosan nem ilyen "meleg" fogadtatásra számítottál, de, ha esetleg egy legyintésnél többet érdemel nálad a téma,nyugodtan a szemükre lehet vetni a pénzügyi tudatosság és felelős életmód fogalmát. Áptalánosságban az a baj,hogya magyar kispolgár sem beosztani, sem megtervezni nem tud semmit. Amint van egy kis tőke,megy is elszórni, hogy legyen mivel villognia. A hó vége meg persze zsíroskenyér marad.
2022. jún. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként van nem is egy olyan ismerősöm aki otthon maradt és jó magyar módjára többnek akart látszani mint ami. Keményen gürizett, hogy ő legalább az önrésze meglegyen a kocsihoz. Mai napig nyögi a hitelt , de ő ennél „nem ad alább”
2022. jún. 14. 19:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez vígasztal, sokáig annak a férfinak is 3-as Mazdája volt, akiért életem során a legjobban odavoltam valaha is. Úgyhogy - mivel automatikusan vele kapcsolom össze ezt a típust - én bolondulok a Mazdákért.
2022. jún. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az ilyenek nem barátok, nem kell velük foglalkozni. Szerintem az a fontos, hogy guruljon a kocsi, én pl azt nem értem, aki minden pénzét autóra költi. Sokkal jobb egy egyszerűbb autó és a maradék pénzt másra költeni, mint venni egy nagyon drágát és utána nyomorogni.
2022. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már eleve az nem normális hogy lesik a másikat. Turkálnak a magánéletében.

Rettenetes irigy nép vagyunk.

2022. jún. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!