Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Voltam ma megnézni egy albérle...

Voltam ma megnézni egy albérletet, kér az ingatlanos referenciát, megadtam neki a mostani tulaj számát, mit fog tőle kérdezni?

Figyelt kérdés

Illetve még minek tud utána nézni az ingatlanos, ha akar?

Semmi rejtegetni valóm nincs, csak érdekel.

5 éve lakom albérletben, munkahely váltás miatt keresek új albérletet, ma voltam is egyet megnézni. Kért az ingatlanos referenciát, megadtam az leendő ex főbérlő számát, szerintetek mit fog kérdezni? Illetve minek nézhet még utána?

Jó, rejtegeni valóm az nincs, de azt leírom, hogy feketén bérlem a lakást, azt is meg tudja nézni?

Tehát nem volt se közjegyző, se ügyvéd előtt a bérleti szerződés és nem is adózik a tulaj.. Ezt is látja az ingatlanos? Mert ha igen, azt hiheti, hogy hazudok...

Tehát a tulajdonosnak is utána tud nézni?

Vagy neki annyi infó elég hogy megbízható vagyok és rendesen fizettem 5 év alatt, sosem volt csúszás.



2022. jún. 14. 20:18
 1/10 Shaddark ***** válasza:
100%

"Jó, rejtegeni valóm az nincs, de azt leírom, hogy feketén bérlem a lakást, azt is meg tudja nézni?"

Ezzel nem neked kell foglalkoznod, hanem a bérbeadónak.

A bérlőnek nincs tudomása arról. (hacsak a tulaj el nem árulja) hogy a bérbeadó adózik-e a bérlet díja után.


- Amúgy valószínűleg az érdekli, "lelaktad"-e a lakást, fizetted-e a számlákat rendesen.

Nincs miért aggódnod szerintem.

2022. jún. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy "feketén" fizeted, nem ellened szól, ez a tulajdonos problémája, és nem is tud ennek utánanézni. Na meg nem is érdekel senkit, szerintem olyanokat kérdez, ha kérdez bármit, hogy mennyire vagy zajos, mocskos, megbízható a fizetésekkel, ilyesmi, ami egy lakástulajdonost érdekel.
2022. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ingatlanos semminek nem tud utánanézni, ugyanolyan átlagpolgár, mint te vagy. Az, hogy a bérbeadó adózik-e a lakáskiadás után, az neki teljesen mindegy, őt csak az érdekli, hogy megbízható vagy-e. Felhívja a bérbeadód, és ahogy #1 írja, megkérdezi, rendben fizettél-e, tényleg nincs kutyád és gyereked, és hogy valóban nem a beltéri graffiti a hobbid.


Ha tényleg minden rendben, akkor az egyetlen buktató az lehet, ha még nem közölted a régi bérbeadóval a bérlet felmondását (bár ha munkahelyváltás az indok, gondolom beszéltél már vele).

2022. jún. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre: HOGY MI?!


Az ingatlanos referenciát kér rólad? Hol éltek ti, a Holdon?

2022. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csak le akar informálni.

Köszi a válaszokat.

2022. jún. 14. 20:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2 dolgot, fizettél e rendesen, illetve szutykosan maradt e utánad a lakás.
2022. jún. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát 5 év alatt azért lelaktuk..

Ha innen elköltözünk, festeni minimum kell utánunk.

2022. jún. 14. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az semmi, mindenhol festeni kell 5 év után, gondolom nem grafittiztétek szét a falakat.
2022. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#4: Ez tőlünk nyugatra egészen bevett dolog, és ha belegondolsz, egészen jogos (kérdés persze, mi a helyzet az első albérletet keresőkkel).


#7: "Lelakni" sokféleképp lehet egy lakást. 5 év alatt nyilván vannak természetes nyomai a használatnak, és egy tisztasági festésre valóban szükség lehet, de ezzel semmi gond. Ha minden falon vörösborfoltot hagytatok, a parketta tele van karccal, a fürdőszobában meg virágzik a penész, az már más tészta...

2022. jún. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8 nem nem grafitiztem szét :D

#9 nincsenek vörösboros foltok sem és a penész sem virágzik :D

Oké köszi a válaszokat.

2022. jún. 14. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!