Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha a futár...

Mit csinálnátok ha a futár kb. haldokolna míg felviszi hozzátok a rendelt csomagot?

Figyelt kérdés

Egy kelletlen szituációba keveredtem pár napja és azóta se tudom mit kellett volna reagálnom. Kezdem azzal, hogy egy nagy súlyú tárgyat rendeltem és nem is keveset fizettem azért, hogy ne csak a kapuig, hanem konkrétan a bejárati ajtóig hozza a futár a dolgokat (ez plusz 10 ezer forint az alap szállítási díjon felül, tisztázva volt az is, hogy hányadik emelet és hogy nincs lift). Rólam azt kell tudni, hogy elég kis termetű vagyok és izmom sincs, nem véletlenül fizettem pluszba.

Viszont a futár kb haldoklott míg fel tudta hozni a csomagom. Láttam, mert én is le kellett menjek hogy beengedjem, és ilyen kis kocsival hozta a dolgokat fel a lépcsőn. Nem tudom mi lehet a neve a szerkezetnek, de kb magától emelte a lépcsőn a kerekeit. A futár viszont elég erősen zihált, nagyon nem volt formába. Amiért ilyen kiskocsit is alkalmazott nem tudtam volna neki külön segíteni az emelésben.

Viszont az egész szituációt olyan kínosan éltem meg. Folyton úgy éreztem valamit tennem kell, mert a futár mindjárt itt esik össze, viszont egy magatehetetlen állapotba is voltam. Ilyen esetekben hogy lehet segíteni? Vagy illik felajánlani? Vagy mit kell csinálni? Engedjem be a házba, hogy leüljön?


2022. jún. 18. 08:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
13%
Nagy borravaló.
2022. jún. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

Ez a dóga...


Jobb ha elkezd kokszolni a kisfiú vagy inkább menjen mosogatni.

2022. jún. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1-es: szállítási díjat fizettem és még pluszba az ajtómig szállításért. Ezen felül is adjak neki sokat?

2-es: igazából egy túlsúlyos idős bácsika volt.

2022. jún. 18. 08:40
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Akkor meg menjen nyugdíjba.
2022. jún. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Vállveregetés. Borravalót akkor adok, ha hozzátesz valami pluszt.
2022. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Hát lehet, a következőnél ottmarad az illető. :(

Igazából én a helyében fiatalként ott hagytam volna az egészet a bánatba, amikor jött a megrendelés, hova, mit kell vinni.

Vannak tetű cégek, amiknek az emberélet nem számít.

2022. jún. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
O vallalta a melot.. ez a dolga.
2022. jún. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom, a szegény öreg más munkát nem talált, valamiből meg élnie kell...

Anyám is lift nélküli ház emeletén lakik, és idős már, így a nehéz dolgokat gyakran házhoz szállítva kéri. Ha valaki nem morog a lépcső miatt, hanem kedves és/Vagy láthatóan elfáradt, annak nagyobb borravalót szokott adni.

2022. jún. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Úgy egy éve mosógépet vettünk, a másodikra kellett volna a szállítóknak felhozni gyalog. Az egyikük vasággyal együtt volt 50 kiló, amikor magára rakta az emelő hevedert én már aggódtam. Negyed óra alatt haladtak kb 10 lépcsőt.

Persze a 100 kilós férjem megsajnálta és fél perc alatt fent voltak a másik komával.

Azt gondolom olyan munkát vállalt, amit nem képes elvégezni, de a munkaadó is hibás, mert őt nem szabadott volna ilyen munkára felvenni.

2022. jún. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
Megkérdezni, hogy 'jól vagy?'. Megbeszélni vele ha úgy van.
2022. jún. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!