Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan ne féljek telefonálni?

Hogyan ne féljek telefonálni?

Figyelt kérdés
Félek a hivatalos ügyeket telefonon intézni és most rá tesz egy lapáttal az is, hogy az új munkahelyemen többet kell telefonálni. Görcsbe rándul a gyomrom és remeg a hangom miközben beszélek, sokszor el is felejtem a mondandómat, nem alakul ki rendes normális párbeszéd, ha értitek mire gondolok.
2022. jún. 19. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Szedd össze a mondandód előtte, ha olyan a helyzet le is írhatod a fontosabb részleteket, csak gyakorlással leszel magabiztosabb.

Én sem szeretek telefonálni, nehéz volt amikor munkahelyen megkaptam a telefont, hogy tessék akkor intézz mindent, gyakorolj.

Ne izgulj menni fog :)

2022. jún. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj arra, hogy akivel beszélsz, ugyanolyan ember mint te, ugyan olyan büdöset kakil mint te 😁
2022. jún. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás, kicsit később amikor már van tapasztalatod jóval könnyebb lesz. Ajánlom én is, hogy legyen nálad papír és írd le előre a fontosabb dolgokat.
2022. jún. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Keszulj fel a telefonhivasra. Keszulj fel egy bekoszonessel/ nezz utana mivel lehet lezarni egy beszelgetest. Irj fel papirra konkret mondatokat, amiket kulonbozo szituaciokban tudsz mondani az ugyfelnek. Ha lefagysz, ezekbol felolvasol es kesz. :) palyakezdokent tiz evvel ezelott introvertalt szemelykent belecsoppentem egy call centerbe, raadasul idegen nyelven kellett telefonalni, ea igy eltem tul. Egy ido utan beled egnek a kifejezesek, szofordulatok, es papir nelkul is csuklobol kirazod.
2022. jún. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

24 évesen is ideges voltam a hívások előtt, a gyomrom összeszorult amíg kicsengett, össze-vissza hebegtem-habogtam amikor fölvették.


Kaptam egy munkát, ahol naponta vissza kellett hívnom több embert (ha emailen keresztül jelentettek be hibát). Emellett sok hívást us kellett venni, volt, hogy napi 80 hívást kaptam.


Hogy sok embert kellett hívnom és sok hívást kaptam, már tök normálissá tette.


30 felett vagyok, semmilyen rossz hatással nincs rám, ha hívni kell.

Mondjuk, ha egyes szolgáltatókat kell hívni, fel tud bacni, hogy 20 percig hallgatom a kur.va várakoztató zenét, amikor jobb dolgom is lenne. :D


Régen inkább emailt írtam, most hívok, mert gyorsabb és azonnal választ kapok, nem kell akár napokat várni.

2022. jún. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyi még, ami segített a munkam elején, jogy mindrn visszahívás előtt leírtam, hogy mit kell momdanom, ha rögzítőre kell beszélnem és, ha leblokkoltam, azt olvastam fel, akár felvették, akár rögzítőre kapcsoltam. Aztán egy idő után nem kellett leírnom.
2022. jún. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Írd le vázlatpontokban, mit kell érintened, kérdezned, mondanod, mi az, ami fontos.

Ne aggódj, idővel elmúlik. Én régen egy pizzát nem tudtam megrendelni telefonon, most meg lazán beszélek egy olyan walkie-talkie-n, amit a több ezer munkatársam is hall. Hozzá fogsz szokni, még ha hihetetlennek tűnik is most.

Ami nekem segített: én odaképzeltem magam elé egy embert. Egy emberi lénnyel tudok beszélgetni, engem az zavart - zavar a mai napig - a telefonban, hogy nem látom a másikat. Szóval elképzelek magam előtt egy embert, aki épp beszél hozzám, és annak válaszolgatok.

2022. jún. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Írd le magadnak, vázlatpontokban, amit mondani fogsz. A telefonálás személytelen, mert nem látod, akivel beszélgetsz, ez a zavaró tényezője. Gyakorlással küzdhető le.
2022. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!