Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan sikerült összeszedni...

Hogyan sikerült összeszedni magatokat és újrakezdeni?

Figyelt kérdés
Régóta rosszul haladnak az életem dolgai. Sokszor próbáltam már megreformálni a dolgokat, de hosszú távon nem sikerült eredmény elérnem. Ezért egyre mélyebben vagyok lelkileg. Szeretnék egy kicsit inspirálódni és meríteni abból, mások mivel hogyan küzdöttek meg. Köszönöm, ha megosztod a történeted!

2022. jún. 25. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerű, kaksizz le mindent, érezd jól magad mától.
2022. jún. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden összejött,rossz értelemben..2022 egy átok eddig nekem:(
2022. jún. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Elegem lett és változtattam.
2022. jún. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre csak egy adott dologra koncentrálj, ne akarj mindent egyszerre.
2022. jún. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

hiába egypár jó példa meg történet, az élete mindenkinek más.


Szerintem fontos, hogy konkrétan veled mi van, mert pl. nem mindegy, hogy depressziós vagy, vagy más pszichés gond van, esetleg elrontottál dolgokat, vagy nem voltak meg a lehetőségeid valamire minden igyekezet ellenére sem. Ez mind más megoldást igényel.


Nekem tavaly volt egy komolyabb kiégésem, mert nem álltam le a munkáimmal, s még ott volt mellette nagyon sok minden más is, családi meg egészségügyi dolgok. Szinte az utolsó pillanatban fordultam szakemberhez (mentálhigiénéshez), de főleg az segített, hogy őszinte tudtam lenni (nehéz volt), néhány emberrel, akivel kellett, s akik aztán a megértésükkel és szeretetükkel ki tudtak emelni. De amíg titkoltam a nehézségeimet és kiégésemet, addig csak mentem egyre mélyebbre. Szóval első lépés az őszinteség, és annak megfelelő támasz megtalálása.

2022. jún. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
A kettessel egyetértek, nekem is 2022 egy àtok szó szerint. Volt itt minden eddig, halál, betegség, kisiklott az életem, elvesztettem a munkám, stb. Nem bírok kimàszni a sötét mélyből, pedig ezelőtt mindenem megvolt. Egy félév alatt minden tönkrement. Depressziós vagyok, munkanélküli, és egy nyomorult, lecsúszott, szerencsétlen csicskànak érzem magam. Legszívesebben egész nap csak feküdnék, és sírnék egyedül, de egyedül sem lehetek, 0-24-ben a nyakamon van valaki.
2022. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is kitartás kívánok mindenkinek! Remélem mihamarabb rendeződik minden, és újra boldogok lesztek!🤍


Nekem az segített, hogy elsőkörben kicsit megálltam, és magammal foglalkoztam, arra figyelve, hogy mire is van szükségem; egyedüllétre. Utána pedig mini célokat tűztem ki minden egyes napra, majd ezek számát és méretét növeltem. Ha teljesítettem őket, megjutalmaztam magam. Ezekkel nyertem lendületet, közben önreflexiót végeztem és kicsit jobban megvizsgáltam magam: mit miért teszek?, mire mi a reakcióm?, és vajon ez miért ezt az érzést/reakciót váltotta ki?. (nekem ezek voltak a kulcskérdések, ide nem biztos, hogy nagyon relevánsak)

Az első lépés, hogy lelkileg rendben legyünk, utána lehet csak erre építkezni. Utána a mini célokat nagyobb, reális kereteken belül mozgókra kellene cserélni.


Csak fontos, hogy nem szabad keménynek lenni magunkkal, amikor nem minden úgy sikerül, mint azt tervezzük. Minden egyes pici lépésnek örülni kell, mert ez tényleg nem egy egyszerű folyamat, türelem kell hozzá.

2022. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mit szeretnél elérni, ami nem megy?
2022. jún. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az elmúlt 60+ év alatt talpra kellett állnom néhányszor. Erre a legjobb módszer nekem az volt, hogy a problémára nem amblokk próbáltam megoldást találni, hanem szépen lépésenként. Mint amikor felépítesz egy házat. Ha az egészet nézed, belerokkansz a feladat nagyságába, bonyolultságába, míg la munkafázisokra bontod, semmi lehetetlen nincs a dologban.
2022. jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az életemben rengeteg nehézségen mentem keresztül. Nem egyszer majdnem feladtam. Gyermekkorom óta rengeteg ember megaláztatásban, veszteségben volt részem, de végigcsináltam, erre vagyok a legbüszkébb.:)
2022. jún. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!