Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldi álláskeresésnek...

Külföldi álláskeresésnek hogyan kezdjek neki? 20N

Figyelt kérdés

Leérettsegiztem, nem szeretnék a továbbiakban itt élni. Nyári szünetekben voltam már külföldön összesen 5 hónapot, nagyon élveztem.

Nem tudom milyen megbízható oldalak vannak, hol érdemes érdeklődni? Na és milyen országot javasolnátok? Német, Holland, Lengyel, Orosz, Szlovák, Cseh, Szlovén, Horvát, ezek biztosan nem.


2022. jún. 28. 16:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelven tudsz?
2022. jún. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Először is, nem árt, ha olyan országokban gondolkodsz, amelyikeknek beszéled a nyelvét!

Miért nem tanulsz még valamilyen szakmát? Így, egy érettségivel csak aljamunkákat fogsz találni külföldön! Bár, ha neked ez is jó, akkor nem szóltam!

Később meg fogod bánni, hogy nem tanultál tovább!

2022. jún. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Angolt beszélek. Több év kitanulni valamit. Én legkésőbb fél-1 éven belül dobbantani szeretnék.
2022. jún. 28. 16:45
 4/21 A kérdező kommentje:
Persze az is igaz, hogy akármit nem vállalok el. Mosogatást, takarítást nem.
2022. jún. 28. 16:45
 5/21 anonim ***** válasza:

Milyen nyelveken beszélsz? Ez az elsődleges.

Sok felé lehet boldogulni angollal is, de a helyi előbb utóbb kívánatos lesz.

Brüsszel ben bár Francia ajkú angollal is elfogadják az embert és ugyan ez igaz adott esetben más nagyon nemzetközi környezetben.


Munka a kérdés. Áltatni nem akarlak mert érettségivel 2 féle munka jöhet szóba. Vendéglátás, szállodákban (takarítás, egyéb háttérmunkák, konyhában), vagy gyári melók. Előbbi nem annyira rossz, meg nagy a kereslet. Légi utas kísérőket is keresnek mindenfelé. Oda viszont nyelv nagyon kell.


Hollandiával nem tudom mi a gond, jó fejek nyitottak és az angolodat a Beneluxban fogadják el legkönnyebben ha nem beszélsz Franciául vagy Holland/Flamand (Ua kb) nyelvelek. Ausztria, svájc, NO, FR ...stb vendéglátásban sok magyar dolgozik.

Kiszemelt ország Magyarok FB csoportjába jelentkezel, olvasgatsz, mert ezek az álláskeresési dolgok általánosan mindig elő kerülnek. Gyakran állás ajánlatok is akadnak. Vagy elmondják hol hova hogyan tudsz jelentkezni.

Országonként van direkt vendéglátásos álláskereső portál is. Lehet direktben kiszemelt hotelekbe is küldeni, de van hogy magyarok írják ki hogy hozzájuk is kell valaki.


Hotel meló azért javasolható végzettség nélkül mert a szállás és az étkezés is meg lesz oldva. Emiatt a fizetés alacsonyabb lehet mint a nem hotelekben dolgozóknál, de akkor magadnak kell a lakhatást is megoldani.

Ausztriában van olyan szálloda ahol csak magyarok dolgoznak szinte, a tulaj is magyar.


A Kinézett ország nyelvét érdemes elkezdeni tanulni. Később elengedhetetlen lesz. Fiatal vagy és fél év alatt neked bármelyikből menni fog egy A2 szint. Hasznos lesz hamar ha elkezdesz dolgozni.


Bébi szitter is tud működni egy módosabb családnál, de az ugye bizalmi dolog nagyon, ott személyes találkozás nélkül nehéz egy full time job ként megfogni.


Üdv Svájcból.

2022. jún. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor a facebook csoportokat megnézem. Valami állatvédős cuccra gondoltam. Oda se kell különösebb és imádom őket.
2022. jún. 28. 16:50
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

4: Felnőtt fejjel munka és család mellett fél év alatt megvolt a német A2

Nyelvérzék nélkül. Csopoprt társaim 20 éves lánykák úgy sziportkáztak, hogy napi 2 órás tanulás mellett alig bírtam a lépést tartani de meglett :) Az alapok nem évek. Nyelv nélkül borzalmasan nehéz. B1 angollal lehet kezdeni valamit. Angol nyelvterület az Csak Málta, Írország, UK, más nincs. Vagy USA, Canada, Ausztrália, Új Zéland :)


5 -voltam.

2022. jún. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Utóbbi négy álom lenne, de oda csak így nem lehet kimenni sajnos.
2022. jún. 28. 16:51
 9/21 anonim ***** válasza:

USA sem elérhetetlen csak messze van és senki nem tud segíteni. Európából könnyebb ezt megoldani.

Ottani FB csoportokat olvasgass, mert munkaerő hiány van.

2022. jún. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

10: Ennyi erővel pasi ként te is regisztrálhatsz ugyan oda naponta leszopsz 5 pasit meg megdugnak fejenként egy huszasért és már is gazdag leszel.

Esetleg kőgazdag 80 éves néniket lehet kielégíteni... Vehetsz belőle házat... Ha nem költöd el előtte luxus cikkekre.


"K.rva" ként nem rabszolga, nem aham az egy főnyeremény...

2022. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!