Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet megszeretni a...

Hogy lehet megszeretni a vezetést?

Figyelt kérdés
Alapból apám erőltette rám, aztán úgy voltam vele miért ne, legalább nem csesztet vele többet. Most járok vezetni de utálom, már napokkal vezetés előtt görcsben áll a gyomrom. Nem tudok normálisan elindulni, nem érzem ezt a kuplungos dolgot, a kanyarokat sem tudom normálisan bevenni, egyszerűen nem értem meg hogy kicsi mozdulattól is kanyarodik a kocsi hanem rángatom. Soha nem ment az hogy több dologra figyeljek egyszerre, na hát vezetés közben meg pláne nem jön össze. Pedig az oktatóm türelmes normális, de így is attól félek hogy egyszer elcseszek valamit és ordítani fog vagy egyszer csak közli hogy alkalmatlan vagyok az egészre.

2022. jún. 29. 13:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*mármint rángatom a kormányt
2022. jún. 29. 13:31
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Meg kell szokni mint mindent
2022. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor amikor elkezdesz úgy vezetni (biztonságosan), hogy senki nem ül melletted.


+ Nagyon nagy szabadságérzetet tud adni egy autó + jogsi kombó, talán Budapesten nem akkora létszükséglet, de egy vidéki városban ahol óránként mennek a buszon eléggé sok időt tudsz vele megspórolni.

2022. jún. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

" attól félek hogy egyszer elcseszek valamit és ordítani fog vagy egyszer csak közli hogy alkalmatlan vagyok az egészre. "


Nincs az az oktató, aki ilyet tenne. Ha mégis, a fizető ügyfelet zavarja el, és preztizst veszít.

2022. jún. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Amint meglesz a jogsi, és rájössz mennyire hasznos, valószínűleg ez változni fog.


Én nagyon szerettem oktatáson is vezetni (februárban lett meg a jogsim), viszontm iután egyszer megbuktam forgalmin, minden kedvem elment. Egy hónapot ki is hagytam, mert nem akartam vezetni, rosszul éreztem magam, bénának és alkalmatlannak. (pedig így utólag visszagondolva egy apróságért buktattak meg)

Aztán nagy nehezen elmentem a következő vizsgára, meg lett, és aióta egyedül vezetek nagyon szeretek vezetni, sokszor kikapcsol, és nagyon hasznos is.


Én is rángattam a kormányt, meg állandóan úgy szorítottam, mintha az életem múlna rajta, az oktatóm sokszor viccelődött is vele. Sőt, parkolni például egyáltalán ne tudtam. Aztán most meg már simán megy minden :) Sok gyakorlás, meg higyj magadban, és nem lesz az olyan rossz!

2022. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én oktatóm egyszer megemelte a hangját,akkor kérés nélkül szabályosan leparkoltam (először tökéletesen) és azt mondtam: Velem ne beszéljen ilyen hangon ha nem akarja hogy ijedtemben megtörjem-jobb esetben csak a saját -kocsiját.

Röhögött rajta és azt mondta,oké akkor most induljunk.

A rutin segít majd,mert nem kell figyelni a váltót,a kuplungot. A jogsi fontos.Vagyis akkor lesz igazán az ha lesz családod,mert 1-3 gyereket vinni kell ügyeletre, sportra, iskolába, amikor a párod dolgozik és ott lesz a nagybevasarlas ami 1-2 fiatalnak megoldható busszal nagyobb családnak esetleg gyerekekkel ez már nem buszos téma. Szóval ha nem is élvezed, nézz kicsit előrébb és örülj hogy apa kifizeti és nem családos koromban kell majd neked :) Bátorság!Hajrá! Esetleg kérj egy kis segítséget aputol,egy réten vagy elhagyatott területén ahol kicsit gyakorolhatsz vagy az oktatódtól meg egy kis rutinpalyazast.

2022. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem benne van ebben az érzésedben az is, hogy nyaggattak vele, és nem magadtól akartál vezetni tanulni.
2022. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek többekkel, az a fő gond hogy nem magadtól mentél. Így mindent utálni fogsz benne, és valójában nem is akarod megcsinálni.


Én is belefutottam ebbe a magam idejében, pedig egész jól ment. Viszont nem élveztem, nem is érdekelt, nem akartam gyakorolni. Hagytam is a francba.


5-6 év múlva mentem magamtól, mikor azt éreztem, hogy tényleg eljött az ideje, szükségem van rá. Már én fizettem, már rajtam volt minden felelősség. Egyből máshogy álltam hozzá, érdekelt is, nyilván sokkal többet tanultam rá. Elsőre meg is lett a vizsga.


Jó ha megvan? Jó ha nem neked kell mindent kifizetni? Persze, de kínszenvedés lesz, ha úgy csinálod hogy utálod az egészet. Olyan szinten hátráltat, hogy értelmetlen így folytatni.

2022. jún. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én anno imádtam vezetni tanulni, nagyon jól is ment, meg minden és miután megvolt a jogsi és egyedül kellett vezetnem, akkor utàltam meg...egyszerűen félek a kocsiba beülni is, hiába tartom be a szabályokat, mi van, ha valami koszos gyerek kiszalad elém, nem tudok megállni, nekimegyek valaminek, vagy ha mellettem ülnek, akkor a másiknak lesz baja... Szóval, ha nem szeretsz, szerintem én nem is erőltetném helyedben, azért próbáld meg lerakni a jogsit, mert ha valami vészhelyzet van, akkor jól jöhet, de amúgy csak keveset, szintentartásként vezess, lehet idővel meg is szereted.
2022. jún. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első oktatóm azt mondta, hogy alkalmatlan vagyok, és hülye. Annyira beparàztam, hogy 1,5 évig nem is ültem be autóba, nem voltam hajlandó vezetni menni, utolsó pillanatban mentem és kerestem egy másik oktatót. Ő gyakran ordított, és vergődött velem, de megtanított mindenre. Első órán vele azt mondta, hogy nem is látszik, hogy kimaradt 1,5 év. Nem lesz semmi baj. Csináltam 1-2 baromságot a további órákon, de nem volt semmi sem vészes. Vizsga is meglett, de elsőre a hatalmas stressz miatt buktam(amiatt remegett a lábam, és nem éreztem a pedált alatta). Végül meglett, és azóta napi szinten vezetek, és imádom.

A vezetésre meg KELL érni, ha téged nem érdekel, nem vagy elég érett hozzá,stb. Nem is fog menni. Vehetsz 500 pótóràt is, ha teherként fogod fel, mert nem is érdekel. Engem érdekelt, én imádtam a kreszt is tanulni. Jövőre megyek C-re. Minden vágyam volt vezetni mióta élek.

Az meg, hogy mit hogy kell az autóban nem lehet leírni, erre rá kell érezni, és egy idő után rutinból menni fog, csak sokat kell vezetni. Én is vettem bőven órát, mire sikeres vizsgát tudtam tenni. Hidd el, csodálatos az emberi agy, lehet úgy érzed, hogy egyelőre nem érted, nem fog menni soha, de ha hagysz magadnak időt, meg van benned hajlandósàg fejlődni, tanulni akkor menni fog. De míg tehet, meg nem érdekel nem fog menni. Azt kellett akkor volna mondani apádnak, hogy téged ez nem érdekel, ne írasson be.

2022. jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!