Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A mai huszonévesekkel mi lesz...

A mai huszonévesekkel mi lesz 30 éves koruk után?

Figyelt kérdés

Amennyire én látom manapság ilyen 25 éves korukban mennek el dolgozni a legtöbben és még utána is csak javarészt kocsira, utazásra, bulira meg más szórakozásra megy a pénz.

Olyasmit hogy valaki saját lakásra meg gyerek nevelésre spórol nemigen hallani pedig 20-30 éve még ez volt az általános.

Nem mintha mindenkinek való lenne a gyerek nevelés de én annyi ilyet látok hogy kezdem azt hinni hogy csak minden 8-10-ik ember akar majd gyereket.

Nem fog ez valamilyen krízishez vezetni?

Vagy csak én mozgok ilyen körökben?



2022. júl. 1. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
A probléma inkább azokkal van, akik nyakra-főre kölyköt csinálnak...
2022. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

De azt is nézd, hogy nem ez az alapvető probléma.

30 éve sokkal könyebb volt házhoz jutni, jobb fizetéshez amiből azért megtudtál élni stb.

2022. júl. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A 70-es évek óta csökken a gyerekszám, a krízis akkoriban kezdődött.

De egyébként saját ház, lakás, a jelenlegi körülmények közt? Spórolással?

Ha csak nem örökölsz pár tízmilliót vagy netalán egy lakást, akkor esélyed sincs, hogy valaha legyen sajátod. Illetve van, ha a pár mindkét tagja keres 500-700 ezer nettót, de azért ez nem túl gyakori. És akkor is csak hitelre.

2022. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy házaspárt, akik kölcsön kaptak a férj szüleitől egy nem használt garzon lakást. Nem kellett lakhatásra költeniük, így tudtak félre tenni. Az első gyerek még a garzonba érkezett, de mire ovis lett, sajátba költözhettek. Az anya 25 éves volt az első gyereknél, az apa is 30 alatti. Két gyereket lett náluk és jelen terveik szerint így marad.


Ismerek egy jegyes párt is, akik nem ilyen szerencsések. A lány szüleinél laktak, állandóak voltak a konfliktusok. Albérletbe költöztek, mikor betelt a pohár, és hónapról hónapra éltek, mert az albérlet viszi a pénzt. Később rendeződött a viszony, vissza költöztek a szülőkhöz de gyereket oda vállalni nem akarnak. Lassan elmúlnak harminc évesek. Csak dolgoznak és dolgoznak. Mindkettőnek normális szakmája, munkahelye van, tehát nem betanított munkásokról beszélünk.


A két példámból a második fordul elő gyakrabban, úgy tapasztaltam.

2022. júl. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

19 évesen kezdtem főállásban dolgozni és nem egy korombeli volt, egyetem mellett dolgozó diák meg még több. Szóval nagyon nem 25 évesen áll munkába a többség, max a szakmájában főállásban (amit meg ilyen korban szerez meg sokszor, tehát elég értelemszerű a dolog).

Manapság teljesen normális 30-35 évesen szülni/gyereket nemzeni, tehát az égvilágon semmi nincs abban, hogy egy 25 éves még nem ezzel foglalkozik meg von meg magától dolgokat, mert hát egyszer lehet, hogy lesz gyereke. Nem utolsósorban ehhez stabil párkapcsolat is kell, ami meg sok korai huszonévesnek nincs vagy épp csak kialakulóban van. Persze, hogy utóbbi esetben is élni akarnak, nem azonnal gyerekre spórolni.


Na meg a mai lakásárak olyanok, hogy ha belegebedsz és semmiféle szórakozást nem engedsz meg magadnak (szuper életed lehet akkor), akkor TALÁN van esélyed, hogy kisebb önerőt kelljen felvenni. Aztán meg fizetheted azt, mert a kis hitelnek is egekben van a törlesztője. Vagy kuporgatsz mindent 50 éves korodig, hogy ne kelljen hitel, aztán elkezdhetsz élni is. Vagy nem kialakítasz egy stabil kapcsolatot, házasságot, hanem összeállsz az első jöttmenttel, belementek egy közös lakásvásárlásba hitelre, aztán majd ha szakítotok, lehet vakarni a fejeteket. Egyik jobb kilátás, mint a másik.

2022. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%

21 vagyok, van autóm, meg hàzam is. Oké, a szüleim segítettek benne, de ők sem milliomosok azert.

Már dolgozom egy ideje, több szakmám van, de levelezőn szeretnék diplomát is szerezni.

Kölyköt nem akarok csinálni, utálom őket. Arra nem kell spórolnom. De amúgy is van félretett pénzem, meg most készülök amúgy külföldre, szóval nem hiszem, hogy egy kategória vagyok a te fejedben élő korosztàlyommal.

Nagybátyjám 28 éves, otthon ül, éjjel-nappal videójàtékozik, és se autója, se haza, semmije. A fizujàt hülyeségekre szórja. Van egy élettársa, de ugyanez. Gyereket is akarnak, de mire? Az anyjàék nyakán élnek mindketten együtt, és egy fillért sem adnak semmibe. Szerintem itt kezdődik a probléma, nem pedig nálam. De nincs jogom beleszólni senki életébe.

2022. júl. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ne fussunk annyira előre, ha még nem tudod, mi zajlik most.


Orbán, Fit for 55

[link]


EU parlamenti ülés, Great Resetről, a magántulajdon eltörlése.

[link]


Új világrend nemzetközi konferencia 2015.

[link]


De ha valóban a jövő érdekel...

19:50-től Global Future kongresszus 2012, Moszkva.

[link]

2022. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
23%
Ki tudja, lehet, hogy a javunkat szolgálja majd a Great Reset. Bízzunk bölcs vezetőinkben! 🙂
2022. júl. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
#8 Igen, a linkelt videók mindegyike azt bizonyítja, hogy jótékony lelkek és bíznunk kell bennük, mert ők tudják, mi a jó nekünk. 😉
2022. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyértelmű, hála a nagy tudásuknak. Nem ok nélkül lettek ők a világ urai. :) Szerintem a Great Reset után olyan boldogság jön a világra, amilyet még ember nem látott addig sosem. Csodálkozni is fogunk, hogy bírtuk ki addig ebben a posványban.
2022. júl. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!