Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolok mostanában...

Miért gondolok mostanában mindig az elmúlásra, arra, milyen lesz egyszer a szüleim nélkül? Más is van így?

Figyelt kérdés

Alapból egy nagyon vidám, jókedvű, pozitív srác vagyok, de az elmúlt időben egyre gyakrabban gondolok arra, hogy milyen lesz, ha már majd nem élnek a szüleim, esetleg egy tesóm...

4-en vagyunk testvérek és remélem, hogy mindegyikünk megéli az időskort, de azt is remélem, hogy majd én halok meg közülünk elsőként, mert a többiek halálát nem tudnám elviselni. A szüleimmel ugyanezt érzem, képtelen leszek elviselni, ha egyszer meghalnak. Egyszerűen nagyon hiányozna, ha nem tudnék velük megbeszélni valamit, megmutatni majd, milyen házat fogok építeni, apukámmal kocsikázni, anyukámmal kertészkedni...

A szüleim egyébként fiatalok még, 48 évesek és egészségesek is. De pl. az anyukámmal a múltkor beszéltük, hogy mit tegyünk a kipusztuló sövény helyére, én mondtam hogy egy másik sövényt, de ő azt mondta, hogy azt azért nem szeretne, mert ez is 15 év volt, mire megnőtt és az túl sok idő, mert pl. neki mindkét szülője 69 évesen hunyt el, szóval nem lehet tudni. És azóta nagyon azt érzem, hogy rohan az idő, az élet nagyon rövid, és ha egyszer elmennek a szüleim, azt nem fogom túlélni. Meg úgy érzem, mintha most egy kicsit többet öregedtek volna, mint eddig, apukám is már szokta mondani, hogy már ő is érzi, hogy hamar elfárad és már érti, hogy az öregek miért inkább pihenni szeretnének sokszor, mint valamit csinálni. De közben neki is van sok terve, mindig kirándulunk, eladó nyaralót nézeget..., szóval a szüleim egyáltalán nem csak otthon ülnek.

Egyébként már október óta külföldre járok egyetemre, de hétvégente hazamegyek és szoktunk legalább heti egyszer telefonálni is. Az ikertestvéremmel vagyok itt, szóval nem egyedül.

Egyébként vallásos vagyok, szóval hiszek a halál utáni életben, de az elválás akkor sem menne.

Közben meg már egyre önállóbb is vagyok, tele tervvel és várom a jövőt is.

Miért gondolok mostanában mindig erre? Mit lehet ez ellen tenni? Hogy tudnék csak a mában élni? Ha meghallok egy kicsit régebbi zenét, már az jut eszembe, hogy az is milyen rég volt, ha egy szomorú számot hallok, ki is kapcsolom, mert nem akarom elsírni magam.

A kérdés kiírása közben is elsírtam magam és tudom, hogy ez gáz egy 20 éves férfiútól.



2022. júl. 3. 02:23
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Aranyos vagy, és látszik, hogy nagyon fontos neked a családod, ami egyre ritkább a sivárosodó kapcsolatok miatt.

Próbálj meg egy kicsit jobban magadra koncentrálni, azokra a dolgokra fókuszálni, amiket szeretsz csinálni, amiktől jól érzed magad. Tölts időt a barátaiddal, foglalkozz a hobbijaiddal, ilyesmik. Gyerekkoromban én is sokat aggódtam ilyeneken, néha most is vannak ilyen félelmeim nekem is, pedig én már 30-on túli vagyok. Ha majd lesz boldog párkapcsolatod, jobban az lesz majd a fókuszban és nem fogsz talán annyit ilyeneken kattogni. Az elmúlás sajnos az élet velejárója, de ha abban hiszel, hogy van élet a halál után, adjon reményt, hogy úgyis fogtok még találkozni.

2022. júl. 3. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

35 éves vagyok és 3 éve kezdett el ez bennem előtörni,qmikor megszületett a gyerekem. Az elmúlt 1 évben jobb volt,de most újra előtört. Minden elalvas előtt rémes gondolataim vannak . Plusz a letezea ertelmen gondolkozom,es hogy milyen rövid időt kaptunk.

En ugy oldom meg,h próbálok a lehető legtöbb időt velük tölteni, mára fontosabb a szüleimmel lenni,mint barátokkal. Fura ez tini koromban nem igy gondoltam...

2022. júl. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. júl. 7. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!