Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Három éve dolgozok a munkahelyemért. A környezetet nagyon szeretem, a várost is, ahol van. Tehát eléggé kötődöm a helyhez. A szakmámmal sajnos ezer évente nyílik lehetőség ebben a vidéki városban állást kapni. Nem az van, hogy márciusban meguntam, vagy felment a pumpa, és áprilistól máshol vagyok. Hanem évente talál két három állást írnak ki a szakmámban, és a maroknyi munkavállaló jár kb. körbe körbe a 4-5 munkaadó között, zöld mezős beruházás nincs.


A főnökeim többnyire marha jófejek, és a közvetlen kollégák nagy része is. Bár van egy arc, akivel annyira nem jöttem ki, hogy más irodába ültettek minket. Viszont a felsővezetés kb. semmibe veszi azt az osztályt, ahol én dolgozom. Nagyon alul vagyunk fizetve. Mindent is csinálni kell, nem lehet specializálódni. Télen nagyon rossz volt a légkör kb. minden nap azonnal felmondtam volna.


Így télen beadtam így 29 éves fejjel Budapesti egyetemre a jelentkezést. Egy olyan szakra, ami érdekesnek tűnik, de menet közben derülne ki, hogy mire jó pontosan. Télen úgy voltam vele, hogy kb. mindegy, hogy hol, csak ne itt legyek, és ideje tovább állnom, életemben először elköltözni a szülői házból.


Erre mostanra kb. minden jobb lett a munkahelyen. A morgós kollégával kb. jóban vagyunk, ma meg is dicsért. A közvetlen főnökeim jófejek, pedig az egyik ordatott is velem télen. És a több éve ígérgetett rendszer fejlesztések is elindultak. Erre hiába vártam több éven át, és télen begazoltam ezért állásokat is pályázgattam, és jelentkeztem egyetemre.


Most így maradjak itt, mert hátha minden jó lesz, vagy vágjak bele egy rizikós kalandba, egy just for fun szak elvégzésébe?



2022. júl. 8. 20:42
 1/4 gublug ***** válasza:
0%
Szia. Kérdezz meg egy asztrológust. Az asztrológus a karmádat olvassa.
2022. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Levelező?
2022. júl. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jártam egyszer egy félévet levelezőre, és nekem nagyon nem jött be. Silány volt.
2022. júl. 9. 07:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Vágj bele, és gyere Budapestre. Először nagy stressz lesz, nem ismersz senkit és semmit, lehetetlen kb. lakáshoz jutni, de kinyílik előtted egy új világ. Lesznek új barátaid is. Megéri, hidd el. Én 16 évesen költöztem ide, életem egyetlen jó döntése volt. Rengeteg munkalehetőség, meg kb 2 millió ember, akivel tudsz új kapcsolati hálót kiépíteni. Egyetlen világvárosa ennek a jobb sorsra érdemes országnak.
2022. júl. 10. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!