Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért titulálják gyengének...

Miért titulálják gyengének azt aki beismeri, hogy hibázott vagy nincs igaza?

Figyelt kérdés
2022. júl. 13. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán ezt attol kellene megkérdezned aki/akik a hibák elismerését gyengeségnek titulálja/titulálják.
2022. júl. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jellemzően nem szokták. Ha valaki mégis, őt kéne személyesen megkérdezni.
2022. júl. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt gyk n jellemzoen szokták
2022. júl. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont az a gyenge, aki nem ismeri be.

Bár ebben a morálisan megkérdőjelezhető közegben én már semmin nem lepődök meg….

2022. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A magyarok fordított nemgondollkodása miatt.
2022. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Az egyik rokonom pl gyenge, mert beismeri hogy hibázott, de ebben ki is merül, kb elvárás, hogy azonnal megbocsássunk neki. A másik rokonom nem tesz beismeréseket, bocsánatot kér és utána azon van, hogy kijavítsa a hibáját a tudatában hogy hibázott. Ő erős.
2022. júl. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én amúgy nagyon megértő vagyok ilyen téren és pont próbálom rávezetni az embereket arra, hogy mit tegyenek. Azért, mert egyszer megismerkedtem valakivel és pont akkor jött efy nehéz időszakom és batátok híján beki nyíltam meg és vallottam be azt is, hogy öngyilkossági kísérletem volt és megbántam. Ő erre a lehető leghamarabb megszűntette a kapcsolatot velem is, a közös ismerősökkel is.

Még bennem van, hogy akkor hogyan éreztem. Bűnösnek éreztem magam és szégyelltem magam.

Azóta megvan bennem erősen a tolerancia, mert tudom, én sem vagyok alkalmas más pszichológusának lennem, többet ártanék mint segítenék, de azt is tudom, ilyenkor milyen sebezhető az ember és elutasítás helyett amikor azt látjuk, olyan terhet akar ránk tenni, amit nem nekünk kéne cipelni, tudom, hogy inkább meg kell mondanom, hogy nem én vagyok erre az embere és én szívesen javaslok bárkit, de ennél többet nem tudok és nem is szeretnék segíteni.

2022. júl. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%
Az emberek csak szeretnének jók lenni, rendesnek látszani, valójában nem azok. Ezért mondják, hogy szólj, ha baj van, nem baj, ha nem tudsz valamit. Sőt, ezt főleg utólag mondogatják. Viszont ha szólsz, gyengének, szerencsétlennek néznek.
2022. júl. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elismerése méltó, ha valaki beismeri, hogy hibázott és elfogadja, hogy a másiknak van igaza. A legtöbb ember erre képtelen.
2022. júl. 14. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert manapság ritkaság, ha valaki belátja, hogy tévedett. Az a módi, hogy nem annak van igaza, aki valóban a helyes úton indul el, hanem annak, aki minél nagyszájúbb és minél erőszakosabban erőlteti másokra a véleményét.
2022. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!