Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy forgalmas üzletben miért...

Egy forgalmas üzletben miért hagyják ott a pénztárosnak sokszor az aprót ?

Figyelt kérdés

Olyan is előfordul, hogy 300-400 forintot, úgy hogy direkt megkérdezi az eladó, hogy nem kéri a visszajárót?Mert azt mondja a vásárló, hogy hagyja csak!Nyilván ez nem nagyon gyakori, de az 5-200 forint eléggé.

Ez mennyire szokásos manapság?



2022. júl. 24. 21:49
 1/9 A kérdező kommentje:

Nyilván 5-10 forintot én is ráhagyok, ha úgy van, mert egyrészt nincs rá szükségem, meg szó szerint semmi, bár nem mondom külön, hogy nem kell mert, tudom, hogy a pénztáros dolga helyesen visszaadni.

De azért 300-400 forint az mondjuk minden vásárlásnál számít, sok kicsi sokra megy…

2022. júl. 24. 21:52
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Mert a zemberek szerint értéktelen az a mani. Mert ma már nem mindenki kártyázik, amihez ez jó lenne. Mert lenézik a zember a másikat, így az eladót.
2022. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Mert lassan Orbán Viktor képével ellátott 50.000 Forintos bankjegyeket kell kiállítani, annyira értéktelen szar a Forint.
2022. júl. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De azért heti 10-szer bemegy valaki boltba vásárolni, (ha többször jar keveset venni).

Az hetente 2-3 ezer mínusz is lehet. Közben meg mindenki puffog az áremelkedés miatt. Meg olyan szakmájú embereknek nem szeretnek borravalót adni, ahol megszokott (futár, pincér, fodrász, postás).

Egy nagyobb áruházban az eladónak nem szokás pluszban otthagyni? Vagy csak direkt meg akarjak alázni?

2022. júl. 24. 21:58
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy meg attól, hogy éppen otthagyja, nem jelenti azt, hogy mindig minden helyen ott hagy ennyi pénzt. De ha mégis akkor is ez havonta pár ezer Forintos tétel.


Én alapból rühellem az aprópénzt, csak kidobom nap végén, ne kelljen cipelni, van már vagy 30 ezrem 5-20 Forintosokból... :D

2022. júl. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azt is el lehet költeni, vagy oda lehet adni hajléktalannak. Bár tudom, már ők is elküldenek a francba, ha aprót akarsz nekik adni.( tudom mert kérnek, nálam pl csak apró volt, (max500 forint), meg bankkártya, és persze mondta, hogy ennyire nem süllyed le, hogy az a nem tudom, 260-500Ft-ig elfogadja, akkor inkább éhen hal. Amúgy rosszul is éreztem magam, de ha egyszer nem volt nálam több kp.

A munkába meg siettem. Ha naponta párszor ad neki annyit, akkor csak tud valamit venni enni.

2022. júl. 24. 22:12
 7/9 anonim ***** válasza:
71%
Amikor 60000 forint egy fél zsemle, akkor már nem oszt, nem szoroz!...
2022. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Alig fer apro a penztarcamba, nem szeretem ha kivan tomve, nem fer a zsebembe, lehuzza a gatyam.. csak papirpenzt hordok. Mielott indulok kipakolok minden aprot. Velem az a bajuk a megszokott boltokba h mindig papirral fizetek es nincs semmi aprom. Ha keves a visszajaro inkabb ott hagyom. Jol keresek nemszamit
2022. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki hetente 10x jár vásárolni annak nem számít mondjuk 10x 100 ft hidd el.
2022. júl. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!