Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért védik hirtelen a kövér...

Miért védik hirtelen a kövér embereket?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy aki már tényleg kb mázsás súllyal van mindenki írja alá hogy " jajj így boldog, így teljes az élete, mindegy hogy néz ki stb.


Nem hiszem h bárki is 180 kilósan annyira jól érezné magát mikor állni nem tud 2 percet.


Rajtam is van 10 kiló felesleg meg is érzem, egy lépcsőn nem tudok már úgy felmenni h ne fulladjak. Engem mégis mindenki csesztet h hogy nézek ki...



2022. júl. 27. 11:56
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
44%

Body positivity vagy mi az, tudod.Én nem tudom miért bíztatják aki ennyire elhízott hogy ez így rendben van mert szerintem nagyon nincs rendben mivel nem egészséges sem a szívének sem az egyéb szerveinek és a kinézetet meg sem említem mert itt már nem ez a lényeg.Engem is piszkáltak mikor kicsit felszedtem pár kg-ot de bezzeg más meg úgy jó,nem is értem.

Anyósom is piszkált a lánya közben meg egy kis malacka,az nem baj:D

Már lefogytam és jó is volt ilyen szempontból a piszkálás mert ösztönzött hogy majd én megmutatom hogy nem leszek zsírdisznó.

2022. júl. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Sajnos igen :/ oké h legyen husis valaki azzal nincs baj de aki menni nem tud...
2022. júl. 27. 12:09
 3/33 anonim ***** válasza:
39%
Mit változtat az életedben, hogy más kövér?
2022. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
80%

Akin látják hogy menthetetlen azt nem akarjàk bántani vele. Már ha nőről van szó.


Ferfiak esetében ott tart a dolog hogy kb az orvosi leleteit is be kell mutatnia ami igazolja hogy nem a zabálás/lustaság áll fent az állapotában. Mert addig senki nem hisz neki.

2022. júl. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
63%

igen, az egyik ok a body positivity.


A másik meg, hogy a magyarok többsége maga is dagadt, és magyar alapvetően egy sértett, kifogásokat gyártó, lusta nép.

ha szóba kerül a kövérség, a többség jellemzően a "mit foglalkozol a kövérekkel" és hasonló hisztivel fog reagálni, vagy a szokásos kifogásáradattal áll elő: nincs idő lefogyni, nincs pénzem, hormonprobléma blablabla.

2022. júl. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Nekem semmit, csak tudod igazságtalannak tartom h én felszedtem 25 kilót betegség miatt amiből nehezen kijöttem, leadtam 15 kilót és még van rajtam 10 kiló de csak a hasomon látszik h hájas meg a combomon de kapom a szúrós tekinteteket meg beszólast h dagadt vagyok... De aki menni nem tud az meg " csodálatos"
2022. júl. 27. 12:22
 7/33 anonim ***** válasza:
42%

#5


Alapvetően igen. De a magyar lakosság xy százaléka beteges. És tényleg vannak akik nem tudnak lefogyni gyógyszerek nélkül. Az meg hogy orvoshoz elmenjenek van akinek évekbe telik. Mert félnek attól hogy az orvosok is azonnal ítélkeznek felettük.

2022. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
És nekem egy kövér nő/ pasi se mondja h ő úgy csinos meg neki ez jó... Valóban csak már a lustaság és inkább ezzel takarózik
2022. júl. 27. 12:23
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam kövér, a legmagasabb súlyom 115 kg volt. Ez már a múlt, most már egészséges súlyban vagyok. Viszont már akkor is volt olyan problémám, mint például emelkedett vérnyomás. Nem volt olyan magas, nem is szedtem rá gyógyszer, viszont azért na, emelkedett volt. Lefogytam, a vérnyomásom rendben van. És tudom, hogy ez csak egy adott probléma, viszont nekem ha 115 kilósan (170 centihez) már volt ilyen problémám, akkor én kötve hiszem, hogy a sokkal súlyosabb embereknek nem lenne, viszont nagyon sokuk mindig mondja, hogy ők egészségesek, meg minden, és na, én ezt nem hiszem el. Meg nyilván az, ha kb. megállni se tudsz a lábadon több percnél tovább, az se normális. Youtubeon is van egy nő, aki kb. 220 kiló, és régen is mindig mondta, hogy ő egészséges amúgy, stb (vagy nem is tudom pontosan miket mondott, elég rég néztem már). És na, ez nyilván kész vicc. Egyrészt, ha pár percet sem tudsz sétálni a súlyod miatt, az sem okés, de ezenfelül is, a szerveid, meg az ilyeneid, meg az ilyen vérnyomás, koleszterin, stb, lehetetlen, hogy ilyen súly mellett rendben legyenek. Szóval szerintem ha valaki most egy picit túlsúlyos, nem tragédia. Viszont pl. már én is nagyon egészségtelen súlyban voltam, és nyilván az ilyen 180-200 kilók emberek is, és velük kapcsolatban nem kéne "body positive"-nak lenni. Mármint nem is kell őket folyton szidni és sértegetni, viszont nem is kell nekik azt mondani, hogy ez így rendben van, mert nagyon nincs. Igenis változtatni kell, mert az olyan fokú elhízottság az nagyon hamar megölhet.
2022. júl. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Nekem konkrétan hányingerem van magamtól


.

2022. júl. 27. 12:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!