Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen felnőtt lesz azokból...

Milyen felnőtt lesz azokból akiket gyerekként testileg és lelkileg is bántalmaztak otthon és az iskolában is?

Figyelt kérdés
Mennyire fog kihatni az életére
2022. aug. 3. 08:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
92%

Mindenképpen negatív hatású, de nagyon sok mindentől függ, hogy mekkora a hatása.


Nem mindegy a bántalmazás mértéke, pl hogy csúfolnak az iskolában, időnként elfenekelnek nadrágszíjjal, vagy éppen többszörösen megerőszakolnak. Nem mindegy, hogy ki bántalmaz, egy osztálytárs, egy tekintélyszemély, a szüleid, vagy az első szerelmed. Nem mindeggy, hogy a bántalmazás mellé mennyi egészséges és építő kapcsolat vesz körül. Nem mindegy, hogy milyen korban kezdődik, mert ha mondjuk gimnazista korodig tök egészségesen nősz fel, akkor egészen más megküzdési lehetőségeid vannak, mint egy négyévesnek. És végül az sem mindegy, hogy te magad mennyire vagy mentálisan reziliens, mert ebben egyénenként is nagy különbségek vannak.

2022. aug. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Több mentális betegséggel szenvedő emberi roncs lettem. :(
2022. aug. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én soha nem fogok szabadulni attól az érzéstől hogy engem nem lehet szeretni, ronda vagyok, hülye vagyok, nem vagyok kívánatos pedig 40 múltam.

Most találkoztam egy pasival, 3szor találkoztunk de nem csókolt meg. És most is visszatért ez az érzés hogy biztos nem vagyok vonzó neki. Biztos csak unatkozott, beszélgetni akart.

2022. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!