Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 15-25 évesek! Jobb lett volna...

15-25 évesek! Jobb lett volna hamarabb születni?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje irigylem az előttem született generációt. Ők még egy jobb világban nőttek fel, jobb volt a fiatalkoruk, olyan hétköznapinak mondható dolgokat értek el, amikről csak álmodok és egyre nehezebbnek tűnik elérni.


Én meg itt állok 22 évesen, tele álmokkal és egyre rosszabb minden. Brutálisan magas albérletárak, ingatlanárak, egyre rosszabb oktatás, egészségügy. Klímaválság, aszály, vírus, háború, a kormány egyre meggondolatlanabb döntései, amit szerintem nem kell sorolnom.

Jó, biztosan voltak bajok régebben is, amit még gyerekként nem fogtam fel, de mégis azt látom, hogy sokan már ennyi idősen olyan életet éltek, amit szerettek volna.

Most pedig turbóra kapcsoltunk saját magunk ellehetetlenítésében, eddig azt gondoltam én még talán beleférek öreg koromig, amíg még élhető lesz a világ, de most már kezdem úgy érezni, hogy max. egy 10 év és olyan összeomlások lesznek, hogy bele sem merek gondolni.


Korombeliek, ti is hasonlóan éreztek? Hogy birkóztok meg vele? Érdemes még bármibe is belevágni, vagy úgyis mindegy, inkább próbáljuk meg élvezni az életet amíg még lehet?



2022. aug. 6. 09:38
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
84%

Tudok boldogulni, de látom hogy 20 éve ugyanezzel a képzettséggel, ugyanennyi beszélt nyelvvel, ugyanennyi kezdőtőkével, ugyanennyi évesen sokkal jobban ment volna a szekér.


Most párommal nagy nehezen küzdünk 23-25 évesen hogy beindítsunk egy vidéki kisgazdaságot, mert rájöttünk hogy nagyvárosban semmi értelme ma már lenni ha az embernek nincs örökölt lakása.

2022. aug. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
0%

"Senki nem ezt magyarázza"


Meg a f*szt nem, az összes ilyen kérdésnél letorkoltok mindenkit aki mer akár csak egyetlen pozitívumot kiemelni a múltból. Hát még engem, azután hogy felsoroltam vagy tízet.


Menjél inkább Mori2-be inni a túlárazott energiaitallal felütött shot-okat, az való neked nem a gondolkodás.

2022. aug. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kor se jobb, mint az előző és a következő sem lesz jobb. Én inkább azt mondom, hogy kár volt megszületnem.
2022. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
76%

Én csak 6-8 évvel korábban születtem volna.

Akkor is kábé ennyi pénzt kerestem volna ezzel a munkával illetve alig kevesebbet, viszont a házak sokkal, de sokkal olcsóbbak voltak.

Szinte majdnem hitel mentesen lenne családi házam mostanra, így meg konkrétan az önerőt se nagyon sikerül összekuporgatni, de ilyen helyzetre végtelen hitelt sem szeretnék felvenni.


Idősebb volt kollégám mondta akinek saját háza és 2 kiadott lakása van, hogy arányaiban sosem keresett többet, mint mi, de neki a kor hatalmas előnye. Régen, ha nem a full minimált kerested nem volt nagy dolog saját ház, ma már alig lehetséges kategória lett.

2022. aug. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Én inkább később születtem volna
2022. aug. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
82%

19 vagyok, ha 6 évvel korábban születtem volna már mindenem meglenne, így kevés az esély, hogy belátható időn belül lesz lakásom.


+A 2000 és 2013 közötti időszak messze a legmenőbb minden szempontból, szóval éltem volna benne szívesebben többet, és nem végig kisgyerekként.

2022. aug. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
34%
Jah... fél ország egy magát görögnek nevezö nyomi cigót nézett este 8 és 9 közt ahogy játsza az agyát, és másnap a munkahelyen/suliban idézgettek tőle... tényleg baromi menön hangzik.
2022. aug. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
23%

Mègis mi a “menő” a 2000-2013-as években?

Fogalmad sincs de azért éltél volna benne.

Ez ugyanolyan mint amikor az idősek a saját korukat idealizálják.

Te meg azt a kort amiben nem is éltél önállóan csak hallottál róla.

2022. aug. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
80%

Az akkori zenék, ruhák, hangulat, hogy még a legtöbb embernek nem volt okostelefonja, de akinek volt is, nem órák hosszat nyomkodta egy nap, még jobban figyeltek egymásra az emberek.

Rohadt sok mindenre emlékszem abból az időből, zenéket is mai napig főleg onnan hallgatok


Bocs, egy pillanatra elfelejtettem mennyi befásult, kiégett ember van itt.



#17 te biztos különb vagy, és sose nézted azt a műsort, ennek ellenére véletlenül tudod, hogy mikor adták a tv-ben és felismerted az idézeteket onnan.

2022. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"#17 te biztos különb vagy, és sose nézted azt a műsort, ennek ellenére véletlenül tudod, hogy mikor adták a tv-ben és felismerted az idézeteket onnan."


Nem az a válaszoló vagyok akinek ezt címezted, de én pl. soha a büdös életbe egy való világ szezont se néztem. Még is ha más nem említés szinten meg voltak ezek a nevek, mert az ilyen nagyhangú szereplők annyira trending témák voltak, hogy a csapból is ők folytak, akkor is ha nem néztél tv-t.

2022. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!