Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 15-25 évesek! Jobb lett volna...

15-25 évesek! Jobb lett volna hamarabb születni?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje irigylem az előttem született generációt. Ők még egy jobb világban nőttek fel, jobb volt a fiatalkoruk, olyan hétköznapinak mondható dolgokat értek el, amikről csak álmodok és egyre nehezebbnek tűnik elérni.


Én meg itt állok 22 évesen, tele álmokkal és egyre rosszabb minden. Brutálisan magas albérletárak, ingatlanárak, egyre rosszabb oktatás, egészségügy. Klímaválság, aszály, vírus, háború, a kormány egyre meggondolatlanabb döntései, amit szerintem nem kell sorolnom.

Jó, biztosan voltak bajok régebben is, amit még gyerekként nem fogtam fel, de mégis azt látom, hogy sokan már ennyi idősen olyan életet éltek, amit szerettek volna.

Most pedig turbóra kapcsoltunk saját magunk ellehetetlenítésében, eddig azt gondoltam én még talán beleférek öreg koromig, amíg még élhető lesz a világ, de most már kezdem úgy érezni, hogy max. egy 10 év és olyan összeomlások lesznek, hogy bele sem merek gondolni.


Korombeliek, ti is hasonlóan éreztek? Hogy birkóztok meg vele? Érdemes még bármibe is belevágni, vagy úgyis mindegy, inkább próbáljuk meg élvezni az életet amíg még lehet?



2022. aug. 6. 09:38
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

#24


Ezt meg lehetne fordítani itthonra is...

Itthon még könnyebb a saját tulajdon, ha jó fizud van, de elég volt 2 év, hogy az esélyek elporladjanak.

Itthon is mindenki rohan a csok meg babaváróra, hogy legyen esélye, mert ugyan ki tudja megfizetni a milliós nm2 árakat, aki nem legalább 4-5 éve gyűjt rá?


És még csak most kezd beb@szni a valóság itthon is, ez még csak a ground zero.

Sokan már a rezsi számlánál elakadnak, hogy na hogy lesz ez meg, hogy fog ez kijönni, nem hogy saját tulajdon.


Észre kellene venni időben, hogy itthon már bőven belekezdtünk ugyanabba, mint ami kint van, hogy a saját tulajdon szinte elérhetetlen.

Azok fognak tudni a közeljövőbe venni, akik már jó pár éve gyűjtögetnek, de mi akik pár éve is alig kezdtük el, hát nonszensz.

Pedig én kinti fizuval spórolok ráadásul, nem itthonival... Még is 1 éve nézegetem folyamatosan, mert nyilván szeretnék, és havi szinte lebontva a drágulás mértéke nagyobb volt, mint kábé a fizum, és nyilván albiból nem a fizum 100% val rendelkezem, ha félrerakásról van szó.


Ahhoz képest, hogy 4-5 éve még a kertes házakat vették kilóra nálunk, most már temérdek hitellel is alig-alig... Aztán a fél város kint dolgozik.


Meglátod majd még pár év aztán itthon is ugyanaz lesz, egy szép emlék amikor még teljesen elérhető volt a magyarnak, hogy saját ingatlanja lesz.


Ide minden is később ér el, de már most látszik, hogy ezen az ösvényen taposunk egy kis ideje, csak még sokan észre sem vették.


itt gyakorin is az otthon topikban rengetegen írják, hogy 1 éve vettek lakást x összegért, most ugyanolyat mennyivel drágábban árulnak és kelnek el.

Tegye fel a kezét akinek olyan fizuja van, hogy abból amit félrerak felveszi a versenyt ezzel a drágulással.

2022. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
0%

Tehát lóf@sz értelme nincs kimenni hacsak nem kifejezetten egy adott természeti környezet miatt mész ki.

Teszem azt, valakinek lételeme a tenger, vagy a gleccserek. Annak tényleg van oka kimenni, mert ilyesmik nincsenek és nem is lesznek Mo.-n.

De ne hülyítsük egymást 2022-ben hogy Németországban akár csak kicsit is látványosabban jobban élhet bárki.

A homeoffice álom és a német nyelvhasználat olyasmi ami Mo-n is összeszedhető simán, úgyhogy nem értem 30#-as válaszolót miért akarna ehhez kimenni.

Volt páromnak 22 évesen ajánlott irodai melót egy német cég német nyelvű kapcsolattartó pozícióra. Egy métert nem kellett volna költöznie sehonnan sehová.

2022. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

#32


Hát nem tudom nekem Bécsi munkatársaim sokkal jobban élvezik a kinti életet, mint itthonit.

Én sem vagyok az a fajta aki kiköltözik, inkább ingázok 60-65km -t de az embereken azt látom, hogy jobban elvannak, meg az országot is jobbnak gondolják sokkal.


Szerintem ez mindenkinek más, de azért kint nagyjából 150 ezret bárki félre tud rakni havonta, itthon azért ez sokaknak csak álom.

Sőt sokak ennél többet alig-alig keresnek itthon.


Most akinek van szakmája, nem is kell komolyra gondolni, hát ott meg aztán pláne a 2000-3000 közötti sávból félre tud rakni bőven.


És itt most csak azokat írom akik egyedül élnek kint. Itthon egyedül élve hol csinálod ezt meg?

Max egy rohadt komoly diplomával.


Meg azért nem csak az alap fizu van ám kint, 13. havi, van ahol 14. is, adóvisszatérítés is, tehát közel 15 hónapnyi fizetést össze tudsz szedni kint.

Éves szinten sokkal másabb ám a képlet, mint havi szinten.

Ausztriában évente 3 szor is kapsz a legszarabb helyeken is több, mint 1 millás fizut.

Itthon?

Kint még egy unalmasabb pöcslóbálós helyen is megcsinálod ezt ami itthon fizet havi 150 et...

2022. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!