Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 15-25 évesek! Jobb lett volna...

15-25 évesek! Jobb lett volna hamarabb születni?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje irigylem az előttem született generációt. Ők még egy jobb világban nőttek fel, jobb volt a fiatalkoruk, olyan hétköznapinak mondható dolgokat értek el, amikről csak álmodok és egyre nehezebbnek tűnik elérni.


Én meg itt állok 22 évesen, tele álmokkal és egyre rosszabb minden. Brutálisan magas albérletárak, ingatlanárak, egyre rosszabb oktatás, egészségügy. Klímaválság, aszály, vírus, háború, a kormány egyre meggondolatlanabb döntései, amit szerintem nem kell sorolnom.

Jó, biztosan voltak bajok régebben is, amit még gyerekként nem fogtam fel, de mégis azt látom, hogy sokan már ennyi idősen olyan életet éltek, amit szerettek volna.

Most pedig turbóra kapcsoltunk saját magunk ellehetetlenítésében, eddig azt gondoltam én még talán beleférek öreg koromig, amíg még élhető lesz a világ, de most már kezdem úgy érezni, hogy max. egy 10 év és olyan összeomlások lesznek, hogy bele sem merek gondolni.


Korombeliek, ti is hasonlóan éreztek? Hogy birkóztok meg vele? Érdemes még bármibe is belevágni, vagy úgyis mindegy, inkább próbáljuk meg élvezni az életet amíg még lehet?



2022. aug. 6. 09:38
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

Na..lassan a millenium korosztaly is kezdi ez a “bezzeg az en idomben” dolgot?

Hagyjatok mar abba a multon valo nyokorgest.

Nem segit semmit.

A jelenbol hozzatok ki a legtobbet.

Ha Magyarorszagon nem jo akkor koltozzetek el.

2022. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
71%
Többségünk vagy már elköltözött, vagy azon van, hogy mihamarabb elköltözzön
2022. aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
31%

🤷🏼‍♀️

Akkor nem értem miért szidja a “többségetek” még mindig Magyarországot ha már külföldön éltek.

Magyarország egy fostócsa. De ezt tudtuk eddig is.

Csak a nyafogástól már herótom van.

Megy a panaszkodás meg a nyögés de megint a fidesz került hatalomra amit emberek szavaztak meg.

Láthatóan a magyaroknak ez kell.

Innentől sajnos nincs mit tenni.

2022. aug. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Akik kinn vagytok:

Jobb?

Van már saját lakásotok akár csak egy 100 ezres lélekszámú német vagy osztrák városban?

Vagy akár csak egy saját lakásotok valami Graz vagy Klagenfurt féle városban?

Saját autó? Tudjátok is szépen karbantartani a helyi szervizesekkel? Tankolás is oké?

Fogászatot is megengedhetitek, vagy azért már vissza kell járni Győrbe?


Mert ahány ismerősöm kiment, jóformán ugyanúgy él mint itt Budapesten élt, annyi különbséggel hogy ünnepekkor magányosabb...

2022. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Saját házatok*

Bocs a szóismétlésért.

2022. aug. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Dehogy van..

Én kint élek és k*rva nehéz.

Főleg ha az ember nem csicska bevándorlómunkát akar csinálni.

Én egzisztenciát akarok építeni és 2 év alatt leraktam a C1-es nyelvvizsgát a nulláról de még mindig szenvedek.

Ez nem így megy,hogy kimegy az ember és hopp milliók.

Sok magyarnak fogalma sincs mit jelent külföldön élni.

Nyavajognak otthon,hogy minden sz*r de kimenni sem mennek ki. Vagy ha mégis sikerül akkor 2 hónapon belül felmondanak.

Tisztelet az igen kevés kivételnek.

2022. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
0%

Annyira szánalmasnak tartok egy korszakot okolni a saját életképtelenségetek miatt.

Fogjátok magatokat és költözzetek el.

Küzdjetek az álmaitokért.

Ne gyakorikérdéseken nyavajogjatok meg okoljátok a körülményeket.

2022. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
0%
Tartom*
2022. aug. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Utolsó, csak puszta kíváncsiságból:

-mik voltak az álmaid?

-Hol tartasz velük?

2022. aug. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Az,hogy irodában dolgozzak legalább olyan munkakörülmények között mint otthon és beszéljek németül.

Kifizettem a diákhitelemet otthon és van megtakarításom is.

De még szeretnék sokmindent.

Szeretnék itt kint hitelt felvenni és venni egy saját lakást.

Bármikor kiadhatom ha úgy döntök,hogy hazaköltözök és akkor kvázi visszafizeti magát a hitel.

2022. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!