Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valakinek valami bevált tipp...

Valakinek valami bevált tipp zaklató lerázására?

Figyelt kérdés

Valaki, aki nagyon nyomult megpróbáltam lerázni. Olyan üzenetet írtam neki, amivel a látszólag le is tudtam zárni vele. Nem történt köztünk semmi, de a személy nagyon beleélte magát a nem létező kapcsolatunkba, és most nem tudja elfogadni a visszautasítást. Világosan a tudtára adtam, hogy hagyjon békén, ne írjon, nem megyek vele sehova. Azt hittem, hogy megértette erre jön az újabb számonkérő sms. Lányok, ti hogy ráztátok le egy zaklatót?

Reagáljak röviden még rá, nyersen, elutasítóan még rá? Vagy el se olvassam? Ez tipikusan az a fajta ember, akinek sérti az önérzetét az elutasítás.

Utálom az ilyen zaklató vadbarmokat csak azért mert annyira szar a személyisége, hogy nem jut csajhoz, és ha már egy lány kedvesen beszélget vele, azt hiszi, hogy az övé is.... Mikor lesznek normálisabbak az emberek?!?!?!? -Erre nem kell válaszolni.



2022. aug. 8. 09:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Mi az akadálya annak, hogy letiltsd a számát?
2022. aug. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan letilthatod a számát. Ha ezután más számról írkál, akkor a helyedben rendőrségi feljelentést tennék - na nem mintha a magyar rendőrség komolyan venné az ilyesmit, de legalább a kezedben lesz valami, ha további problémák merülnének fel. Tartsd nyitva a szemed, és ha erőszakoskodna, azonnal kérj segítséget.
2022. aug. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Ugyanebben vagyok én is. Már írtam ki én is erről kérdést. Nálam már nyolc hónapja tart. Én is megmondtam neki, hogy soha nem lesz semmi köztünk, de nem hagyott békén. Végén megmondtam neki, hogy szó szerint undorok tőle, mert olyan, mint egy kislány, nyàpic, férfiatlan, hisztis, árulkodik mindenkinek mindenkiről, mindenkit kibeszél, megvédeni nem tudna, alacsony, kis csicska gyerek. Az a tipikus ember, akit vertek iskolában, de jól is tették, mert mai napig ráférne mindennap a verés.

De nem hagy békén így sem. Már több számát letiltottam, de mindig valami új fizetős számról ír nekem sms-t, már fb profilt is létrehozott vagy százat, és mindből nekem irkál. Ráadásul ráírogat az ismerőseimre is, hogy elhordjon nekik mindennek, és kamu, szerkesztett screenshotokkal támasztja alá az "igazat". Több ezer fős csoportokban ócsàról engem, hogy én bolond vagyok, nem vagyok normális, dilihàzba kéne vinni engem, stb. És tudod miért írkàl ilyeneket? Mert nekem három szakmám van, jövőre kezdem a jogi egyetemet, neki meg semmije nincs szó szerint, és a soron dolgozik évek óta, és emiatt mindenki szar, aki tőle tanultabb.

Kur vàra unom már én is, szóval àtérzem a helyzetedet.

Én telefonszámot fogok cserélni nem sokára, meg lehet, hogy a napokban fb profilt is cserélek/van egy álprofilom pár éve/. A jelenlegit meg függesztem majd. Ha személyesen meg eljönne, hát leírtam a kérdésemnél is, hogy nyugodtan, mert három jó nagy, agresszív kutyám van, akik mindent megtennének az én védelmem érdekében. :)

A rendőrségnek kár ezzel kapcsolatban szólni, az azzal nem foglalkozik, hogy valakit megkéselnek fényes nappal a nyílt utcán, sokkal jobban érdekli a rendőrt az, hogy mennyivel mentél lakott területen kívül a teljesen egyenes úton, mint az, hogy ki késelt meg kit a belvárosban reggel 8-kor. Be lehet menni, teszel egy feljelentést, de ha nincs elég bizonyítékod ellene(nekem sincsen sajna, mert fizetős számokról küld sms-t, amit nem lehet bemérni, meg kamu profilokból irkál gúnyolódàst) nem fog a rendőrség ilyenekkel kínlódni ilyen esetben, hogy bemérés meg egyéb hülyeség. Felveszik a jegyzőkönyvet, és ennyi. Azzal meg nem lesz egyikünk sem kisegítve.

Barátnőmet egyébként megverte egy férfi random egy buliban, azonnal rendőrt hívott, kiderült, hogy a fickónak halmozott van, és még egy pénzbírságot sem kapott az esetért, úgyhogy ennyit erről. Ott is jegyzőkönyv lett felvéve, és ennyi.

Úgyhogy amit tehetsz te is az ezek, telszàm csere, profilcsere, teljes eltűnés számára, és kutyákkal várni őt, vagy ha van jelenleg kapcsolatod én odaadnàm neki a telefonszámot, és beszélje meg vele, hogy mit szeretne. Csak nekem sajna nincs most senkim.

2022. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Sajnos tisztában vagyok a rendőrség munkájával, így az nem opció. A zaklatóban is hamarabb váltom ki a röhögőgörcsöt, mint a félelmet. Ezért is vagyok tapasztalatokra kíváncsi, ki hogyan tudta megoldani, mert ilyen helyzetben teljesen magára van maradva az ember.


3-as köszönöm a hozzászólásod, és sok sikert kívánok a tanulmányaidhoz!! Nem semmi a történeted, és csodálkoznak, hogy inkább az egyedüllétet választjuk, minthogy velük ("normális, aranyos, rendes dolgos emberekkel" - mert kivétel nélkül azok) legyünk. Elnézést a kivételektől, biztos hogy, vagy remélem, hogy vannak!


Akkor az a legjobb ha nem reagálok rá, még most az elején vagyunk a "sztorinak", ha látja, hogy nem veszem fel a fonalat, akkor csak lekopik jól gondolom?


1, A számletiltás sok esetben nem célravezető, főleg hogyha tudja a zaklató, hogy hol laksz. :D Illetve bármilyen más számról feltud hívni.



2, Köszönöm azért, hogy segíteni próbáltál.

2022. aug. 8. 12:13
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező, ha a zaklató nem érti a nemet (és nagyon úgy tűnik, hogy nem érti), azt javaslom, hogy minél előbb fordulj a NANE egyesülethez: [link]

Egy-egy válaszolónak itt a legjobb szándék ellenére sincs olyan szerteágazó tapasztalata, mint egy ilyen egyesületnek. Arról nem is beszélve, hogy jogászaik is vannak, akik fel tudják mérni, hogy a mai magyar - sajnos ebből a szempontból rendkívül hiányos és problémás - törvénykezés mellett milyen egyedi esetben milyen lépéseket érdemes tenni. Ne félj segítséget kérni! Nagyon drukkolok Neked, és fel a fejjel! (A 2. voltam.)

2022. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

"A számletiltás sok esetben nem célravezető, főleg hogyha tudja a zaklató, hogy hol laksz. :D Illetve bármilyen más számról feltud hívni."


De igen, megoldás. Tiltsd le. Ha ismeretlen számról keresnek azt pedig ne vedd fel. Majd tiltsd le azt is. Minden próbálkozását reakció nélküli tiltással vagy figyelmen kívül hagyással jutalmazz!


Ha pedig személyesen is zaklat akkor azon nyomban mehet a feljelentés. Illetve igazából akkor is, ha több hétnél tovább zaklat online vagy bármilyen formában.


Egyébként az a legrosszabb, ha reagálsz rá vagy látja rajtad, hogy idegesít. Ha teljesen figyelmen kívül hagyod a próbálkozásait akkor egy idő után meg fogja unni.

2022. aug. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6 örülök hogy látatlanba osztogatsz ilyen magabiztosan tanácsokat, de ez is egy vélemény. Nem nem fogom tiltani (még), mint ahogy az enyém is.


5 hallottam a nane-rol, és nem túl sok jót....



TAPASZTALATOKRA, történetekre vagyok kíváncsi. A kedves hozzászólónak sikerült egyedül. Lányok, nők válaszát várom, akik kreatívan megoldották az esetet!!!

2022. aug. 8. 13:09
 8/14 A kérdező kommentje:
*a 3-as, kedves hozzászólónak sikerült egyedül.
2022. aug. 8. 13:10
 9/14 anonim ***** válasza:
76%
Ja h tiltani nem akarod, ezt a kamut
2022. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

"Nem nem fogom tiltani (még), mint ahogy az enyém is."


Hát csak viseld el akkor éveken át a cseszegetéseit, de látszik, hogy csak sztorikat akarsz olvasgatni, a segítségre magasról tojsz. Buta lány...

2022. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!