Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jogosítvány 35+ évesen?

Jogosítvány 35+ évesen?

Figyelt kérdés

Fiatal koromban kimaradt nekem a jogsi letétel, nagyvárosban laktam, nem volt rá szükségem stb. Most elmúltam már 35, vidékre költöztünk és kicsit érzem a hiányát. Párom vezet, van is autónk szóval eljutok ahova kell, de néha kellemetlen hogy mindig őt is be kell vonnom ha menni kell valahova. Szívesen visz,nem az a baj, inkább önállótlannak érzem magam felnőtt létemre. A másik pedig hogy ha a párommal történik valami, nem tudom elvinni orvoshoz, vagy ilyesmi, tehát praktikus oka is lenne.

Szóval szerintetek mennyire gáz így felnőtt fejjel vezetni tanulni? Van aki ebben a korban vágott bele?



2022. aug. 8. 20:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

27 évesen csináltam meg, ugyanezen okok miatt mint Te.


Az a jó abban ha idősebb fejjel vágsz bele, hogy már felfogod a felelősségét, nem vicceskeded, vagánykodod el, hanem tisztességgel megcsinálod, megtanulod.


Hajrá!

2022. aug. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a biztatást! Már csak a rávalót kell kigazdálkodni a költségvetésből 😂

Hozzávetőlegesen mennyibe lehet egy jogsi megszerzése Zala megyében? Úgy hallottam hogy 400 körül számoljak...

2022. aug. 9. 18:45
 13/18 anonim ***** válasza:
75%

Megnéztem, neked ezt a honlapot, számoljunk:

[link]

KRESZ-tanfolyam: 40 000

KRESZ-vizsga: 4 600

Gyakorlati órák: 7 000/óra

Elsősegély-vizsga: 12 100

Forgalmi vizsga: 11 000

Tehát ha minden vizsgád elsőre megvan, és a minimális 29 óránál nem kell több gyakorlati órát venned, 270 700-ból megúszhatod. Viszont nem érdemes kicentizni. A többségnek ennél sokkal több gyakorlás kell forgalomban (én speciel 100 órát vettem, de egyrészt nem is voltam túl ügyes, másrészt a Covid miatt nagyon elhúzódott az egész). A forgalmi vizsga sem biztos, hogy meglesz elsőre.

Külön az elsősegély-tanfolyam árát nem írja, az lehet, hogy benne van. Ha nincs, akkor azt hiszem, plusz 8000 a Vöröskeresztnél.

2022. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
65%
Hát a gyakorlati órák nyomják meg nagyon Kresz-eü és vizsgák megvan kb 70-80-ból. Én Érden járok, itt 8000 egy óra. Ha ügyes vagy megvan a kötelezőből, ami most 29 óra 580 km.
2022. aug. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Úristen előző, 100 óra? Én sem vagyok ügyes, de azért bízom benne elég lesz 60 is. Most 40nél tartok. ( de simán benne van a pakliban a 100 is :D, tényleg nem megy túl jól eddig)

Amúgy az hogy nem voltál túl ügyes, mit jelent?

2022. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A 100 órás vagyok. Sok körülmény szerencsétlen összeállása kellett ehhez a mennyiséghez. :) 2020 nyarán kezdtem vezetni, nagyon leterheltek felénk az oktatók, átlag havi egy alkalommal tudtam menni, mert különben soha nem ért rá. Plusz még volt hozzá két hosszú covid-lezárás. Így hiába vettem csomó órát, semmi rutint nem tudtam szerezni, egyik alkalomról a másikra elfelejtettem mindent. 60 óra után mentem először vizsgázni, akkor megbuktam. Ez több mint másfél évvel az első vezetés órám után volt, szóval ilyen volt itt a tempó:( Mivel az oktató a következő hétre sem adott időpontot, mert nem ért rá, átmentem egy rokonomhoz, aki viszont egy sokkal nehezebb terepen tanított Pest belvárosában. A körülményeket és az autót is szokni kellett, de hozzá mehettem rendszeresen. Nála 40 órát vettem, így lett meg a 100.

A nem túl ügyest úgy kell érteni, hogy rossz volt a sávtartásom, állandóan lefulladtam, nem vettem észre a sunyi jobbkezes utcákat, ilyenek. Pluszban az oktatóm (a második) nagyon türelmetlen volt, sokat kiabált, így folyamatosan féltem, és még annyira sem ment, amennyire mehetett volna.

Azóta, hogy megvan, napi szinten vezetek itt a kisvárosban, ahol lakom, és nem félek, élvezem.

2022. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

sávtartásom nem jó, állandóan lefulladok, a megállás-elindulás egy rémálom :)

De azért lelkes vagyok, mert tudom, hogy lesz jobb :)

Szerencsére az én oktatóm normális, igaz, nekem is a második, az első egy istennek képzelte magát, nagyon nem volt meg az összhang.

Az jó ha élvezed :) Sok-sok balesetmentes km-t kívánok :)

2022. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ugyanezt kívánom neked is! És hidd el, előbb-utóbb mindenkinek sikerül. :)
2022. aug. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!