Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 28 évesen mennyire szégyen...

28 évesen mennyire szégyen jogosítvány nélkül létezni?

Figyelt kérdés

Akármennyire szeretném elkezdeni, mindig másra megy el a fizetésem , hol számlák, hol pusztán csak a megélhetésre , és egyszerűen sosincs annyi , hogy beletudjak vágni.


Viszont kegyetlenül bosszant, hogy az ismerőseim között valaki már 20 évesen lerakta. Viszont igaz ezeknek az embereknek gazdag szüleik voltak. Lehet hogy csak én spilázom túl , de mikor meghallom , hogy ez vagy az is lerakta akkor 1 hétig nincs semmihez kedvem mert senkinek érzem magam.


2018. ápr. 12. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Osztálytársam épphogy 17 évesen lerakta, testvérem feleségének meg 37 évesen sincs és nem is akar. Szerintem ez mindenkinek a magánügye, arról nem is beszélve, hogy nem minden ember való a volán mögé. Egy bizonytalankodó, aki rosszul érzi magát vezetés közben, nagyon veszélyes tud lenni.
2018. ápr. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
A jobbik ingyenessé akarta tenni a b kategória jogsit is csak mondom. De sajnos nem ők nyertek.
2018. ápr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne szégyen? Én 40 évesen tettem le a jogsit. 6 éve megvan. Van autóm is, de mégsem vezetek. Egyszerűen nem hozz lázba. Nem szégyen ha valakinek nincs jogsija.
2018. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem szégyen, bár megértem az aggodalmadat, én most, 21 évesen csinálom, és sokan a csoportomban fiatalabbak nálam, középiskolába járnak, engem is frusztrált kicsit, de ez később nem fog számítani, az a lényeg, hogy megvan, és kész. Esetleg habi 5-10 ezer forintot nem tudnál félrerakni? Akkor pár hónap után bele tudnál vágni. Egyébként nem tudom, máshol hogy működnek a dolgok, de az én autós iskolámban pl. nem egyszerre kell az egész összeget befizetni, hanem pl. a vöröskeresztes tanfolyamot a képzés napján, a kresz vizsgát a vizsga napján fizettem, elméleti tanfolyam díját x. óra után fizettem be az oktatónál. Érdeklődd meg egy szimpatikus autós iskolánál, hogy történik a díjak fizetése, és esetleg már a következő tanfolyamra be tudsz iratkozni! :)

Az se szégyen, hogy pl. a szüleidtől kérj kölcsön, már ha olyan beállítottságúak, testvérem majdnem annyi idős, mint te, és a szüleim szívesen állják neki is a tanfolyam díját. Próbáld meg, ne add fel! Sok sikert!

2018. ápr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem szégyen szerintem, én 30 felett tettem le, addig egyszerűen nem volt rá szükségem, úgyhogy teljesen felesleges lett volna. Különben is, kit érdekel, hogy mások mit gondolnak? Csak akkor szégyen, ha te annak érzed, de szerintem tök feleslegesen agyalsz ezen.
2018. ápr. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
hát én még csak 25 vagyok de nekem sincs. csomó osztálytársam, barátom 17-8 évesen lerakta. akkoriban nem volt pénzem, most meg valahogy nem nagyon tudom rá elszánni magam, meg nincs túl sok időm. amúgy is a fővárosban élek, sokat mozgok a belvárosban, ahol nem igazán van parkoló hely, mindig nagy a dugó, mindenki panaszkodik, hogy így másfél óra hazajutni, úgy másfél óra hazajutni, olyan útvonalakon, ami nekem meg legfeljebb 40 perc tömegközlekedéssel. meg igazából sok autó összevissza megy, figyelmetlenek az emberek, telefonálgatnak vezetés közben, jobbról balról tülekednek, nekem ez nem hiányzik, reggel inkább megiszom szépen a kávémat, és megyek villamossal, meg metróval dolgozni. hétvégén elmenni valahova nem lehet, mert akkor ugye ivás nincsen, szóval jó ez így. buli után hívok egy taxit ha úgy van.
2018. ápr. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Nekem 40 felett sincs és nem is hiányzik.
2018. ápr. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy szégyen. Én 24 vagyok és csak mostanság fog el néha az az érzés, hogy na talán el kellene kezdeni. Eddig se kedvem, se érdeklődésem, se bátorságom nem volt hozzá. Erőltetni nem akartam, voltak ennél fontosabb dolgok. Az anyagiak engem is hátráltatnak, hiszen ennél sokkal fontosabb dolgokra kellett és kell költsek. Ráadásul egy jó pár évig még úgy sem veszek autót, hiszen nem csak megvenni, fenntartani is kell azt, szóval nem kis pénz. Itt pesten egyébként is jól elvagyok a tömegközlekedéssel.

Nekem is nagyon sok ismerősöm megcsinálta már 17-18 éves kora körül, de ők lelkesek is voltak és volt hozzá kedvük, engem ez egyáltalán nem zavar. Ha most megcsinálnád aztán csak 5 év múlva jutnál oda, hogy vegyél magadnak autót, ennek sincs értelme, hisz addig egy csomót felejtesz.

2018. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
45 évesen tettem le a jogsit. Addig nem volt rá szükségem. Nem mintha most lenne..:)
2018. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

29 evesen csinaltam meg, es nem anyagi okokbol.

Es a sok 20 eves aki lejogsizott,azoknak egy resze csak havonta vezeti a csaladi autot a szomszed faluig, nincs mit irigykedni rajuk.

2018. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!