Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megtudnátok élni havi 100k-ból?

Megtudnátok élni havi 100k-ból?

Figyelt kérdés

Innen jött a kérdés ötlete:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Néhány kommentelő között felmerült az a kérdés, valóban meglehet-e élni havi 100k-ból, és ha igen, akkor hogyan.


Nekem havonta kb 30k az üzemanyag, amit kizárólag munkába járáshoz használok, az étel kb 50k, 20k-ba pedig belefér a rezsi, tisztálkodási szerek. Nyilván néha vannak váratlan kiadások, de ezeket leszámítva nekem sikerül.


Persze az igaz, hogy nem megyek cukrázdába, moziba, nyaralni, és kb sehova, mert nincs kivel.


Te megtudnál élni ennyi pénzből úgy, hogy megveszed, amire vágysz?



2022. aug. 9. 20:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%

#10


Mármint mikor én vezetek arra a hétre egy telitank, tehát havi 2 szer.

(2022 ben még mindig sehol a szerkesztés lehetősége)

2022. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Saját lakásban igen. A rezsim kb 30 000 ft, az étel 60 000 ftba kerül úgy, hogy rendelek is néha. Kocsim nincs, nekem fölösleges.


Szűkösen, de meg tudnék belőle élni.

2022. aug. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
70%

12


És gondolom a csecsemőkorban kapott zoknit és pólóidat hordod, beteg sem szoktál lenni, és a nagypapád ágyneműjében alszol.

2022. aug. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
40%
En hetente költök 100 rugót ugyhogy nem
2022. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
83%
Mivel felretenni is kell es az elelmiszer es egyeb arak csak felfele mennek + barmi hirtelen kiadas johet igy nem hinnem
2022. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Kollégista vagyok (ez kevesebb, mint 10k havonta), biciklivel/gyalog közlekedek.
2022. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
88%

"Megtudnátok élni havi 100k-ból?"


Nyomorogva meglehet kb igen, ha csak az alap léthez szükséges számlákat kell fizetnem. Tehát áram, víz és télen fűtés és nem kell költeni bérletre és üzemanyagra. Illetve a legócskább élelmiszereket venném meg.


Normális elfogadható életvitelhez ennek a duplája is kevés. (Itt akkor még semmire sem költöttél kb csak éltél.)

2022. aug. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

#13

Nem, ismétlem, kiköltekezve költök ennyit ételre. Azt hittem egyértelmű, hogy ha öltözködni akarok, esetleg higiéniai kellékeket vásárolni, le tudok nyesni a kajából.

2022. aug. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem.

Két szintes házban élek. A villanyszámla várhatóan havi 40 ezer forint lesz, de lehet több. A fűtésben talán beleesünk a rezsicsökkentésbe, ami annyit jelent, hogy olyan 30 ezer forint körül lesz, ha minden igaz a téli fűtésszàmla. A bojlert így is visszább vettük, és fával is fogunk tüzelni. Oké, tudom nem környezetbarát, de inkább, minthogy 100 ezres fűtésszàmla jöjjön, mert azt már nem tudom kifizetni.

Minimum minden második nap be kell mennem a városba valami miatt. Ez annyit jelent, hogy a benzinpénz jelenleg olyan 50 ezer forint havonta. A jövőben csökkenteni fogom, és heti egyszer fogok csak a városba menni. Ha megszűnik az àrstop viszont akkor meg fog emelkedni nyilván a benzinköltség is.

Mellette enni kell, ketten vagyunk. Kettőnk kajàja kb 100 ezer forint havonta ilyen árak mellett. Jelenleg kb ennyi, mert nincs konyha, mert felújítás alatt áll. Akkor lesz kevesebb, ha elkészült a konyha.

Van az internet és tv, az havi 15 ezer forint.

Van szennyvíz, és vízdíj. A szennyvíz ötezer forint havonta, a víz meg valamennyivel több.

Ezen felül három kutyát tartunk, akiknek enni is kell adni, és nem mindennap tápot kapnak azért.

Akárhogy számolok nem jönnénk ki 100 ezerből sehogy.


Amikor kijöttem: Ingyenes munkàsszàllón éltem, és csak a kaját kellett fizetnem, meg havi egy buszbérletet. Többi ment félre. De szerintem most is valami ilyesmi lesz, hogy én költözöm majd munkásszàllóra munka miatt annak érdekében, hogy többet tudjak félrerakni, és kevesebb legyen itthon a rezsi.

2022. aug. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen!!

DE!!

Saját ingatlan, amin nincsen hitel.

Rendelkezem napelemmel, napkollektorral, ki ásott kerti kúttal, és infrapannelekel...

Plusz egy cserépkályha, biztos ami biztos.

Egy nagy kertel, amin meg tudom termelni a zöldséget és gyümölcsöt, plusz egy 30m2 aquapónia, amiben télen a mínusz 15 fokban is meg tudom, termelni amire szükségem van.

Most így hírtelen más nem jut az eszembe...

2022. aug. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!